Ostatní

Mitas H-06

Tento typ pneumatik je mezi malými motocykly velmi rozšířen. Sepsal jsem pár postřehů.

Tyto pneumatiky jsem kupoval asi před 3 roky. Najel jsem na nich asi 5000 km, tak myslím, že jsem objektivně schopen zhodnotit jejich vlastnosti. Nejdříve ale teorie. Je na nich čistě silniční vzorek, který se moc nehodí do terénu. Směs je tvrdá. Rozměr pneumatik je 2,75-16.

Praxe je trošku rozsáhlejší:-). Pneumatiky jsem kupoval v jednom obchodě v Plzni. Sortiment byl bohužel jak za socialismu. Pouze výběr mezi špalkovou pneumatikou nebo silniční. Jeden typ od špalkových a jeden od silničních. Tenkrát jsem toho o simsonech a pneumatikách ještě moc nevěděl. Tvrdá a měkká směs mi nic neříkaly. Prodavače jsem se zeptal, jestli nemají ještě nějaký jiný typ silničních a dostal jsem klasickou odpověď z doby komunismu. Jiné nebyly/nejsou/nebudou. Tyhle jsou prý za tu cenu nejlepší a jiné jsou moc drahé. Vzhledem k mým malým zkušenostem jsem se s tím spokojil a zaplatil jsem okolo 1000 Kč za dva pláště. Teď toho celkem lituji. Nechci tvrdit, že jsou to špatné pneu, ale jsou pro jiný okruh zákazníku. Pokud si je koupí nějaký dědula, který jezdí na simsonu v jenom v teplém počásí, 40 - 50 km/h a moc se nenaklání do zatáček, bude si chrochtat blahem, že vydrží 10 až 15 000 Km. Ale abych vás už nenapínal, řeknu proč je hodnotím zrovna takhle.

Tak nejprve je trošku pochválím, protože musím vyzdvihnout jejich lepší profil oproti původním teréním. Můžete se více naklonit do zatačky a užít si trošku vetší náklon v zatáčkách. Další výhodou je díky tvrdší směsi dlouhá životnost. Bohužel teď přijde trošku rozsáhlejší oblast negativ. I teď v létě se mi několikrát stalo, že mi pneumatika měla snahu ustřelit. Cítil jsem takové malé svezení. Jednou zadní na přechodu, který je inteligentně umístěn skoro v zatáčce a v druhém případě přední v jedné ostřejší zatáčce. Připomínám, že byly teploty mezi 25 - 30 stupni. Dokážete si představit jak to vypadá za situace třeba teplota 7 stupňů, vhlko nebo přinejlepším silnice jako zrcadlo a k tomu se přídá ještě hladký asfalt. V tomhle případě je třeba jet velmi s citem. Musí říci, že jednou jsem podobnou situaci podcenil v zatáčce. Bylo přítmí a ještě měl oslnilo protijednoucí auto. Jel jsem sice jenom asi 40 km/h, ale i to stačilo. Vůbec jsem necítil, že to pokládám, takže jsem tam ani nestihl dát nohu. Postě jsem najednou ležel na asfaltu. Nechci to svádět na gumy. Chybu jsem udělal já tím, že jsem situaci podcenil a jel moc rychle. Sice to odnesla jenom stupačka a pár odřenin, ale je vidět, že pneu je nutné vybrat správně. Všem majitelům techto plášťů proto doporučuji jezdit velmi s citem pokud je chladno. Přístě koupím měkkou směs i kdyby stála 1000 Kč a vydržela dvě sezóny.

Autor: Martin
Datum: 31.3.2007

Zpět do sekce

Anketa

Využili jste naši Databázi servisů?

1323(58%)
 
287(13%)
 
652(29%)
 
Celkem 2263 hlasů.

Chat

1 uživatel online

Vyhledávání

Odkazy

McLaren Unofficial Fan Site
Pro řidiče suverény...
motoride
motorky
[.:MotorBook.cz:.]
www.JAWAmania.info
Simson na fotce
MZ-CENTER
Honda CBR 125 Czech Forum :: Fórum
Simson klub Plzeň

© Tomáš Roštejnský 2006-2007