Simson v Iglů - Fórum

www.simsonviglu.cz
Právě je 01 červen 2024, 09:18

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


Než budete zakládat nové vlákno, zkuste hledat. Pokud nepomůže, použijte pro pojmenování vlákna nějaký dostatečně výstižný, inteligentní a snadno pochopitelný název. Usnadňujete tak ostatním uživatelům - jak nynějším, tak budoucím - orientaci na fóru. Děkujeme
PS: Příspěvky které toto minimum splňovat nebudou skončí na smetišti. Je nám líto…

Kompletní pravidla k nahléhnutí zde



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Otacky....
PříspěvekNapsal: 13 březen 2014, 21:31 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23 listopad 2012, 14:46
Příspěvky: 29
Cus lidi jsem tu zas mam simsona po vybrusu na 60ccm a novym karbcem bing a ted problem ,kdyz ho nakopnu bezi na volnobeh pekne ale jak mu dam trosku plynu tak chcipne, ale nekdy se mi povede ze de ho dostanzu od vyšich otacek ,ale jak otacky spadnou pod 2000 otáček tak ani tuk na horu to jak na volnobeh a i kdyz se na nem snazim ject... vymenil jsem i gufera protoze jsem myslel ,ze je to tim ale dela to furt! hajzl treba kdyz ,uz teda jak takž jede tak chci vyjet mensi kopecek tak nema zadny tah ,ale jinak kompresi má takze jeste jednou pro strustnejsi vysvetleni kdyz jsou otacky neco kolem 1500-2000 tak nejdou na horu kdyz pridam plyn ,ale kdyz na karbiku dam volnobech na 2000-3000 otacky tak jde do vysokych otacek uplne lechce mam jeste jeden motor ze simsona ale tam je 50 a ten de uplne normalne a zda se mi ze lip jak tuten smejd!!! lidi prosim fakt o pomoc uz nwm co stim je mi teprv 15 a o motorky se zajimam tak cca 1 rok takze se teprve ucim co a jak ale stimhle si opravdu nwm rady pls neignorujteto a pomocte mi :'( :) dekuju a moji Čj si nevšimejte ;) zitra jsem skusim dat video otom co děla ale prosim pomoctemi i zatim i bez neho


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Otacky....
PříspěvekNapsal: 14 březen 2014, 20:25 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23 listopad 2012, 14:46
Příspěvky: 29
Dela mi to presne tuto -_- http://www.youtube.com/watch?v=Ou___ckg5DM


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Otacky....
PříspěvekNapsal: 14 březen 2014, 21:26 
Offline
Uživatel

Registrován: 01 listopad 2008, 12:55
Příspěvky: 34
Ten karbec si po koupi seřizoval? Pozice jehly, volnoběh, hladina? Řekl bych, že se po přidání plynu až moc uchlastává :)

_________________
Simson S51 elektronik - 1985, 6V, 60ccm + snížená hlava,16N1-11 - tryska 78, 15z, RESO 32, LED otáčkoměr, v-max cca 75 km/h


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Otacky....
PříspěvekNapsal: 15 březen 2014, 11:12 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23 listopad 2012, 14:46
Příspěvky: 29
kufus píše:
Ten karbec si po koupi seřizoval? Pozice jehly, volnoběh, hladina? Řekl bych, že se po přidání plynu až moc uchlastává :)


jenom volnobeh a zksousel jsem jehlu davat na vsechny rysky jestli se to zlepsi ale furt nic ale uz vim cim to je asi tou hladinou vedle volnobehu je jeste jeden sroubek a ja nevedel co dela ale ted uz to asi vim tak to budu nejspsie tim :) ale moc diky


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Otacky....
PříspěvekNapsal: 15 březen 2014, 11:44 
Offline
Uživatel

Registrován: 01 listopad 2008, 12:55
Příspěvky: 34
No jsou dva šroubky, které regulují volnoběh - benzín a vzduch. Hladinu musíš nastavit ohnutím plováku, je to tu řešené hodněkrát, tak se rozhlídni po fóru ;) ...nebo by ti mohlo stačit i http://www.simson.ic.cz/bing.html

_________________
Simson S51 elektronik - 1985, 6V, 60ccm + snížená hlava,16N1-11 - tryska 78, 15z, RESO 32, LED otáčkoměr, v-max cca 75 km/h


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Otacky....
PříspěvekNapsal: 20 březen 2014, 17:17 
Offline
Uživatel

Registrován: 23 květen 2013, 08:24
Příspěvky: 41
Bydliště: Budča. Slovensko
mne podobne veci robilo gufero pod zapalovanim ale kedze su gufera nove tak neviem mozno snimac otacok ale skor to vyzera na ten karburator

