Simson v Iglů - Fórum

www.simsonviglu.cz
Právě je 11 květen 2024, 22:34

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


Než budete zakládat nové vlákno, zkuste hledat. Pokud nepomůže, použijte pro pojmenování vlákna nějaký dostatečně výstižný, inteligentní a snadno pochopitelný název. Usnadňujete tak ostatním uživatelům - jak nynějším, tak budoucím - orientaci na fóru. Děkujeme
PS: Příspěvky které toto minimum splňovat nebudou skončí na smetišti. Je nám líto…

Kompletní pravidla k nahléhnutí zde



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: pomoc s castecnou GO
PříspěvekNapsal: 11 duben 2005, 18:54 
Offline
Uživatel

Registrován: 03 duben 2005, 11:43
Příspěvky: 43
Ahoj.... takze rozhodl jsem se ze asi udelam Go motoru.. je jeste zacatek sezony a jeste snad neni co zkazit kdyz jeste o mesic odlozim jezdeni....

jenze je tu problem... jsem totalni motorkarska lama.. teprve zacinam a shanim nekoho kdo by mi pomohl.... kdo by se se mnou sesel, poradil mi co a jak a pomohl mi to udelat.... nekdo z Phy a treba nekdo se simem, nebo treba i bez Sima ale s nejakym strojem nebo i bez stroje ale aby tomu rozumel....

chtel bych tam udelat i par drobnejch uprav.. nektery zvladnu sam, nektery ne... led blinkry, tachac a otackomer snad zvladnu sam, ale treba novou radicku, vycisteni brzd zevnitr, toho se bojim... a ruzne serizeni a vsecko mozny na to nekoho potrebunju aspon na poprvy.... no nevim ja se toho bojim... jinak stroj je v dobrem motorickem stavu, takze to by nebyl problem... :)

kdybyste nekdo mel chut mi pomoct tak se ozvete ale myslim to fakt vazne...

PS: bylo by to treba prez sobotky nedelky :)

mno hele je to docela vazny, chtel bych na tom zacit makat tuhle sobotu nedeli, at to mam hotovy do konce mesice at se pak muzu ucit na maturu

_________________
momentalne bez moto, hodlam si kupovat auto a nejakou 125ku nebo 250ku ale papiry budou az za trictvrte roku do te doby budu asi bez masiny ale mozna koupim tu TZR125 :) uvidime :)

Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: pomoc s castecnou GO
PříspěvekNapsal: 12 duben 2005, 11:37 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 18 říjen 2003, 13:12
Příspěvky: 1969
Bydliště: Okres Rokycany
Donar píše:
Ahoj.... takze rozhodl jsem se ze asi udelam Go motoru.. je jeste zacatek sezony a jeste snad neni co zkazit kdyz jeste o mesic odlozim jezdeni....

jenze je tu problem... jsem totalni motorkarska lama.. teprve zacinam a shanim nekoho kdo by mi pomohl.... kdo by se se mnou sesel, poradil mi co a jak a pomohl mi to udelat.... nekdo z Phy a treba nekdo se simem, nebo treba i bez Sima ale s nejakym strojem nebo i bez stroje ale aby tomu rozumel....

chtel bych tam udelat i par drobnejch uprav.. nektery zvladnu sam, nektery ne... led blinkry, tachac a otackomer snad zvladnu sam, ale treba novou radicku, vycisteni brzd zevnitr, toho se bojim... a ruzne serizeni a vsecko mozny na to nekoho potrebunju aspon na poprvy.... no nevim ja se toho bojim... jinak stroj je v dobrem motorickem stavu, takze to by nebyl problem... :)

kdybyste nekdo mel chut mi pomoct tak se ozvete ale myslim to fakt vazne...

