Simson v Iglů - Fórum

www.simsonviglu.cz
Právě je 27 duben 2024, 16:57

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


Než budete zakládat nové vlákno, zkuste hledat. Pokud nepomůže, použijte pro pojmenování vlákna nějaký dostatečně výstižný, inteligentní a snadno pochopitelný název. Usnadňujete tak ostatním uživatelům - jak nynějším, tak budoucím - orientaci na fóru. Děkujeme
PS: Příspěvky které toto minimum splňovat nebudou skončí na smetišti. Je nám líto…

Kompletní pravidla k nahléhnutí zde



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Lakování vodobarvou
PříspěvekNapsal: 02 květen 2013, 17:49 
Offline
Uživatel

Registrován: 14 duben 2013, 12:49
Příspěvky: 181
Bydliště: Blansko
Čau Simsoňáci, plánuju si nechat nalakovat mého Simsona a tak jsem napsal email do místní auto-moto lakovny s dotazem, jestli lakují komaxitem. Na tuto otázku odpověděli, že komaxitem nelakují ale lakují "Vodobarvou - Envirobází PPG-HP". Jelikož vůbec nevím o co go tak jsem se trochu zeptal... Zde máte část email v plném znění:

Citace:
Tento lakovací systém je naopak vhodný, používá se v současné době nejen k lakování všech nových automobilů i motocyklů ale z hlediska platné legislativy je jediný možný použitelný. Provádí se s ním i veškeré lakýrnické opravy vozidel a motocyklů.


Jsem z toho trochu blbej a proto se zeptám vás... Má s tím prosím vás někdo nějaké zkušenosti? Já o tom slyším teda poprvé. Napsal jsem, kolik by si za to účtovali, až odepíšou tak to sem pro zajímavost hodím.

_________________
Simson S51 enduro r.v. 1983 - 60/3/3M by FK racing, NGK B8HS, LED blinkry


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lakování vodobarvou
PříspěvekNapsal: 02 květen 2013, 19:57 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14 duben 2008, 20:42
Příspěvky: 1340
Bydliště: Liberecko... krásnej kraj... (okres Semily))
Nevim z jak velký části je to pravda protože sehnat klasický barvy dnes pořád ješrě není problém byť to že už jsou zakázaný jsem taky slyšel. Jinak komaxit od www.tryskani-piskovani.cz na komplet plechy na simsona mě vyšel na 800kč, pro srovnání... Za klasický lakvání dáš několikanásobek.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lakování vodobarvou
PříspěvekNapsal: 02 květen 2013, 20:07 
Offline
Uživatel

Registrován: 14 duben 2013, 12:49
Příspěvky: 181
Bydliště: Blansko
A proč je komaxit zakázanej? Vždyť to tím stejně každej stříká... Mě by spíš zajímalo jak jsou na tom ty vodobarvy s kvalitou, výdrží atd.

_________________
Simson S51 enduro r.v. 1983 - 60/3/3M by FK racing, NGK B8HS, LED blinkry


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lakování vodobarvou
PříspěvekNapsal: 02 květen 2013, 20:15 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27 říjen 2010, 10:04
Příspěvky: 1105
Bydliště: Mladá Boleslav
komaxit zakázanej není ale v obyč lakovně ho dělat asi nebudou ... vodobarva je obyč barva vodou ředitelná , ostatní se ředí ředidlem pokud to budou dělat v lakovně klidně si to můžeš nechat udělat ale na doma co táta řikal bych ti to moc nedoporučoval protože ty barvy se u aut (novejch) vypalujou v peci u oprav nevím jak to dělaj acetonový atd barvy jsou z hlediska ekologie bla bla bla díky naší super evropský unii zakázaný pokud jsem to dobře pochopil ale pořád se daj koupit ale nesmí se s nima stříkat např ve škodovce

_________________
s51 : http://1url.cz/8QaZ
3,5k 2,7kw feel the power !!! :D :D :D
simson 50/2 leo vince zelená RS + facelift :-P
MZ ---> originál je originál zatím :D
Fotky : https://picasaweb.google.com/110386673902623613874


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lakování vodobarvou
PříspěvekNapsal: 02 květen 2013, 20:21 
Offline
Uživatel

Registrován: 14 duben 2013, 12:49
Příspěvky: 181
Bydliště: Blansko
winie píše:
komaxit zakázanej není ale v obyč lakovně ho dělat asi nebudou ... vodobarva je obyč barva vodou ředitelná , ostatní se ředí ředidlem pokud to budou dělat v lakovně klidně si to můžeš nechat udělat ale na doma co táta řikal bych ti to moc nedoporučoval protože ty barvy se u aut (novejch) vypalujou v peci u oprav nevím jak to dělaj acetonový atd barvy jsou z hlediska ekologie bla bla bla díky naší super evropský unii zakázaný pokud jsem to dobře pochopil ale pořád se daj koupit ale nesmí se s nima stříkat např ve škodovce


No, já to dělat doma nebudu. Určitě to pujde do lakovny. Jen nevím jestli to nechat nastříkat komaxitem nebo tou vodobarvou.

