Ostatní

Dokumentace k S51/S70

V tomto článku se dozvíte něco o dostupné dokumentaci k Simsonu.

Základem správné údržby každého vozidla je příručka. Když se budeme věnovat přímo simsonu, tak jeho konstrukce je jednoduchá, ale to neznamená, že je triviální. Dobrý základem je aspoň trošku vybavená garáž/dílnička, kde je dostatek místa, klíče do čísla 20 a kleště na ségrové pojistky se hodí také. Tím jsme vybaveni po praktické stránce. Ještě zbývá teorie. Tu můžeme načerpat ze tří publikací - Udržovací příručka, Dílenská příručka, Katalog náhradních dílů.

Udržovací příručka

V této knížečce se nacházejí základní pokyny k údržbě(opravdu pouze ty základní), popis ovládání a další užitečné věci. Cenu nevím, ale nákup této příručky bych vynechal. Dozvíte se dále proč.

Dílenská příručka

Na první pohled nepřekvapí grafickou úpravou, které je odpovídá době jejího vzniku, ale o to více vynikne množství kvalitních informací v ní. Nejen že obsahuje téměř všechny informace z Udržovací příručky, ale přidává spoustu detatilních návodů, schémat. Vše je dokumentováno fotografiemi, které sice nejsou příliš kvalitní, ale pro pochopení stačí. Osobně si myslím, že tato přiručka by neměla chybět žádnému člověku, který to myslí se simsonem alespoň trošku vážně. Cena také není nerozumná okolo 90 Kč.

Katalog náhradních dílů

Název odpovídá přesně obsahu. Najdete zde vyobrazení jednotlivých celků(přední vidlice, motor...atd.). Ke každému celku je o velký obrázek, kde je jasně viděť kompletace celku z dílů a níže je uvedem kompletní rozpis dílu, které celek obsahuje. Cena není také extrémně vysoká - asi 110 Kč.

Autor: Martin
Datum: 31.3.2007

Zpět do sekce

Anketa

Využili jste naši Databázi servisů?

1323(58%)
 
287(13%)
 
652(29%)
 
Celkem 2263 hlasů.

Chat

2 uživatelé online

Vyhledávání

Odkazy

McLaren Unofficial Fan Site
Pro řidiče suverény...
motoride
motorky
[.:MotorBook.cz:.]
www.JAWAmania.info
Simson na fotce
MZ-CENTER
Honda CBR 125 Czech Forum :: Fórum
Simson klub Plzeň

© Tomáš Roštejnský 2006-2007