Simson v Iglů - Fórum

www.simsonviglu.cz
Právě je 28 březen 2024, 19:24

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


Než budete zakládat nové vlákno, zkuste hledat. Pokud nepomůže, použijte pro pojmenování vlákna nějaký dostatečně výstižný, inteligentní a snadno pochopitelný název. Usnadňujete tak ostatním uživatelům - jak nynějším, tak budoucím - orientaci na fóru. Děkujeme
PS: Příspěvky které toto minimum splňovat nebudou skončí na smetišti. Je nám líto…

Kompletní pravidla k nahléhnutí zde



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nejde nastartovat
PříspěvekNapsal: 15 duben 2018, 17:49 
Offline
Uživatel

Registrován: 13 červenec 2015, 05:13
Příspěvky: 30
Zdravim vsechny Simsonaky a prosim o pomoc.Mam Simsona S51C 12V bezkontaktni elektronicke zapalovani.Pred 2.lety me vzdy po zahrati prestal hazet jiskru....oprava spocivala v lehkem obrouseni kontaktu civek na statoru a snimace otacek.Vse jsem jeste proletoval kvuli studenakum a Sima opet frcel.Dnes jsem se jel project,z niceho nic stouply otacky a po chvilce zdechnul a uz nesel nastartovat.Jiskra na svicce skace,od benzinu je mokra.Presto jsem vycistil karburator a nic.Stahnul jsem rotor,ocistil.Po sundani zakladove desky s civkami jsem si uvnitr prostoru povsiml drobnych kovovych pilinek.Po zpetnem nasazeni rotoru me prijde,jakoby v jednom bode o neco drhnul.Muze to byt prave onen problem,proc nejde nastarovat?Nebo by bylo nejlepsi koupit uplne novou zakladovou desku s civkami a se snimacem otacek.Vse je jeste puvodni,27.let stare a nalitano 30000km.Snimac otacek uz pred 2.lety me prisel jakoby ,,ocouzeny,,Docetl jsem se zde,ze se daji civky a i snimac promerit.Na hodne veci si troufnu,ale tady jsem uplne mimo.Nevim,jestli se to ma merit pri zapnutem zapalovani,kdyz je to namontovane v motorce a nebo uplne vymontovat ven a pak promerit.Zase si vsak rikam,jak muzu neco merit,kdyz to neni pod napetim.Omlouvam se za mozna hloupe otazky,ale kdyz by me to nekdo podrobne popsal co a jak,tak bych to snad pomoci zkousecky zvladnul.Vsem dekuji.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nejde nastartovat
PříspěvekNapsal: 15 duben 2018, 20:15 
Offline
Uživatel

Registrován: 14 únor 2009, 16:17
Příspěvky: 66
Ať to nevypisuju, měří se rezistivita - http://kosohorskaslechta.webgarden.cz/rubriky/techokenko-amk/ridici-cidlo-alias-snimac-otacek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nejde nastartovat
PříspěvekNapsal: 15 duben 2018, 22:02 
Offline
Uživatel

Registrován: 13 červenec 2015, 05:13
Příspěvky: 30
Dekuji za odpoved.Tudiz muj problem,ze jiskru dava,svicka je mokra od benzinu muze zpusobovat snimac otacek?Vim,ze na statoru je jeste zapalovaci civka.Ta muze take zpusobovat takoveto problemy?Jsem rozhodnuty,ze koupim uplne nove zapalovani.Na moto prodejne nabizaji tento typ:Stator, základní deska zapalování 12V 42/21W Bilux S51 S70 S53N
Stator, základní deska zapalování 12V 42/21W Bilux S51 S70 S53N
Objednací číslo: 8010

produktu MZA: 10292-00S MZA Kompletní osazený stator, základní deska elektronického zapalování se všemi cívkami, přeurušovačem a kabely pro Simson S51 S70 a S53N. Typové označení N-8305.2/4-100, pro Bilux světlomet. Vyrobeno v SRN.
Simson Nr: 391150 3298KC.

A pak nabizeji tento typ za 1606Kc.Stator, základní deska zapalování 12V 42/21W Bilux S51 S70 S53N elektronik
Objednací číslo: 8009

produktu MZA: 10292 Kompletní osazený stator, základní deska elektronického zapalování se všemi cívkami, přeurušovačem a kabely pro Simson S51. S70 und S53N. Typové označení N-8305.2/4-100, pro Bilux světlomet. Vyrobeno v SRN.
Simson Nr: 391150

Je to nemecka prodejna a komunikace s nima pouze v Nemcine,coz je u me problem.Tudiz nevim,jaky z techto dvou typu bych mel pripadne koupit.Libi se me,ze vyrobce je SRN,nikoliv Cina atd.jako tady v Cechach.Simsona mam 12V a elektronicke zapalovani.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nejde nastartovat
PříspěvekNapsal: 16 duben 2018, 13:46 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14 duben 2008, 20:42
Příspěvky: 1340
Bydliště: Liberecko... krásnej kraj... (okres Semily))
Jestli to jiskru hází, tak měřit nemusíš, protože všechno by mělo být v pořádku. Měření odporu se používá na identifikaci závady v případě že vůbec není jiskra. To že drhne by nemělo bránit nastartování (nebo alespoň odpálení). První bych vyzkoušel vyměnit svíčku, případně stříknout do válce benzín zda to bude mít snahu chytit, pak budeš vědět trochu víc.