_________________
Simson S51 enduro r.v. 1983 - 60/3/3M by FK racing, NGK B8HS, LED blinkry


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lakování vodobarvou
PříspěvekNapsal: 02 květen 2013, 20:39 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27 říjen 2010, 10:04
Příspěvky: 1105
Bydliště: Mladá Boleslav
no komaxit je mnohem tvrdší třeba nehtem do něj rejhu neuděláš a řekl bych že i šroubovákem budeš mít co dělat :D to obyč lak je mnohem náchylnější ale zase lak je "ohebnější" komax se křápe asi jako smaltovanej pekáč u babičky :D

_________________
s51 : http://1url.cz/8QaZ
3,5k 2,7kw feel the power !!! :D :D :D
simson 50/2 leo vince zelená RS + facelift :-P
MZ ---> originál je originál zatím :D
Fotky : https://picasaweb.google.com/110386673902623613874


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lakování vodobarvou
PříspěvekNapsal: 02 květen 2013, 20:51 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 srpen 2005, 22:38
Příspěvky: 2047
Bydliště: Madunice - slovensko
s tím srobovakom by som nebol tak smelý. ja mam v komaxite bajk. je to odolnejšie než bežná nastreknutá farba ale zas nezničitelné to neni.

na striekanie syntetikou ti stačí lepší kompresor, striekacia pištol a ked si šikovný tak za poobedie tréningu si už trufneš aj na nádrž z motorky.

Mne sa osvedčil alkyton. je to aj základná aj vrchná a nepotrebuje ani lak. Na motorke mi vydržala 10rokov bez straty na farbe a to som to ničím neošetroval. teraz som ju prestrekol lebo tam boli nejaké drobne škrkance čo sa tam nazbierali.

_________________
Kľudne sa pýtaj:
Jednoduchá otázka 5eur
Otázka vyžadujúca premýšľanie 10eur
Otravná otázka 20eur
Nezmyselná otázka 50eur

Múdrejšiemu neraď, silnešiemu nedvíhaj.

Železo: 1990 S51@60ccm ináč origo maximálka medzi 20-130cm od krajnice


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lakování vodobarvou
PříspěvekNapsal: 02 květen 2013, 20:53 
Offline
Uživatel

Registrován: 14 duben 2013, 12:49
Příspěvky: 181
Bydliště: Blansko
Jak říkám - stříkání doma po předchozích pokusech nepřichází v úvahu. Dám to vyklepat, opískovat a nalakovat do nějaké lakovny... Nicméně co byste tedy doporučili? Tu vodobarvu nebo komaxit?

_________________
Simson S51 enduro r.v. 1983 - 60/3/3M by FK racing, NGK B8HS, LED blinkry


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lakování vodobarvou
PříspěvekNapsal: 02 květen 2013, 22:02 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14 duben 2008, 20:42
Příspěvky: 1340
Bydliště: Liberecko... krásnej kraj... (okres Semily))
KDyž píšeš vyklepat... Nevím v jakym stavu to je ale pokud se to neobejde bez kitování tak na komaxit to neni protože pod něj se kitovat nedá... Vzhledem k ceně bych určitě volil komax i za cenu toho sehnat např. nepobouchanou nádrž. Jak jsem psal cena za klasický lakování bude několikanásobná


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lakování vodobarvou
PříspěvekNapsal: 03 květen 2013, 20:16 
Offline
Uživatel

Registrován: 25 červenec 2012, 17:54
Příspěvky: 566
Bydliště: Žilina
a co tak polyuretanovu dvojzlozkovu farbu ? ja mam v nej celu motorku, a srobovakom mam co robit aby som spravil ryhu, a len tak rychlo nevybledne

_________________
Simson S51 /1E1 CS 1990 12V ENDURO
70/4, primár S70, RESO 32mm, ložiska SKF, 12V, bočný stojan, po kompletnej GO


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lakování vodobarvou
PříspěvekNapsal: 07 květen 2013, 15:32 
Offline
Uživatel

Registrován: 21 říjen 2012, 11:32
Příspěvky: 760
Bydliště: polabí a okolní kopce
kup autochrom (dens neochrom)je levnej a leskne se jak psí kulky.