PS: bylo by to treba prez sobotky nedelky :)

mno hele je to docela vazny, chtel bych na tom zacit makat tuhle sobotu nedeli, at to mam hotovy do konce mesice at se pak muzu ucit na maturu

co si představuješ pro pojmem částečná GO?
btw sice je pravda, že konstrukce sima je jednoduchá, ale není triviální. Navíc potřebuješ místo a nářadí. Jinak to může taky dopadnout v lepším případě, že to stejně budeš muset dát do servisu nebo v horším, že zkurvíš několik věcí navíc. ... :wink:
Jinak dobré doporučení. Kup si dílenskou příručku. Je tam spousta fajn návodů :wink:

_________________
Železo: Simson S60 Enduro(r.v.83): 17 z. kolečko, digitální tachometr


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12 duben 2005, 17:58 
Offline
Uživatel

Registrován: 03 duben 2005, 11:43
Příspěvky: 43
mam dilenskou prirucku uz ale mam ted problem s vejfukem a porad s tema brzdama...



ale k tomu vejfuku!! mno ma to jeden problem..... jak je to koleno vejfuku tak se uvolnilo uplne a je tam takovej krouzek, kterej na tom je kterej to ma pritahnout k tomu valci, zejo.... mo jo ale ten krouzek je dole... to by nevadilo ted byste rekli kup novej ... ale ono neni nic s tim krouzkem ale na tom motoru uz na to nejak mam odpalenej zavit nebo co ja vim....... myslim ze je to odpaleny nebo neco takovyho a nechce se mi kupovat novej valec nebo to ted nechavat menic nevite co s tim?? shodit vejfuk A co dal???

nebo spis nevite kde je v praze nejake servisni stredisko ja bych to tam nejradsi dovezl a nechal si udelat brzdu a ten vejfuk.. to snad zas nemuze stat tolik..... material je levnej ale za praci si muzou zauctovat peknou sumu mozna :( nevite kolik by ta oprava mohla stat a kde by se to v praglu dalo udelat?

_________________
momentalne bez moto, hodlam si kupovat auto a nejakou 125ku nebo 250ku ale papiry budou az za trictvrte roku do te doby budu asi bez masiny ale mozna koupim tu TZR125 :) uvidime :)

Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12 duben 2005, 19:56 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 červenec 2004, 20:40
Příspěvky: 595
Bydliště: Brno
Mě ten závit taky opravovali, normálně tam navařej jinej, je to teď v pohodě, a cena byla nějakých 70kč no a za práci si vzal, když mi dělal generálku, 1000kč, tak si to nějak můžeš odvodit. není to moc. jinak bylo to dělaný u nás v Brně, takže by to mohlo být takřka cenově srovnatelný

_________________
Yamaha FZS 1000 FAZER.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12 duben 2005, 20:21 
Offline
Uživatel

Registrován: 03 duben 2005, 11:43
Příspěvky: 43
jenze ja mam jinej problem.. nemuzu v praze najit nikde kde to delaj a tipuju ze ta cena nebude tak nizka u nas v praze.. jo v praze je blaze ale hodne draze :( mozna bych s tim dokazal dojet do TKmoto kdyz mi nebudou delat problemy s brzdou a tim jak to rve ale jinak? :( je to nahovno jezdeni v tuhle chvili asi sim zustane chvili stat... navic je tu dalsi problem a to jsou finance.. s tema to jde totalne z kopce.. :( ale vpodstate tam jsou uz jen tyto dve vady.. brzda > vejfuk na dalsi jiny jsem neprisel.. motoricky je to total OK a jinak v super stavu (teda krome budiku) takze ten vejfuk no :(

_________________
momentalne bez moto, hodlam si kupovat auto a nejakou 125ku nebo 250ku ale papiry budou az za trictvrte roku do te doby budu asi bez masiny ale mozna koupim tu TZR125 :) uvidime :)

Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12 duben 2005, 20:24 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 06 duben 2005, 19:47
Příspěvky: 172
Bydliště: Malšice
Stačí v ňákym servisu kde svařujou hliník!!No a stěma financema ti moc nepomůžu :roll: :roll: :roll:

_________________
Simson s53 enduro r.v.93,16zub,hlavní tryska 72,moto kufr.LED podsvícení,široký řídítka,Další stroj Fik


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12 duben 2005, 20:26 
Offline
Uživatel

Registrován: 03 duben 2005, 11:43
Příspěvky: 43
hele jak v jakymkoliv servisu kde to varej?? myslis ze mi to udelaj i v normalni autoopravne??? pac tu mam vedle baraku..... a jako jak svarit.. myslis navarit to koleno rovnou na ten valec???


nebo nejakou redukci na valec a pak to k valci dostat tou stahovaci matici?

