Simson v Iglů - Fórum

www.simsonviglu.cz
Právě je 28 březen 2024, 13:03

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


Než budete zakládat nové vlákno, zkuste hledat. Pokud nepomůže, použijte pro pojmenování vlákna nějaký dostatečně výstižný, inteligentní a snadno pochopitelný název. Usnadňujete tak ostatním uživatelům - jak nynějším, tak budoucím - orientaci na fóru. Děkujeme
PS: Příspěvky které toto minimum splňovat nebudou skončí na smetišti. Je nám líto…

Kompletní pravidla k nahléhnutí zde



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: nová baterie
PříspěvekNapsal: 18 duben 2022, 11:23 
Offline
Uživatel

Registrován: 02 červen 2021, 19:03
Příspěvky: 2
Zdravím všechny, získal jsem Simsona S51 elektronik 1987 bez baterie. Simson jezdí. Namontoval jsem novou baterii ale blinkry, klakson a brzdové světlo nefungují. Kde je chyba? Děkuji za navedení na správnou kolej.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: nová baterie
PříspěvekNapsal: 07 květen 2022, 11:16 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29 květen 2012, 20:22
Příspěvky: 292
Vygoogli si elektrické schéma a seznam se se všemi prvky elektrického zapojení. Klíček zapalování v poloze 1 dává přední obrysové svítí, blinkry svítí, klakson troubí, víc nic není z baterie. Poloha klíčku 2je pro osvícení budíků. Po nastartování se zbývající světla přední zadní, brzdové napájí ze světelné cívky. Jedna cívka je pro zapalování, druhá je pro světla a třetí pro dobíjení. Při svícení brzdového svetla se dobíjecí proud snižuje. Takže brzdové je částečně na dobijeci cívce. Řídí to ELBA. Poloha klíčku 2 snižuje taktéž kvůli osvícení budíků dobíjecí proud.
Blinkry myslím jedou jenom z baterie, nebo s nutnou podporou, když vyndám baterii tak nejdou vůbec. Když je hodně vybitá tak blinkry začnou divně blikat. Úplně vybitá baterie a blinkry nejdou vůbec. Při téměř vybité baterii jdou divně, slabě a chaotický zvuk se ozývá z přerušovače ELBA.
Pokud Simson nebyl skladovan leta v suchu nejlépe s nabitou zapojenou baterií, která funguje jako jako antikorozní ochrana všech ukostrenych kovů, zkoroduji kabely a kontakty a dost možná odejdou elektrické jednotky. ELBA je první podezřelý který to dělá rád. Ja mám elbu původní z r. 1990, a už mám podezření že mi blbne.

_________________
S51-58ccm/origo kanály/6.5ccm spalovak/BVF16,70hl.t.,62/21/16z, GPS 65skopce-zalehnuto, 62rovina, tacho pres45tiskm, papka 2.7L 95okt./1:25oilSyntetika/VIF SuperB.Aditivum , max 340km/den


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: nová baterie
PříspěvekNapsal: 07 květen 2022, 14:49 
Offline
Uživatel

Registrován: 02 červen 2021, 19:03
Příspěvky: 2
Díky za rady. Simson po kontrole všech koster bliká.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.073s | 13 Queries | GZIP : On ]