_________________
starší motocyklista 2 kategorie

Všeliké kvaltování toliko pro hovado dobré jest. J.A.Komenský


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lakování vodobarvou
PříspěvekNapsal: 23 květen 2013, 21:41 
Offline
Uživatel

Registrován: 27 září 2009, 15:31
Příspěvky: 35
Bydliště: Liberec
Jak to tak tady čtu,koukám že o barvách toho asi moc nevíte.Vodou ředitelné barvy jsou nakázané díky EU,je to kvůli ekologii.Spousta lakoven používá akrylové barvy nebo epoxidové dvousložkové barvy,mají lesk a barevnou stálost na několik let.Jak tu někdo psal o stálobarevnosti u Alkytonu,tak s Tebou budu polemizovat,když po třech letech budeš chtít nějaký kousek opravit,je to o několik odstínů jinde,věř mi s laky tu máme s tátou velkou zkušenost,už tu toho nastříkal dost,například včera dodělal jednu Aprilii a čeká tu pérák.To jak tu někdo psal o komaxitu,tak ten je vhodný tak na rám,ale ne na plechy jako třeba nádrž,navíc ten se nanáší na opískovaný plech,nedá se to tmelit a vypéká se v peci.Zapomeň na stříkání sprejem,nedocílíš takový lesk na dlouho a není až tak odolný vůči benzinu,matoví to po něm.Nejlepší je moto nalakovat barevnou bází a zalakovat přestřikovým čirým lakem a ještě pod ten lak dát polepy.Jestli to najdu v druhém kompu,až budu zítra doma ,nahodím sem foto,jak mi nastříkal táta Hondu NSR,je to trojbarevné,bílá,modrá,červená a polepy pod lak.Byla to práce na tři týdny,ale je to super,nebo se podívejte na motorkari.cz na profil Vítězslav_Máří ,tam to je.Simsona skutra dělal dva týdny a je taky super.

_________________
Kdo hledá přátele bez chyb,zůstane bez přátel


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lakování vodobarvou
PříspěvekNapsal: 24 květen 2013, 08:15 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 srpen 2005, 22:38
Příspěvky: 2047
Bydliště: Madunice - slovensko
pozri k tomu alkytonu. za 10rokov to možno išlo o 2-3odtiene dole, ale ruku na srdce ktora farba nedegraduje. Ved aj na autach farba stráca na intenzite a tam je to ošetrené vrstvou laku a lakované podla košer postupu v idealnych podmienkach.... čo u alkytonu neni nutné.

Na celú motorku som kupil 2male plechovky po 5 eur a flasku riedidla. Celé striekanie ma vyšlo 15eur a to mi z každej farby viac než polovička zostala. Výsledok je dobrý a že to za pár rokov stratí pár odtienov mi je uplne fuk. Hlavne že tá farba nezájde neostane akoby matná a nezačne púštat a benzín jej tiež nič nerobí. voči mechanickému oderu neni najhoršia a celkom dobre drží aj na dieloch ktoré sa po nastriekaní ohli. samozrejme od tial po tial.

BTW simson bol len pokusný králik. Alkytonom mám nastriekané vnútro samuraia. Tam to dostáva naprašinu od blatových botov a čojaviem čoho a neni najmenší problém. vyšpliecham z hadicu a ide sa dalej. Po zime pojde aj vonkajšok alkytonom. Je to ideálne riešenie za rozumnú cenu. Načo by som dával 1000eur za nastriekanie auta ktorým chodím zajazdit offroad medzi šípy skaly atd... akurát by ma pálilo kde som to zas oškrel. Takto aj ked si to volaky blatnik odsere tak viem že tú farbu najdem vždy vo farby laky a že to doma v pohode nastriekam bez špecialnejšieho pristupu.

Uznávam že neni lakovanie na úrovni profesionála, ale ten simson si takú farbu ani večšinou nezaslúži. stači si porovnat cenu profi lakovania a celkovu cenu motorky a možno pochopiš že su to v tomto prípade vyhodené peniaze.

_________________
Kľudne sa pýtaj:
Jednoduchá otázka 5eur
Otázka vyžadujúca premýšľanie 10eur
Otravná otázka 20eur
Nezmyselná otázka 50eur

Múdrejšiemu neraď, silnešiemu nedvíhaj.

Železo: 1990 S51@60ccm ináč origo maximálka medzi 20-130cm od krajnice


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lakování vodobarvou
PříspěvekNapsal: 26 květen 2013, 20:07 
Offline
Uživatel

Registrován: 14 duben 2013, 12:49
Příspěvky: 181
Bydliště: Blansko
No, upřímně... Mám teď z toho smíšené pocity... Co teda mám chtít po lakovně aby mě tam vlastně dala když to chci nastříkat metalickou barvou?

_________________
Simson S51 enduro r.v. 1983 - 60/3/3M by FK racing, NGK B8HS, LED blinkry


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 62 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.492s | 13 Queries | GZIP : On ]