Simson v Iglů - Fórum

www.simsonviglu.cz
Právě je 14 květen 2024, 13:55

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


Než budete zakládat nové vlákno, zkuste hledat. Pokud nepomůže, použijte pro pojmenování vlákna nějaký dostatečně výstižný, inteligentní a snadno pochopitelný název. Usnadňujete tak ostatním uživatelům - jak nynějším, tak budoucím - orientaci na fóru. Děkujeme
PS: Příspěvky které toto minimum splňovat nebudou skončí na smetišti. Je nám líto…

Kompletní pravidla k nahléhnutí zde



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nestartuje
PříspěvekNapsal: 28 říjen 2012, 12:29 
Offline
Uživatel

Registrován: 28 říjen 2012, 12:22
Příspěvky: 5
Omlouvám se že zakládám toto téma ale nevšiml jsem si jiného..
Dostal jsem od kamaráda simsona, rozebral jsem karburátor že byl hodně zarezlý tak jsem ho vyčistil.. A když jsem to zkoušel nastartovat tak to nešlo..Nevíte čím to může být? Předem děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nestartuje
PříspěvekNapsal: 28 říjen 2012, 12:36 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 04 únor 2010, 20:17
Příspěvky: 2824
Bydliště: Dolní Roveň (okr. Pardubice)
vime, je to rozbity :D :D hledej šmudlo

_________________
Simson S53 Enduro 12V 1993 => S73SM
70/4M by FK-Racing; Karbon klapky Kawa KX 80; Stage6 TM24; Leoš Vincek; Ducati Energia
Fotogalerie: http://ziber249.rajce.idnes.cz/Simson_S53/#
Soutěž:Obrázek Olej


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nestartuje
PříspěvekNapsal: 28 říjen 2012, 12:54 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25 říjen 2011, 14:21
Příspěvky: 491
Bydliště: Turnovsko (Liberecký kraj)
to chce použít tlačítko hledat :wink:

Když už nic tak alespoň víc info :bang:

_________________
S 51 Elektronic,co k němu... co neprasklo,neulítlo,neshnilo,nerozpadlo se = originál


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nestartuje
PříspěvekNapsal: 28 říjen 2012, 13:02 
Offline
Uživatel

Registrován: 28 říjen 2012, 12:22
Příspěvky: 5
No nechal benzín v nádrži a na jaře jak to rozmrzalo tak pustil benzín do karburátoru, a jak to bylo smíchaný s vodou tak celý karburátor zrezl, vyčistil jsem ho a když zkouším nastartovat tak to vůbec nejde.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nestartuje
PříspěvekNapsal: 28 říjen 2012, 13:19 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25 říjen 2011, 14:21
Příspěvky: 491
Bydliště: Turnovsko (Liberecký kraj)
Promiň ale kde vzal tu vodu? :D
Z benzínu se ti přes zimu akorád odpařují lehké frakce, bez nich to pak hůř startuje, to je pravda.
A to to ani neroztlačíš?
Co jiskra?
Je v pohodě sytič? (jestly taky náhodou trochu nezarezl)

_________________
S 51 Elektronic,co k němu... co neprasklo,neulítlo,neshnilo,nerozpadlo se = originál


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nestartuje
PříspěvekNapsal: 28 říjen 2012, 14:01 
Offline
Uživatel

Registrován: 28 říjen 2012, 12:22
Příspěvky: 5
jiskra háže dobře a sytič ten je dobrej)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nestartuje
PříspěvekNapsal: 28 říjen 2012, 15:26 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27 říjen 2010, 10:04
Příspěvky: 1105
Bydliště: Mladá Boleslav
svíčka mokrá ? suchá ??? btw jak ti karburátor může zreznout ??? :D :D :D tak max ti to zoxiduje :D já být tebou udělám normální postup ;-) zkontroluju předstih když teda řikáš že hází jiskru ... a tlačit tlačit tlačit :D :D :D :D a ten karburátor si vyčisti pořádně to samí nádrž ... a aby tě ani nenapadlo tam ten "benzín" lejt znova ;-)

_________________
s51 : http://1url.cz/8QaZ
3,5k 2,7kw feel the power !!! :D :D :D
simson 50/2 leo vince zelená RS + facelift :-P
MZ ---> originál je originál zatím :D
Fotky : https://picasaweb.google.com/110386673902623613874


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nestartuje
PříspěvekNapsal: 30 leden 2013, 19:23 
Offline
Uživatel