_________________
momentalne bez moto, hodlam si kupovat auto a nejakou 125ku nebo 250ku ale papiry budou az za trictvrte roku do te doby budu asi bez masiny ale mozna koupim tu TZR125 :) uvidime :)

Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12 duben 2005, 20:31 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 06 duben 2005, 19:47
Příspěvky: 172
Bydliště: Malšice
Já si myslim že by šlo to zavařit a pak tam udělat novej závit!!V tom motoservise možná jo jestli tam vařej hlinik ale jestli ti tam vyříznou ten závit to nevim§!!! :roll: 8) 8)

_________________
Simson s53 enduro r.v.93,16zub,hlavní tryska 72,moto kufr.LED podsvícení,široký řídítka,Další stroj Fik


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16 květen 2005, 11:40 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 červen 2004, 08:03
Příspěvky: 104
Bydliště: Kyjov
ten závit se dá spravit tak,že ten starej smetenej trochu opiluješ , o dva milimetry menším závitovím očkem než je ten původní závit tam vyřežeš novej. tu matku co je navlečená na koleně si vysoustružíš novou na menší průměr toho závitu. respektive to chce umět soustružit nebo mít někoho známýho kdo to udělá . hodně štěstí

_________________
simson s51,12volt(rv.90)60ccm,laďák,leštěné kanály+hlava. 54 000km/jawa 350/640/yamaha fzs600 fazer 1999/


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10 červen 2005, 22:08 
Offline
Uživatel

Registrován: 03 duben 2005, 11:43
Příspěvky: 43
hele lidi uz jsem zoufalej, nemam kde tu GO udelat sim je fakt ve strasnym stavu a do pazdnin bych to chtel udelat.......... :( :(


tak se ptam.. nenasla by se nejaka dobra duse v praze a blizouckem okoli, ktera by mi mohla na bidnout prostor a pomoc pri GO? davat to do servisu se mi nechce protoze platit za to ty prachy mi za to nestoji... to bych do toho vrazil dalsich 5000

tak kdyby se nekdo nasel kdo by mel nejakou moznost mou masinku na chvilku ubytovata spolecne se mnou ji dat do kupy byl bych faaakt vdecnej...

klidne i neco zaplatim to zalezi na domluve... tak co?

_________________
momentalne bez moto, hodlam si kupovat auto a nejakou 125ku nebo 250ku ale papiry budou az za trictvrte roku do te doby budu asi bez masiny ale mozna koupim tu TZR125 :) uvidime :)

Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10 červen 2005, 22:20 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 18 říjen 2003, 13:12
Příspěvky: 1969
Bydliště: Okres Rokycany
Donar píše:
hele lidi uz jsem zoufalej, nemam kde tu GO udelat sim je fakt ve strasnym stavu a do pazdnin bych to chtel udelat.......... :( :(
tak se ptam.. nenasla by se nejaka dobra duse v praze a blizouckem okoli, ktera by mi mohla na bidnout prostor a pomoc pri GO? davat to do servisu se mi nechce protoze platit za to ty prachy mi za to nestoji... to bych do toho vrazil dalsich 5000
tak kdyby se nekdo nasel kdo by mel nejakou moznost mou masinku na chvilku ubytovata spolecne se mnou ji dat do kupy byl bych faaakt vdecnej...
klidne i neco zaplatim to zalezi na domluve... tak co?

Já nevim, co furt řešíš. Práce tě v servisu vyjde okolo 1000 kč a máš na to záruku. Hele za pár týdnů jsou prázdniny a 1000 kč máš vydělanej na brigádě nejdéle za týden.... :wink:

_________________
Železo: Simson S60 Enduro(r.v.83): 17 z. kolečko, digitální tachometr


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10 červen 2005, 22:26 
Offline
Uživatel

Registrován: 03 duben 2005, 11:43
Příspěvky: 43
jo v servisu a jakym? ..... uz n ejde jen o to koleno vyfuku ale jde o tyto veci

1) natahnuti kompletne nove elektriky pac stara je na odpis a divim se ze to jede... je to delany zpusobem jeden drat navazanej na druhej, v pulce pretrhlej prilepeny lepici paskou k ramu, pak tam nekam vedou do buzirky dva draty a vyleze jich 5 samozdrejme vsecky cerny....