_________________
Simson S51 (1989) electronic komplet origo. Len skoda ze bez Tp a Spz
Simson S51 (1986) Enduro cakam na diely a bude origo ale uz je trochu poznaceny zubom casu a mladickeho tuningu :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Otacky....
PříspěvekNapsal: 20 březen 2014, 18:15 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30 srpen 2010, 20:51
Příspěvky: 2314
Bydliště: ČR
99% Gażnik musisz wyregulowac mieszanke lub dysze przeczysc :wink:

Chce to poštelovat karburator. Šroubek na vzduch možná ta hladina

_________________
Schnellwagen - Simson S51 60ccm/2 ventily
Yamaha Fazer S2 600ccm

All the best people pass the second time - James May
Jeden jestřáb mnoho vran rozhání


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Otacky....
PříspěvekNapsal: 20 březen 2014, 20:07 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23 listopad 2012, 14:46
Příspěvky: 29
Ond3x píše:
99% Gażnik musisz wyregulowac mieszanke lub dysze przeczysc :wink:

Chce to poštelovat karburator. Šroubek na vzduch možná ta hladina


Diky a jak se steluje hladina u binga a vzduch? diky


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Otacky....
PříspěvekNapsal: 20 březen 2014, 20:09 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30 srpen 2010, 20:51
Příspěvky: 2314
Bydliště: ČR
Hladinu nech zatím tak. Musíš to rozkuchat a ohnout plech na plováku. Hledej Vzduch je ten druhý šroubek

_________________
Schnellwagen - Simson S51 60ccm/2 ventily
Yamaha Fazer S2 600ccm

All the best people pass the second time - James May
Jeden jestřáb mnoho vran rozhání


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Otacky....
PříspěvekNapsal: 27 březen 2014, 01:24 
Offline
Uživatel

Registrován: 27 květen 2013, 18:02
Příspěvky: 144
Bydliště: Smržovka
přesně to samé mi dělá můj skútr...než sdechnul na staré zapalování(podotýkám pálilo to pěkně svíce byla cihlová).
ted novej titrystor,snímací cívka,zapalovací cívka,opět vyměněné gufera na klice,dokonce vyměněné těsnění v kohoutku nádrže,karbec několikrát profouknutý vzduchem,srovnané dosedací plochy karbce a sání.
šteluji zápalkem a nemohu najít optimální polohu,víceméně se to dusí a nebo kolísají otáčky.
svíce je černá a mokrá.
stále tam mám starej karbec 16 n1,kterej na tenhle motor tuším nepatří,ale kdyš před tím to s tímhle karbcem jezdilo?? a na karbci mám 1,5 šrobku otáčky na regulasi směsi

_________________
Simson SR 50 r.v.91,Malaguti Grizzli12 50ccm,Jawa-250/559 Panelka,
motokolobrnda Nitro Scoters 49 ccm v plné palbě a na hraní od kamarádú z Čajna
Volvo V70 2,5 TDI


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Otacky....
PříspěvekNapsal: 27 březen 2014, 12:31 
Offline
Uživatel

Registrován: 27 květen 2013, 18:02
Příspěvky: 144
Bydliště: Smržovka
dnes stále pokračující závada,dusí se a nechce do otáček,respetíve má snahu do otáček,ale kolísají-dusí se.volnoběh drží.,svíce stále mokrá a černá.
kuchnul sem výše uvedený karbec-čistej,halvní tryska-70,gumička na sitiči sedí,hladina v polvákovce zhruba podle DP.bohatost směsi 1-1,5otáček od dorazu,při jejímotáčení se reakce motoru nemění.
bohužel už sem zde nenašel původní osazení trysek tohodle typu karbce 16n1

_________________
Simson SR 50 r.v.91,Malaguti Grizzli12 50ccm,Jawa-250/559 Panelka,
motokolobrnda Nitro Scoters 49 ccm v plné palbě a na hraní od kamarádú z Čajna
Volvo V70 2,5 TDI


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Otacky....
PříspěvekNapsal: 29 březen 2014, 19:22 
Offline
Uživatel

