Simson v Iglů - Fórum

www.simsonviglu.cz
Právě je 07 červen 2024, 09:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


Než budete zakládat nové vlákno, zkuste hledat. Pokud nepomůže, použijte pro pojmenování vlákna nějaký dostatečně výstižný, inteligentní a snadno pochopitelný název. Usnadňujete tak ostatním uživatelům - jak nynějším, tak budoucím - orientaci na fóru. Děkujeme
PS: Příspěvky které toto minimum splňovat nebudou skončí na smetišti. Je nám líto…

Kompletní pravidla k nahléhnutí zde



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Návod na rozleštění paraboly
PříspěvekNapsal: 01 květen 2015, 21:05 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 srpen 2012, 20:14
Příspěvky: 196
Bydliště: Kanice - zapadákov v okrese Brno Venkov :))
Hojte. Jelikož předchozí majitel prodřel parabolu na mém Simsonu, a nová je poměrně drahá, pokusil jsem se sehnat bazarovou parabolu. Podařilo se, ale byla zašlá od běžného používání (dostal se dovnitř prach, atd.) No, a všichni víme, jak Simson umí svítit, zvlášť, když parabola vůbec nezrcadlí, že.. :) Takže jsem zjišťoval, jak ji šetrně rozleštit. Moc jsem toho nenašel, ale opatrně jsem se do toho pustil. A jelikož to mělo úspěch, rozhodl jsem se o to s Vámi podělit a sepsat nějaký "návod" :) Jedinné co potřebujete je voda a tekuté mýdlo (nějaké obyč, hlavně ne žádné spešl s "čistícími mikročásticemi" a podobně :mrgreen: ), popřípadě něco na vysušení. Pokud máte zašlou parabolu (málo zrcadlí), rozhodně doporučuju. Nikdy parabolu neleštěte žádnými hadry, ubrousky,...! Hrozně snadno by se prodřela.

1) Nejdříve je potřeba rozmontovat světlo - sundat černý plastový kryt, vyndat žárovky a sundat rámeček kolem skla.
2) Pak se přesuneme k umyvadlu :) Parabolu si dejte sklem dolů. Pak do ní dejte cca 1 - 2 pumpičky mýdla, napusťte trochu vody, s parabolou trochu zahýbejte (aby se voda rozlila po skle a stěnách) a vodu vylijte - žádné dlouhé štěrchání, protože ve vodě může být prach a špína, kterou chceme vypláchnout.
3) Do paraboly napusťte párkrát čistou vodu a vylijte, aby se vypláchly zbytky mýdla.
4) Znovu dejte do paraboly mýdlo, tentokrát klidně i 3 - 4 pumpičky. Dopusťte do cca 1/2 vodou, zakryjt díry pro žárovky rukou a štěrchejte - není potřeba nijak dlouho, stačí pár vteřin. Vodu vylijte, opět vypláchněte čistou vodou všechno mýdlo.
5) Teď se na parabolu podívejte. Buď už je hezky lesklá a pěkně zrcadlí, nebo to pořád není ono. Pokud je lesklá, tak můžete přestat a máte hotovo :) Pokud ne, pokračujeme dál...
6) Do paraboly dejte znovu mýdlo. Třeba i 5 pumpiček, ničemu nevadí. Namočte si ukazováček a prostředníček, strčte do paraboly prsty, rozetřete to mýdlo po parabole a prstama to "leštěte" (ano, vypadá to opravdu komicky...). Zbytečně netlačit, jen zlehoučka, kdyžtak si ji otočte sklem nahoru a sledujte to. Prostě to těma prstama zlehoučka vyleštíte, hlavně nepoužívejte žádné hadry, nebo utěrky, parabola by zmatněla. Když budete mít pocit, že jste hotoví, pořádně propláchnout. Pak buď nechat vyschnout, nebo vyfoukat (já použil fén zaplý na studený vzduch). Parabolu nevytírejte žádnýma hadrama, pokud byste ji chtěli mermomocí vytřít, tak vatou - "ťupkat", nejezdit! Možná zůstané pár zaschlých "kapek" (vodní kámen), pokud vám to moc vadí, tak udělejte konečné vypláchnutí destilkou (nemám ozkoušeno).


