Simson v Iglů - Fórum

www.simsonviglu.cz
Právě je 28 březen 2024, 21:15

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


Než budete zakládat nové vlákno, zkuste hledat. Pokud nepomůže, použijte pro pojmenování vlákna nějaký dostatečně výstižný, inteligentní a snadno pochopitelný název. Usnadňujete tak ostatním uživatelům - jak nynějším, tak budoucím - orientaci na fóru. Děkujeme
PS: Příspěvky které toto minimum splňovat nebudou skončí na smetišti. Je nám líto…

Kompletní pravidla k nahléhnutí zde



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 06 červen 2023, 15:32 
Offline
Uživatel

Registrován: 29 květen 2013, 19:36
Příspěvky: 93
Bydliště: Okr. Opava
Zdravím vespolek, vytáhl jsem po X letech simsona, coby přibližovadlo do práce a potřeboval bych rozklíčovat závadu, kterou jsem už řešil kdysi a je tam pořád (a sere mě). Nicméně mám nové poznatky

Simson je 70/2 enduro 12V rok 90, je kompletně stavěný jako originální sériová S70 tzn. primár S70, 16z sekundár+rozeta, karburátor orig. BVF 16N1-11 tryskování 72/35, předstih 1,4mm před HÚ. Stroj má už najeto od kompletní GO cca nějakých 5000km.

Teď k té závadě...

Simson jede nádherně, má zátah, má krouťák, 60km/h je na tacho ihned, bez zvonění bez pazvuků......ale u 6000-6500ot/min motor končí, začně se ozývat brutálně slyšitelné praskání/rezonance z motoru, které se střídavě připojuje/odpojuje, jakoby spínal nějaký omezovač, který tam samozřejmě není. Při každé té salvě zvonění je cítit doslova zpomalení a jamile se zvonění "odpojí", tak moto zase akceleruje a tak se to pořád opakuje v krátkých intervalech.
Mezi nejnovější poznatky patří to, že když v ten moment a v té rychlosti 60-65km/h(6000ot/min) kdy to naběhne vymáčknu spojku, tak otáčky vystřelí okamžitě až nadoraz otáčkoměru a tam se drží bez vynechávání....Takže motor umí víc

Čili můžeme vyloučit nastavení tyristoru, vynechávání zapalování, směs-celý segment samotného motoru...

Napadlo mě toto....může to dělat ten S70 primár? Přiznám se, že jsem kupoval primár levnější, takže nedokážu posoudit jaký vliv to může mít (vůle v zubech, tendence se oddalovat od sebe atd.) Tento problém s těmi pazvuky je tam od samotné generálky a je stále stejný a neměnný

Dík za jakýkoliv postřeh!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 52 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.121s | 14 Queries | GZIP : On ]