Simson v Iglů - Fórum

www.simsonviglu.cz
Právě je 28 březen 2024, 17:37

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


Než budete zakládat nové vlákno, zkuste hledat. Pokud nepomůže, použijte pro pojmenování vlákna nějaký dostatečně výstižný, inteligentní a snadno pochopitelný název. Usnadňujete tak ostatním uživatelům - jak nynějším, tak budoucím - orientaci na fóru. Děkujeme
PS: Příspěvky které toto minimum splňovat nebudou skončí na smetišti. Je nám líto…

Kompletní pravidla k nahléhnutí zde



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 842 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 53, 54, 55, 56, 57
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Maniak
PříspěvekNapsal: 15 červen 2014, 22:21 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 09 říjen 2010, 10:33
Příspěvky: 1698
Bydliště: Most
Pardon, nějak se mi už ty lidi pletou :oops:

_________________
S51 Enduro - 70/4/3M FK Racing,5Q,Bing 21
KTM Duke 390 2018


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Maniak
PříspěvekNapsal: 19 červenec 2015, 12:49 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 06 srpen 2009, 20:48
Příspěvky: 1650
Bydliště: Bohumín
Zdravím po delší době všechny asfaltotrhače 8)

Letos na přelomu zimy a jara můj simson prodělal výměnu kliky, ložisek a těsnění, hřídel převodovky, sekundár a plno dalších capinek. :D Při skládání motoru jsem postupoval podle lehrvidea krok za krokem a motor jsme úspěšně složili. Normálně naskočil a mohl jsem jezdit. Časem jsem však narazil na pár drobných problémů:
1) utíkal mi benzín kolem čepu na karburátoru, do kterého vede hadička -> problém vyřešen
2) utíkal olej kolem startovačky -> tento problém stále řeším, protože jsem zjistil, že už mám velké vůle mezi hřídelí kopačky a tou kulatinou, která ovládá řazení, a o-kroužek to už neudrží. Koupil jsem tedy novou hřídel a ten řadící segment... hřídel je ok, ale ten řadící segment? ta spodní část je v pohodě, pěkně to těsní. Jenže přímo ten řadící mechanismus je hrozný, oproti starému není pořádně zabroušený a absolutně s ním nemůžu řadit, ty rychlosti tam prostě necvakají... tak teď nevím, jestli to mám jít do jednoho nejmenovaného domu motorek v Ostravě někomu omlátit o hlavu nebo...
3)závažný problém: jednou, když jsem měl simsona nakopnutého, koukali jsme na něho s bratrancem a otcem a z ničeho nic, začal se ozývat hrozný zvuk (jako když o sebe škrtají 2 ozubené kolečka nedobrovolně, né úplně na sílu, ale jakoby se zoubky olizovali, nebo tak něco), celkem jsem se lekl, tak jsem otočil klíčkem, abych to chcípnul, v momentě kdy motor začínal ztrácet otáčky, skočila tam sama od sebe jednička...

podle lehrvidea mám nastavenou vzdálenost v hřídelce převodovky 46,6 správně při 1. rychlosti, všechny podložky v převodovce jsou, ozubená kola seděla dobře a několik desítek kilometrů to řadilo úplně bez problému... tak nevím, jestli by to mohlo být třeba jen omajdanou kulisou řazení, i když, jak říkám, řadilo to úplně hladce...

Jelikož to řeším poprvé, obracím se na vás, jestli nemá někdo nějaký nápad? Nechtělo by se mi zase pulit motor :/

Jinak přidávám fotku, jak to asi u mě vypadá v těch úmorných vedrech :D

JO a abych nezapomněl, simson úspěšně prošel minulý týden technickou kontrolou, takže zase můžu 4 roky v klidu opravovat... :D


Přílohy:
simsonprevodovka.jpg [128.68 KiB]
Zatím nestaženo
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 842 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 53, 54, 55, 56, 57

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.070s | 14 Queries | GZIP : On ]