Je to návod, ale nijak neručím - když budete tlačit jako volové a prodřete si to, tak si pak prosím nestěžujte.

Snad vám to někomu pomůže, ještě přidávám foto jak vypadá parabola po rozleštění (foto před. nemám, ale představte si prostě parabolu, která je hnusná, matná a zevnitř i zvenku kopa prachu z písku, hlíny, ...) :wink:

PS: Ty škrábance na foto jsou na skle.


Přílohy:
P_20150501_210027.jpg [220.26 KiB]
Zatím nestaženo

_________________
S51/E-CS - 1988, po kompletní GO s LT85 Sport - prodáno
Kawasaki KLE 500 - po GO
BMW E39 530i


Naposledy upravil dadanek1999 dne 02 květen 2015, 21:34, celkově upraveno 1
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Návod na rozleštění paraboly
PříspěvekNapsal: 02 květen 2015, 18:58 
Offline
Uživatel

Registrován: 21 říjen 2012, 11:32
Příspěvky: 760
Bydliště: polabí a okolní kopce
Každá voda na parabolu je špatně a to samé šmatláky od prstů,ale na čas než se zamane zbytečných 410 kaček na na novou,určitě dobrej typ. tohle jsem jen tak narychlo objevil http://www.heureka.cz/exit/web-rychle-e ... 6f2cc24fca.
jinak v inzerci jsou kolem 150,-
Ale jestli chcete orig kousek a mít kvalitku,tak se dělají revovace parabol pro veterány a to už je pak luxus.Takovou parabolku neměli sifonci ani když byly novinka :wink: :wink: pravidelně pán bývá na burzách Chotusice a pod.a to je pak lesk jako blesk 8) 8) ovšen hrozně hambatá cena :bang: :bang:

_________________
starší motocyklista 2 kategorie

Všeliké kvaltování toliko pro hovado dobré jest. J.A.Komenský


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Návod na rozleštění paraboly
PříspěvekNapsal: 02 květen 2015, 21:33 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 srpen 2012, 20:14
Příspěvky: 196
Bydliště: Kanice - zapadákov v okrese Brno Venkov :))
Šmatláky od prstů se naštěstí neobjeví, mýdlo to jakoby hned odmastí (ačkoli od předchozího majitele je tam nějakej otisk "napečenej" a nejde dolů :D). Jinak nevidím zásadní problém s vodou na parabolu. Jasně, mít to furt namočený -> špatně. Ale tím, že to jednou vymyješ se tomu nic nestane. Jinak já koupil za 150,- celé přední světlo (bazar), vyleštil - a nemůžu si stěžovat. Zatím jsem měl teda zaplé jen parkovačky (tu 4W žárovku), ale i tak to celkem solidně osvětlilo pokoj a krásně se to odráželo :)

Jinak renovaci paraboly jsem tehdy zjišťoval u nějaké firmy tady z Brna, na Sifona prej cca 800,- :roll:

_________________
S51/E-CS - 1988, po kompletní GO s LT85 Sport - prodáno
Kawasaki KLE 500 - po GO
BMW E39 530i


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Návod na rozleštění paraboly
PříspěvekNapsal: 03 květen 2015, 19:54 
Offline
Uživatel

Registrován: 13 prosinec 2013, 18:09
Příspěvky: 459
Bydliště: Kopanice-Starý Hrozenkov
Co je na tom proboha tak draheho? :D

_________________
SIMSON S51 elektronik. r. 1990, 70/2, 16N3-4
MZ ETZ 250, 70% originál r.v. 1983.
TATRAN 125 Jak z Považských vyjel, tak je aj doma :) supr stroj.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Návod na rozleštění paraboly
PříspěvekNapsal: 20 květen 2015, 12:56 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 31 březen 2014, 14:00
Příspěvky: 133
Bydliště: frýdek, Václavovice
měl jsem taky zasviněnou parabolu, kterou jsem jen "vyšplouchal" mýdlovou vodou a mácháním ruky jsem z ní vytřásl vodu, fénem dosušil. Asi nejlevnější způsob. vypadá mnoohem lépe

_________________
NECHŤ žijí a jezdí staré, především německé stroje


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.141s | 14 Queries | GZIP : On ]