Registrován: 02 květen 2010, 12:51
Příspěvky: 11
simson nestratuje. asi pred dvoma rokmi mi yebalo a kupil som simsona :banging: . rok isiel, ale stale bol problem nakopnut ho za studena. tak do tyzdna po poslednom vozeni skocil na prvy, max druhy sup, ale ked stal dlhsie, musel som ho kopat, tlacit, nahrievat-cistit sviecku atd. najprv mi pri plnom kotly sem tam klesol vykon a asi po tyzdni mi za jazdy zdechol celkom a odvtedy som ho nemohol nakopnut. rok stal nepojadzny v garazia teraz som sa rozhodol ho spojazdnit a zbavit sa ho. najprv som vycistil karbec. ale nebola iskra, meranim som zistil, ze je chybna cievka zapalovania. iska uz je, ale nechytil ani na podliatie benzinom. potom som zistil, ze je strihnute pero zapalovania a rozstelovane. nastavil som ho a teraz aspon chyti na podliatie pod sviecku, ale po 2-3 sek. skape. sviecka bola sucha a preto som vymenil gufero pod zapalovanim. po x-krat som rozobral karburator, vycistil a vsimol som si, ze supatko sa zasekavalo. po precisteni, ale ziadna zmena. sviecka je sice mokra, ale neviem ci tak, ako ma byt. zmes nemozem nastavit, kedze som rozyebal hlavu skrutky(na prirube pod plombou) na karburatore, ale uz som objednal novy karbec, kedze celkovo sa mi nepozdaval. dnes som sa pokusil premerat kompresiu a barometer mi ukazal iba 1,5baru!!! znameta to, ze piestne kruzky su v prdely, alebo to moze byt aj nieco ine(zle meranie, tesnenie pod hlavou atd.)?? uz ma to prestava bavit, stalo ma to dost casu, ktory nemam a aj peniaze a ked este budem musiet davat valec na vybrus, tak ho uz hodim do siravy...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nestartuje
PříspěvekNapsal: 31 leden 2013, 23:36 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 09 říjen 2010, 10:33
Příspěvky: 1698
Bydliště: Most
Měřákem na kompresoru nemůžeš měřit tlak v motoru, vzhledem k tomu že se tlak v motoru rychle mění (přetlak - podtlak), je nutný použít tlakoměry, který jsou schopný tuhle výchylku ukázat (mají jednosměrný ventil, takže se budík natlakuje, ale už to nejde zpátky a vidíš hodnotu).

Jinak k tomu ostatnímu, vem to postupně jde benzin do karbecu? Jde benzin z karbecu? Když to hází jiskru a zabublá, má potom jet na co dál? Není problém se vzduch filtrem? Správná hodnota předstihu?

_________________
S51 Enduro - 70/4/3M FK Racing,5Q,Bing 21
KTM Duke 390 2018


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nestartuje
PříspěvekNapsal: 01 únor 2013, 09:18 
Offline
Uživatel

Registrován: 02 květen 2010, 12:51
Příspěvky: 11
S.M-A-RT píše:
Měřákem na kompresoru nemůžeš měřit tlak v motoru, vzhledem k tomu že se tlak v motoru rychle mění (přetlak - podtlak), je nutný použít tlakoměry, který jsou schopný tuhle výchylku ukázat (mají jednosměrný ventil, takže se budík natlakuje, ale už to nejde zpátky a vidíš hodnotu).

Jinak k tomu ostatnímu, vem to postupně jde benzin do karbecu? Jde benzin z karbecu? Když to hází jiskru a zabublá, má potom jet na co dál? Není problém se vzduch filtrem? Správná hodnota předstihu?


isiel som postupne a dosiel som az k tomu, ze iskru hadze, predstih je OK, sviecka je mokra(neviem ci dostatocne), filter asi problem nebude, kedze nemam nasadeny ten gumeny bazmeg, kedze karbec davam permanentne hore-dole, vyfuk tiez nemam dotiahnuty, cize keby bol upchaty nemal by mat vplyv na startovanie...

tlak som meral specialnou sadou urcenou na meranie kompresie, ale nemeral som to dobre. na DE fore som sa docital, ze kompresia sa ma merat tak, ze kopem do motorky pokial hodnota tlaku rastie. ja som kopol len raz a ma sa to merat na zahriatom motore(kvoli volam). kedze motorku ani neviem nastartovat, meral som to na studeom a kompresia bola len 3bar. ale podla mna, kompresia by nemala mat suvis s problemom nastartovat motor a hlavne, ked mi chyti na podliatie. vcera mi dosiel novy karburator, tak verim, ze problem je v tom starom.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nestartuje
PříspěvekNapsal: 01 únor 2013, 11:30 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 09 říjen 2010, 10:33
Příspěvky: 1698
Bydliště: Most
Mozna bych i preventivne vymenil obe gufera, potom to zkusit nastelovat, nejlip se startuuje vypnutej klicek, zapnout sytic, dvakrat trikrat slapnout, sytic do poloviny, zapnout klicek pripadne lehce priotevri plyn (rozhodne ne full gas) a vetsinou to chytne hned :)

_________________
S51 Enduro - 70/4/3M FK Racing,5Q,Bing 21
KTM Duke 390 2018


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nestartuje
PříspěvekNapsal: 01 únor 2013, 14:10 
Offline
Uživatel

Registrován: 31 prosinec 2011, 17:01
Příspěvky: 274
Bydliště: Krnov
no tak jestli más zohlou přírubu na karbecu tak ti to za studena nechytne leda bys to tlačil z kopce se zapnutým sitičem bez plynu kdyby to ani tak neslo tak chyba v karbecu asi nebude :D :D :D

_________________
60/6 bvf19 Vmax-rovina 98dle radaru-z kopce 110km/h :D :D a tachometr mi špatně neukazuje! :D :D :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nestartuje
PříspěvekNapsal: 01 únor 2013, 18:42 
Offline
Uživatel

Registrován: 02 květen 2010, 12:51
Příspěvky: 11
zdenek885 píše:
no tak jestli más zohlou přírubu na karbecu tak ti to za studena nechytne leda bys to tlačil z kopce se zapnutým sitičem bez plynu kdyby to ani tak neslo tak chyba v karbecu asi nebude :D :D :D


nie zohnutu prirubu, ale zosmykanu hlavu skrutky, ktora je v prirube karburatora, na nastavenie zmesy(neda sa nastavovat.
ale dnes som vymenil karburator a motorka skocila na druhy sup! konecne!! :D
este prekopem elektriku a asi sa jej zbavim...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 174 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.263s | 12 Queries | GZIP : On ]