Registrován: 27 květen 2013, 18:02
Příspěvky: 144
Bydliště: Smržovka
takže včera sem přivezl fungl novej karbec orygo BVF 16N3-2.který přesně má patřit na skútra SR50 a stejné problemy přetrvávali,tak sem šel od znova od zapalování:vtátil sem tam svuj původní (opravený.přepájený snímač,který měl odpor asi16,75ohmú) snímač i s zapal.cívkou a o poznání se to zlepšilo,alespon tak že svíčka přestala být černá a mokrá,ale začala dostávat barvu,nisméně se motor celkem hodně rozpálil,po té sem získal ještě jedno snímko(a to má odpor 26,5 ohmú) a zase se to zlepšilo už to skoro drží v otáčkách ale stále netáhne.
nový snímač který (údajně je orygo Německá výroba má též 16,75 ohmú) a na něj se to dusí a i střílí do vejfuku.
tak mám tři snímače: novej (za 900kč) 16,75 ohmú,nejede a dělá to viz:předchozí příspěvek
můj púvodní 16,75ohmú je to na něj lepší a už svíce dostává barvu
a ten co sem si sehnal starší 26,5 ohmů a na něj se to pro zatím chová nejpříznivěji.
otázka? je rozdíl (pokud vůbec s i vyráběly) mezi 6V snímací cívkou a 12V??,nebo sou pro obě voltáže stejné....(je divné že dva,novej a starej mají stejný odpor a jinej,též starší má odpor o dessíku jinde než ostatní)?
a proč úplně novej snímač má zatím nejhorší výsledky??? výrobní vada?
vyzkoušel sem už úplně vše,jediná možnost která mě ještě napadá je,že mezi kartery si to nějakým zpúsobem přisává vzduch...
minulý rok kdyš sem motor zkládal,sem ale i na rovné desce i srovnával dosedací plochy karterú,dal sem papír.tesnění(z opravné sady těsnění co se standartně prodává)a ještě máznul siliconem.
již si nevím rady,nasipal sem do toho celkem už dost peněz a jsem na částce co bych minimálně koupil už po generálce a spolehlivej stroj...
moc vám všem děkuji za rady a postřehy... :)

_________________
Simson SR 50 r.v.91,Malaguti Grizzli12 50ccm,Jawa-250/559 Panelka,
motokolobrnda Nitro Scoters 49 ccm v plné palbě a na hraní od kamarádú z Čajna
Volvo V70 2,5 TDI


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Otacky....
PříspěvekNapsal: 01 duben 2014, 20:13 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28 srpen 2009, 18:44
Příspěvky: 1514
Bydliště: Brandýsek
když dáš plnej plyn a sytič, zlepší se to? Nebo se to totálně uleje?

Zkus přemeřit jestli máš správnej předstih

_________________
Simson S51 enduro, r.v.1990, 12V
Simson S51 enduro 6V, 16N1-11 - origo
Simson S51 enduro holčičí, r.v.1990, 12V
2x Stadion S11, 2x Stadion S22, Simstadion S5122 RATs,ČZ125/476, jawa 350/640, jawa 20 Pionýr, Honda CB600F Hornet, Loncin XM250


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Otacky....
PříspěvekNapsal: 02 duben 2014, 19:49 
Offline
Uživatel

Registrován: 27 květen 2013, 18:02
Příspěvky: 144
Bydliště: Smržovka
jo sitič funguje=tak se to uleje.předstih mám na ryskách(pro stroboskop),pokud to jede tak svíce -do cihly.
né rezignoval sem a po všem tom každodením laborování a vyměnění už asi tísíce dílú zapalovaní a narvámí už asi 2500kč,sem se nas**al a jde do servizu.....
mám podezření že mi ty díly prostě odpaluje(nějakým zpúsobem),elba,přez kostru????,páč chcípák přez klíček sem neměl zapojený a jinudy už zapalovaní jako takový okruh propojený není,než už přez kostru....dnešní poslední zkouška s novou orygo zapal,cívkou(podotýkám za 650kč),- to suprově jelo(svíce-cihla) a pak zase total zdechlo(nedávalo ani jiskru),asi po 2km
konec,mepomůže li servis(ale jen do výše mého platu)tak ŠROT a vrátím se k Jáwě.

_________________
Simson SR 50 r.v.91,Malaguti Grizzli12 50ccm,Jawa-250/559 Panelka,
motokolobrnda Nitro Scoters 49 ccm v plné palbě a na hraní od kamarádú z Čajna
Volvo V70 2,5 TDI


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Otacky....
PříspěvekNapsal: 02 duben 2014, 20:00 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28 srpen 2009, 18:44
Příspěvky: 1514
Bydliště: Brandýsek
proměř cívku která nabíjí tyristor - ta která má navinuto hodně závitů tenkým drátkem a porovnej s hodnotami z příručky

_________________
Simson S51 enduro, r.v.1990, 12V
Simson S51 enduro 6V, 16N1-11 - origo
Simson S51 enduro holčičí, r.v.1990, 12V
2x Stadion S11, 2x Stadion S22, Simstadion S5122 RATs,ČZ125/476, jawa 350/640, jawa 20 Pionýr, Honda CB600F Hornet, Loncin XM250


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.050s | 12 Queries | GZIP : On ]