Simson v Iglů - Fórum

www.simsonviglu.cz
Právě je 28 březen 2024, 14:55

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


Než budete zakládat nové vlákno, zkuste hledat. Pokud nepomůže, použijte pro pojmenování vlákna nějaký dostatečně výstižný, inteligentní a snadno pochopitelný název. Usnadňujete tak ostatním uživatelům - jak nynějším, tak budoucím - orientaci na fóru. Děkujeme
PS: Příspěvky které toto minimum splňovat nebudou skončí na smetišti. Je nám líto…

Kompletní pravidla k nahléhnutí zde



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: mhi (SR50/B4 1988)
PříspěvekNapsal: 10 březen 2017, 09:07 
Offline
Uživatel

Registrován: 13 leden 2017, 08:03
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha
Nemate nekdo napad jak bez puleni motoru zjistit, zda byla nedavno delana GO motoru, resp. v jakem stavu jsou loziska, klika, ojnice? Byl delan vybrus cca 800km zpatky, o zbytku se nic nevi. Protoze mi to nejak (zatim ale ne uplne optimalne) jezdi, rad bych jej na jaro vyuzil, ale nechce se mi motor nicit (nemam jinou moto s revmaplechy).

Jede to po rovince tachometrove 70, jinak do lehkeho stoupani bez problemu radarove 50+ na 4ku, vibrace primerene, reakce na plyn v otackach dobra. Problemy akorat viewtopic.php?f=2&t=30453#p232305


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: mhi (SR50/B4 1988)
PříspěvekNapsal: 14 březen 2017, 19:22 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14 duben 2008, 20:42
Příspěvky: 1340
Bydliště: Liberecko... krásnej kraj... (okres Semily))
Ojnice by neměla mít radiální vůli na spodním čepu (když ji chytíš nesmí tam být cítit pohyb nahoru/dolu). Axiální pohyb ojnice na spodním čepu je v pořádku. Podle vzhledu ojnice teoreticky poznáš, zda byla dělaná klika (originální ojnice je bez nápisů, druhovýroba tam obvykle má něco napsanýho, třeba CKR, SM50, atd. - o víkendu vyfotím).

Vůli ložisek poznáš když zkusíš pohyb rotoru zapalování (a případně spojkového koše), neměla by být cítit vůbec žádná, nebo minilální vůle.

Pokud to jinak jezdí (až na brikule se zapalováním / karburátorem) a nevydává žádný strašidelný zvuky, neřešil bych to.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: mhi (SR50/B4 1988)
PříspěvekNapsal: 14 březen 2017, 19:46 
Offline
Uživatel

Registrován: 13 leden 2017, 08:03
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha
Foto original ojnice by bylo moc fajn, diky. Barva svicky se nejak sama zmenila na krasne cihlovou, bohuzel lem svicky je cerny jak uhel. Predpokladam, ze za to muze blbe nastavena volnobezna smes, s tim si jeste pohraju.

Motor jede jinak docela hezky, nestezuji si. Snad jedine co je neprijemne, ze na konci cca 16km jizdy mam docela problem s razenim, 2-3-4 jde OK, ale nechce mi tam obcas skocit neutral (to neni tak fatalni, jen musim davat pozor), nebo naopak se nezaradi 1ka. To je horsi, clovek na krizovatce potom zbytecne par sekund blokuje (nejsem na to nikdy pripraven).

Pak jeste nefungujici dobijeni (vyresil jsem docasne manualnim rezimem), a par nedostatku v elektrice (brzdove svetlo nespina uplne 100%, apod.). Az bude tepleji, vyresim to.

*********
Skutr jsem zadny nikdy neridil, byl jsem prekvapeny, ze to je dost jine nez motorka. Pripadam si na tom jako na sekacce, ke ktere nekdo pridelal lavici ;-). A jeste k tomu to radi opacne nez Pionyr :(.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: mhi (SR50/B4 1988)
PříspěvekNapsal: 06 květen 2017, 16:45 
Offline
Uživatel

Registrován: 13 leden 2017, 08:03
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha
Anabaze meho prskoletu ma dalsi zajimavy prubeh .. jen pro pobaveni, kterak se vyplati veci opravovat a ne jen zpojizdnovat. Dokonce se mi o tom uz zdal i sen.

Se Simsonem jsem chvili jezdil az mne nekde nechal, sice zrovna v tu nejmene vhodnou dobu, ale na dobrem miste. Asi netvoril smes, tak jsem mel za to, ze jsem prepnul na rezervu a nevycistena nadrz udelala svoje. O dva dny pozdeji pro Simala jedu s hromadou vybaveni a on nastartoval snad na prvni slapnuti :). Dalo se s nim dokonce pekne jet. Rikam si vyborne, zaparkoval jsem cca po 1km jizde u rodicu. A nenastartoval :). Takze hezky pred panelakem vyndat karburator, rodicum udelat v byte spravne dvoutaktni benzinove doupe ... a jelo to. Bez nejmensich problemu jsem ujel 15km domu. Dalsi den vyjedu znovu, dalsi zase, dojedu do prace. A uz nechce chytnout, proste to je spatne, navic zacalo prset, tak me s tim prestalo bavit blbnout. Simala jsem nechal v praci. Vzal jsem si domu karb na nove vycisteni, tentokrat uz poradne, vratim jej tam, nastartovat se mi povedlo, ale vubec se s tim nedalo jet, porad zdechal, des a hruza. Ted' se konecne zlepsilo pocasi a rozhodl jsem se, ze jej odvezu, ale porad to same, chcipal ihned po zmene rezimu jizdy (zpomaleni, volnobeh, zrychleni). Lezlo mi krkem si s tim hrat nekde na ulici (v Praze, nastesti v klidne lokalite), tak jsem po chvili prisel na to, ze dobre funguje sytic, takze jsem se naucil jezdit s nim. Tedy: kdyz jsem ubral plyn, musel jsem pustit i syticovou packu, kdyz jsem chtel jet pod plynem, musel jsem sytic drzet uplne vlevo. Vlastne jsem rukojeti ovladal vzduch (a zrejme ne dobre utvorenou smes) a syticem dodaval palivo ;-). 16km jizdy, ktera mne opravdu velmi tesila, ale byla mentalne neskutecne vycerpavajici. Porad poslouchat co dela motor a odhadovat jestli ubrat nebo pridat palivo do smesi. K tomu slo jizdu realizovat pouze v omezenem rozsahu otacek, takze neustale razeni. Ale jelo to i 45km/h ;-).


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.069s | 13 Queries | GZIP : On ]