Simson v Iglů - Fórum

www.simsonviglu.cz
Právě je 17 říjen 2026, 08:26

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


Než budete zakládat nové vlákno, zkuste hledat. Pokud nepomůže, použijte pro pojmenování vlákna nějaký dostatečně výstižný, inteligentní a snadno pochopitelný název. Usnadňujete tak ostatním uživatelům - jak nynějším, tak budoucím - orientaci na fóru. Děkujeme
PS: Příspěvky které toto minimum splňovat nebudou skončí na smetišti. Je nám líto…

Kompletní pravidla k nahléhnutí zde



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 98 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: spotřeba
PříspěvekNapsal: 04 květen 2010, 17:28 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 02 duben 2010, 19:14
Příspěvky: 167
Bydliště: Košařiska
tak na jaké dražce by to vlastně mělo být to štoupúatko nebo co protože mě taky simson nehorázně žere benzín ..

_________________
1. Simon Sr 50 bílo černý kompletně po Go jel jako drak 20.11. 2010 Prodáno .
2.Simson s51 elektronic rv. (1983) tmavě zelená, plánuji velké urpavy vzhledu i motoru.
60/4 od Firesneka zajéta v max s origo laufem 85km/h, s Hikonem 75km/h


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: spotřeba
PříspěvekNapsal: 04 květen 2010, 17:53 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28 srpen 2009, 18:44
Příspěvky: 1514
Bydliště: Brandýsek
Nemáš děravou nádrž? :D Nebo špatně nastavenou hladinu, že ti benál teče přepadovym otvorem.

_________________
Simson S51 enduro, r.v.1990, 12V
Simson S51 enduro 6V, 16N1-11 - origo
Simson S51 enduro holčičí, r.v.1990, 12V
2x Stadion S11, 2x Stadion S22, Simstadion S5122 RATs,ČZ125/476, jawa 350/640, jawa 20 Pionýr, Honda CB600F Hornet, Loncin XM250


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: spotřeba
PříspěvekNapsal: 04 květen 2010, 18:31 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 02 duben 2010, 19:14
Příspěvky: 167
Bydliště: Košařiska
Ne o tom bych věděl :D

_________________
1. Simon Sr 50 bílo černý kompletně po Go jel jako drak 20.11. 2010 Prodáno .
2.Simson s51 elektronic rv. (1983) tmavě zelená, plánuji velké urpavy vzhledu i motoru.
60/4 od Firesneka zajéta v max s origo laufem 85km/h, s Hikonem 75km/h


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: spotřeba
PříspěvekNapsal: 13 květen 2011, 08:22 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 září 2010, 10:56
Příspěvky: 288
Bydliště: Čelákovy
zdar je normalni ze mi simak zere cca 5-6 litru na 100km????
mam 60/4, amal 19, open filtr, 32mm vejfuk

_________________
SIMSON s51 enduro-60/4, AMAL 19, filtr ala RZT (bulpren), 32mm lauf, 16z, enduro maska+blatník, LED blinkry+el. přerušovač, LED otáčkoměr, karbon. páčka spojky a brzdy, gripy, hrazďáky, zamikací víčko nádrže, boční stojánek, Vee Rubber
V-max: 72km/h


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: spotřeba
PříspěvekNapsal: 13 květen 2011, 09:36 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 09 únor 2011, 20:56
Příspěvky: 59
Bydliště: Velký Šenov
lilbg píše:
Thomy S51 píše:
sedlik15 píše:
kluci.... to že je na papíru napsáno že to žere 2.5 a vy pozorujete 3.5 tak je vše v pořádku... a pokud někdo často zastavuje, dělá jenom krátké trasy, jezdí hodně do kopců nebo v terénu kde se hodně vytáčí tak je celkem "normální" i spotřeba 7 litrů ona totiž spotřeba závisí na otáčkách, na tom jak je motor zahřátej a podobně třeba u BMW m3 se je při rozjezdu momentální spotřeba přes 40l/100km a také to není nikde napsáno zjistíte to až na přístrojovce na ukazateli spotřeby.... rozjezdy celkově potřebujou více benzínu a kopce také... nedivte se, pokud by jste se chtěli dostat na 2l/100km tak se tam stejně nedostanete pokud by jste nejezdili po rovince/z kopce 30km/h na 4kvalt a rozjížděli se jenom z kopce na trojkutakhle by jste měli tu vysněnou spotřebu 2/100


Tátovi u služební Fábky 1.2HTP změřil palubní počítač při rozjezdu do kopce momentální spotřebu 99.9l víc to ukazovat nemůže :lol: :lol: :lol:


HTP - ho*no to pojede, hromada technických problémů, Honem To Prodej, Hoň To Pi*o!, Hodně Trapný Pohon a já nevím co :D prostě HTP ne :)

Honím Tři Písty :D

_________________
Simson S51 B2-4, r.1988 12V
60/2, 16N1-8, 17z řetěz. kolečko,Halogen,Palivový filtr, RESO 32mm + koleno (zkrácené o 6cm)
Modrá metalíza, Renthal řidítka Vmax - 85-90km/h


