Simson v Iglů - Fórum

www.simsonviglu.cz
Právě je 22 květen 2024, 02:57

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


Než budete zakládat nové vlákno, zkuste hledat. Pokud nepomůže, použijte pro pojmenování vlákna nějaký dostatečně výstižný, inteligentní a snadno pochopitelný název. Usnadňujete tak ostatním uživatelům - jak nynějším, tak budoucím - orientaci na fóru. Děkujeme
PS: Příspěvky které toto minimum splňovat nebudou skončí na smetišti. Je nám líto…

Kompletní pravidla k nahléhnutí zde



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 05 červen 2011, 16:23 
Offline
Uživatel

Registrován: 22 květen 2010, 20:32
Příspěvky: 4
Prosím, pokud již někdo měl totožný problém, aď mi poradí s příčinou/řešením.

Zjistil jsem že mi nesvítí brzdovka....neni to žárovkama ani kabelama (správné zapojení pečlivě zkontrolováno).
Podíval jsem se do kaslíku a pravá pojistka 3.15A vytavená... při vypnutém motoru s vypnutou spínačku jsem dal novou pojistku... a přetavila se mi hned v ruce.
Vzal jsem zkoušečku... a zjistil jsem že mi i při vypnutém motoru jde proud z obou stran pojistkové skríňky (z magneta i z dobíjení).
Koupil jsem nové dobíjecí relé... namontoval, zapojil, proměřil, dal jsem pojistku...vše ok.
Jel jsem se projet...cca 2Km... přijedu domů, vypnu motor, kouknu se... a pojistka přepálená... a do spínačky šel zase proud z obou stran.

Domnívám se tedy, že je v magnetu vadná cívka pro "dobíjení a světlo stop" ...která při vypnutém motoru probíjí do dobíjecího relé, ...které tím zničí a následně probíjí až do pojistky???

PS: Je vůbec normální, že při vypnutém motoru a spínařce jde k pojisce 3,15A proud?(...Aď už z magneta, nebo z relé???)

Prosím poraďte mi.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05 červen 2011, 17:51 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11 srpen 2010, 20:55
Příspěvky: 850
Bydliště: Třebíč
při chcípnutým motoru nemuže jit od statoru proud. To máš někde zkratovaný dráty od baterky :wink: nic jinýho tam při chcíplým motoru proud pustit nemuže!

_________________
Stříbrný šíp 50/2,60/2,70/2,70/3,70/5,80/3,85/2 najeto 45000km, nejdelší trasa 350km, max rychlost 107km/h
Jawa 20, Honda XL125V Varadero
Nissan Micra, Nissan Almera, BMW 318i, Mazda MPS 191kw, Ford Fiesta, Nissan Primera 135kw, MG ZT 220S


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05 červen 2011, 18:53 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 09 říjen 2010, 10:33
Příspěvky: 1698
Bydliště: Most
Zkouknul bych především spínačku, jestli ti to nejde proti kostře do skratu. :)

_________________
S51 Enduro - 70/4/3M FK Racing,5Q,Bing 21
KTM Duke 390 2018


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05 červen 2011, 20:08 
Offline
Uživatel

Registrován: 22 květen 2010, 20:32
Příspěvky: 4
Ne, ne... kostra je uzemněná...všechno ostatní běhá normálně. Kdyby byl skrat baterky s kostrou, tak přece lítá pojistka 8A. Takže to souvisí s magnetem, bo to je 2. zdroj proudu. Spíš si myslim, že dobíjecí relé je spálený a propouští proud i opačným směrem: Z baterky jde proud do spínačky a z dobíjení přece taky, takže myslim, že nastala tahle situace: Při prvním nastartování (po výměně relé) se zřejmě v magnetu vytvořil silný skrat, který spálil dobíjení, a to teď propouští proud oběma směry. Co vy na to?


Přílohy:
Poznámka: Tady jsem zjednodušil schema, aby bylo lépe pochopitelné o co se mi jedná.
Kopie - celý okruh555452154871452.TIF [99.26 KiB]
Zatím nestaženo


Naposledy upravil beton dne 05 červen 2011, 21:14, celkově upraveno 1
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05 červen 2011, 20:24 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 09 říjen 2010, 10:33
Příspěvky: 1698
Bydliště: Most
No v relé je dioda, která zabraňuje právě zpětnému toku proudu. Tak jí zkus najít a zkontrolovat.

_________________
S51 Enduro - 70/4/3M FK Racing,5Q,Bing 21
KTM Duke 390 2018


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot], Majestic-12 [Bot] a 191 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.168s | 17 Queries | GZIP : On ]