2) svareni ramu v nenosne konstrukci(snad udelaj u nas vedle za par kacek)

3) vycisteni karburatoru

4) loziska, gufera, vsechny mozne tesneni, simerinky

5) nove brzdy (brzdove oblozeni, klic a packa klize brzd + spinace na koncove brzdove svetlo)

6) lak (neni dulezitej)

7) vymena radicky

8) serizeni

9) rozebrat motor a poslat nalec na prevrtani na 60ccm


to me asi na litr nevyjde to bych byl fakt master kdybych neco takovyho v praze nasel a v TKmoto mi neudela elektriku prej je to hrozne casove narocny...

_________________
momentalne bez moto, hodlam si kupovat auto a nejakou 125ku nebo 250ku ale papiry budou az za trictvrte roku do te doby budu asi bez masiny ale mozna koupim tu TZR125 :) uvidime :)

Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10 červen 2005, 22:27 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 18 říjen 2003, 13:12
Příspěvky: 1969
Bydliště: Okres Rokycany
Martin píše:
Donar píše:
hele lidi uz jsem zoufalej, nemam kde tu GO udelat sim je fakt ve strasnym stavu a do pazdnin bych to chtel udelat.......... :( :(
tak se ptam.. nenasla by se nejaka dobra duse v praze a blizouckem okoli, ktera by mi mohla na bidnout prostor a pomoc pri GO? davat to do servisu se mi nechce protoze platit za to ty prachy mi za to nestoji... to bych do toho vrazil dalsich 5000
tak kdyby se nekdo nasel kdo by mel nejakou moznost mou masinku na chvilku ubytovata spolecne se mnou ji dat do kupy byl bych faaakt vdecnej...
klidne i neco zaplatim to zalezi na domluve... tak co?

Já nevim, co furt řešíš. Práce tě v servisu vyjde okolo 1000 kč a máš na to záruku. Matroš musíš zacálovat stejně. Hele za pár týdnů jsou prázdniny a 1000 kč máš vydělanej na brigádě nejdéle za týden.... :wink:

_________________
Železo: Simson S60 Enduro(r.v.83): 17 z. kolečko, digitální tachometr


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10 červen 2005, 22:29 
Offline
Uživatel

Registrován: 03 duben 2005, 11:43
Příspěvky: 43
ja to chapu matros zacaluju a prace litr ale prace litr urcite nevyjde.. kdyz jsem pocital matros tak 1500 a kdyz jsem se ptal v TKmotu telefonicky tak i tam mi rekli ze pod 5 to nepujde a kdyz jsem se ptal v bajtler MOTO tak mi rekli 7 a to to ani nevideli..... a to jsem jim nerekl vsecko

_________________
momentalne bez moto, hodlam si kupovat auto a nejakou 125ku nebo 250ku ale papiry budou az za trictvrte roku do te doby budu asi bez masiny ale mozna koupim tu TZR125 :) uvidime :)

Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10 červen 2005, 22:37 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 18 říjen 2003, 13:12
Příspěvky: 1969
Bydliště: Okres Rokycany
Donar píše:
ja to chapu matros zacaluju a prace litr ale prace litr urcite nevyjde.. kdyz jsem pocital matros tak 1500 a kdyz jsem se ptal v TKmotu telefonicky tak i tam mi rekli ze pod 5 to nepujde a kdyz jsem se ptal v bajtler MOTO tak mi rekli 7 a to to ani nevideli..... a to jsem jim nerekl vsecko

Bohužel mezi tím, co si představuješ ty pod GO a co ti oni provedou oni bude velký rozdíl. :roll: Celkem by mne zajímalo, co všechno do těch 1500 kč počítaš... :wink:

_________________
Železo: Simson S60 Enduro(r.v.83): 17 z. kolečko, digitální tachometr


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 40 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.083s | 14 Queries | GZIP : On ]