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: spotřeba
PříspěvekNapsal: 13 květen 2011, 10:11 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 16 březen 2008, 08:47
Příspěvky: 2315
Bydliště: Praha
bani tuner píše:
zdar je normalni ze mi simak zere cca 5-6 litru na 100km????
mam 60/4, amal 19, open filtr, 32mm vejfuk

Můžeš jen osadit menší trysku a přeseřídit karb. Jedna rada :D Netuň. Potom se nediv že to žere.To je snad jasné :D

_________________
S 51 Comfort,r.v.1989, SR 50 1CE r.v.1990
ObrázekObrázekObrázek -Básnička,Home Made,Olej.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: spotřeba
PříspěvekNapsal: 16 květen 2011, 14:06 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30 srpen 2010, 20:51
Příspěvky: 2314
Bydliště: ČR
Omg. Tuní to, apk s tím jezdí jak vůl požád plný plyn a ono to moc žere O___O Bodej by to taky nežralo. :D V papírech je napsaná spotřeba to jo, ale je tam taky napsané při jake rychlosti :alright: (jedna osoba a poslední kvalt při nevytočeném motoru) Ty to točíš pomalu za tozsah otáčkoměru a divíš se :D Jedna z mnoha nevýhod tuningu.
Když honím MZ, taky si těch 6L vezme. S rozumnou rukou sem hned na 4L.

K té feldě. To není ani auto. Všechny jsou totálně prohnilé a zkoušel někdo z vás jet feldou v 5 lidech s plným kufrem na 5. kvalt? Nulová akcelerace, při nejmenším kopečku to vůbec nemože. Ty vaše srovnávačky HTP vs felda vs 1,9TDI jsou jak z základní školy. Všechno to jsou úplně jiné auta z jiné cenové kategorie.

HTP je na svůj obsah super motor. Jen má poladěný krouťák na co nejmenší otáčky. Na 4 kvalt ve dvou lidech 1200otáček a bez problémů se rozjede. Felda si v těch otáčkách ani neškrtne. Max výkon je totálně na pytel, když plné otáčky netočím skoro nikdy. 1,9TDi je motor úplně jiný motor s těžde větším obsahem, pojistkou a vším. Nedá se to srovnánvat.



Taky bych mohl vaším stylem. Strýc má potuněnou M3 bez omezovače. Má to přes 250kw, na trojku rvu asfalt, na 4. kvalt oktávky uhýbají strachy do příkopu :assshaking:

_________________
Schnellwagen - Simson S51 60ccm/2 ventily
Yamaha Fazer S2 600ccm

All the best people pass the second time - James May
Jeden jestřáb mnoho vran rozhání


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: spotřeba
PříspěvekNapsal: 18 květen 2011, 15:04 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 06 srpen 2009, 11:36
Příspěvky: 831
Bydliště: Olomouc
Ond3x píše:
Omg. Tuní to, apk s tím jezdí jak vůl požád plný plyn a ono to moc žere O___O Bodej by to taky nežralo. :D V papírech je napsaná spotřeba to jo, ale je tam taky napsané při jake rychlosti :alright: (jedna osoba a poslední kvalt při nevytočeném motoru) Ty to točíš pomalu za tozsah otáčkoměru a divíš se :D Jedna z mnoha nevýhod tuningu.
Když honím MZ, taky si těch 6L vezme. S rozumnou rukou sem hned na 4L.

K té feldě. To není ani auto. Všechny jsou totálně prohnilé a zkoušel někdo z vás jet feldou v 5 lidech s plným kufrem na 5. kvalt? Nulová akcelerace, při nejmenším kopečku to vůbec nemože. Ty vaše srovnávačky HTP vs felda vs 1,9TDI jsou jak z základní školy. Všechno to jsou úplně jiné auta z jiné cenové kategorie.

HTP je na svůj obsah super motor. Jen má poladěný krouťák na co nejmenší otáčky. Na 4 kvalt ve dvou lidech 1200otáček a bez problémů se rozjede. Felda si v těch otáčkách ani neškrtne. Max výkon je totálně na pytel, když plné otáčky netočím skoro nikdy. 1,9TDi je motor úplně jiný motor s těžde větším obsahem, pojistkou a vším. Nedá se to srovnánvat.



Taky bych mohl vaším stylem. Strýc má potuněnou M3 bez omezovače. Má to přes 250kw, na trojku rvu asfalt, na 4. kvalt oktávky uhýbají strachy do příkopu :assshaking:


Sou to jiný auta, nedají se srovnávat, ale kdybych si vyzkoušel oboje, tak neváhám nad fledou.. Všechny prohnilý nejsou. Když se ti vydaří koupě.. Jeli jsme s ní ve 4 lidech s plným kufrem a vozíkem dřeva a jak táhla.. Taky záleží, co do toho leješ.. A felda je bez turba ;). HTP je šíleně překombinovaný a celej ten motor je tak akorát na problémy..

_________________
5x Trabant 601 (r.v.1977, 1984, 1986, 1987, 1988)
DKW - IFA F8 Front Luxus Cabriolet r.v. 1940
Simson S51 enduro r.v. 1984
Škoda Felicia 1.9d combi r.v. 1999


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: spotřeba
PříspěvekNapsal: 18 květen 2011, 19:36 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28 srpen 2009, 18:44
Příspěvky: 1514
Bydliště: Brandýsek
u HTP můžeš dělat po 80tis. km generálku, u feldy v poho jedeš půl milionu :D

_________________
Simson S51 enduro, r.v.1990, 12V
Simson S51 enduro 6V, 16N1-11 - origo
Simson S51 enduro holčičí, r.v.1990, 12V
2x Stadion S11, 2x Stadion S22, Simstadion S5122 RATs,ČZ125/476, jawa 350/640, jawa 20 Pionýr, Honda CB600F Hornet, Loncin XM250


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: spotřeba
PříspěvekNapsal: 18 květen 2011, 21:09 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30 srpen 2010, 20:51
Příspěvky: 2314
Bydliště: ČR
patt píše:
u HTP můžeš dělat po 80tis. km generálku, u feldy v poho jedeš půl milionu :D


Za 6 let najeto 35 tisíc. Už ani ne za 8 roků generálka :D

_________________
Schnellwagen - Simson S51 60ccm/2 ventily
Yamaha Fazer S2 600ccm

All the best people pass the second time - James May
Jeden jestřáb mnoho vran rozhání


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: spotřeba
PříspěvekNapsal: 18 květen 2011, 22:39 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28 srpen 2009, 18:44
Příspěvky: 1514
Bydliště: Brandýsek
Někteří lidi, co najedou za rok 20tis km to maj horší :D

_________________
Simson S51 enduro, r.v.1990, 12V
Simson S51 enduro 6V, 16N1-11 - origo
Simson S51 enduro holčičí, r.v.1990, 12V
2x Stadion S11, 2x Stadion S22, Simstadion S5122 RATs,ČZ125/476, jawa 350/640, jawa 20 Pionýr, Honda CB600F Hornet, Loncin XM250


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: spotřeba
PříspěvekNapsal: 18 květen 2011, 22:45 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30 srpen 2010, 20:51
Příspěvky: 2314
Bydliště: ČR
Však jasně. To bylo koupené jako nové auto s nízkou pořizovací cenou na ježdění do města 2x za týden. Jezdit s tím přes republiku na to jsou jiné auta. Pochopit rozdílné požadavky někoho druhého je tady moc makačka na bednu :D


Mě se povedlo dneska snížit spotřebu na MZ. Konečně mám vycentrovaný kotouč a nepřibrzďuju při cestě :)

_________________
Schnellwagen - Simson S51 60ccm/2 ventily
Yamaha Fazer S2 600ccm

All the best people pass the second time - James May
Jeden jestřáb mnoho vran rozhání


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: spotřeba
PříspěvekNapsal: 13 srpen 2011, 23:01 
Offline
Uživatel

Registrován: 19 červenec 2009, 21:38
Příspěvky: 28
Bydliště: Ostrava, Plesná ...
VvV píše:
Must4f píše:
fofr má na oktávce průměrnou spotřebu 4.3l/100km


To má 1.6ku ne ???
nebo jezdi na volno beh :D
ja mam superba 2.5 v6 a prumerne my to zere 11l na sto !
ale dokaze to jet i za 7l ale to uz neni ten pravej pozitek z jizdy !
ale kdyz hodne chvatam tak si to veme i tech 20l a ne jen pri rozjezdech !


Nízký obsah nemusí vždycky znamenat nízkou spotřebu a zrovna u octavky, octavy v 1.6 nejsou moc dobré, ve feldě kam se to davalo taky to je uplne super. ...ale v octave ne, to je moc těžká karoserie na 1.6. Já ji mám, mám najeto 105 tisíc a už 2x jsem měnil tesnění pod hlavou a rovnal hlavu ...a když na to šlápnu a jedu treba 130 tak si to veme i 10 litru ...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: spotřeba
PříspěvekNapsal: 13 srpen 2011, 23:27 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 06 srpen 2009, 20:48
Příspěvky: 1650
Bydliště: Bohumín
Benzín? Klasika, nám žere 1,8 pořád 10l... když na to šlápnem tak i víc...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: spotřeba
PříspěvekNapsal: 13 srpen 2011, 23:48 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30 srpen 2010, 20:51
Příspěvky: 2314
Bydliště: ČR
Strýcova oktávka 1,8 benzín normálně kolem 6,5L. Mají tu druhou verzi. Ta první je na spotřebu blbá. ;)

_________________
Schnellwagen - Simson S51 60ccm/2 ventily
Yamaha Fazer S2 600ccm

All the best people pass the second time - James May
Jeden jestřáb mnoho vran rozhání


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 98 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 61 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.034s | 11 Queries | GZIP : On ]