Pokud kupovat něco novýho, tak nemá podle mě smysl kupovat celej stator původního zapalování, ale šel bych rovnou do Vape (nebo levnější alternativa z polska Ducati Energia - https://jackmotors.pl/old-timer/zaplon- ... aign-id=13 ) Je to sice větší investice, ale už nikdy nebudeš mít s elektrikou problém.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nejde nastartovat
PříspěvekNapsal: 16 duben 2018, 14:20 
Offline
Uživatel

Registrován: 14 únor 2009, 16:17
Příspěvky: 66
Ono jde i o to, jakou jiskru a kdy. Asi zbytečná otázka, ale jak vypadá klínek magneta?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nejde nastartovat
PříspěvekNapsal: 16 duben 2018, 15:32 
Offline
Uživatel

Registrován: 13 červenec 2015, 05:13
Příspěvky: 30
Klinek magneta je dobry.Jen me zarazi,ze jsem objevil drobne kovove piliny a po nasazeni rotoru v urcitem miste zadrhava.Magnety kdyby byly uvolnene bych doufam poznal.Co se tyka jiskry,vyzkousel jsem několik svíček....od Isolatoru,prez Brisk,Bosch a NKG.Mezi elektrodami drobne jiskreni bile barvy.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nejde nastartovat
PříspěvekNapsal: 17 duben 2018, 07:17 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29 květen 2012, 20:22
Příspěvky: 292
Tak prvne bych zkusil rozebrat ten projev na pocatku vseho- nez ti to chciplo a uz neslo nastartovat. Treba nebudu uplne mimo.
Rikals ze se zvysily otacky. To jako na volnobeh nebo pri jizde pod plynem? Otacky pri zatizeni pod plynem se nemohou jen tak zvysit, to nedava smysl. Takze predpokladam ze slo o volnobeh.
Karburator se bezne nastavuje na volnobeznou sytost (volnobezna tryska je myslim 40). Zajimave je ze ta sytost volnobehu napr. kdyz mas volnobeznou trysku 70ku je tak velka ze to nejde kloudne nastavit a je to presycene. Ma to ale jedno kouzlo a mozna to funguje i u 40ky. Jeden cas sem to tak mel. Jak ti dojde benzin na rezervu prestane ti natekat plynule do karbce, coz pri jizde to lze poznat prave pri volnobehu. V ten moment totiz nizka hladina zpusobi to, ze smes zacne byt nikoliv presycena ale optimalni a to se projevi ze ti nakratko stoupnou volnobezne otacky asi na 4-5 tisic a do 5-15 sekund se ten benzin v plovakove komore vycerpa a motor zdechne a uz nejde nastartovat, nema benzin. Kdyz si toho zkusene vsimnes prepnes na rezervu a neprekvapi te to ani pri cekani na zelenou.
Rotor dynama (setrvacnik) a jeho magnety by se nemel vubec dotekat jader civek jinak hrozi selhani zapalovani a je to vetsinou rychly proces. Uz sem to nekolikrat spravoval. Meril odpory a napeti.
Jinak fakt nevim kde zacit.
Asi tim jak radi overit palivovou cestu. Striknout trochu benzinu, pul mililitru primo do valce, slozitejsi ale jiste. Nebo pres startovaci sprej do sani. To ale nemusi rict 100% kde je problem.

_________________
S51-58ccm/origo kanály/6.5ccm spalovak/BVF16,70hl.t.,62/21/16z, GPS 65skopce-zalehnuto, 62rovina, tacho pres45tiskm, papka 2.7L 95okt./1:25oilSyntetika/VIF SuperB.Aditivum , max 340km/den


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nejde nastartovat
PříspěvekNapsal: 17 duben 2018, 08:35 
Offline
Uživatel

Registrován: 13 červenec 2015, 05:13
Příspěvky: 30
Presne tak,zvysily se na volnobeh a pak konec.Zkusim to jeste s tim benzinem do valce.Ale mam obavy,jak pises,ze se me rotor opira o civky.Diky


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nejde nastartovat
PříspěvekNapsal: 17 duben 2018, 11:57 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14 duben 2008, 20:42
Příspěvky: 1340
Bydliště: Liberecko... krásnej kraj... (okres Semily))
Mnohokrát jsem dával dohromady motor ze součástek co mi zbyly, které byly ve stavu že na simsona do provozu bych je nepoužil a jednou jsem nedal pozor a rotor mi škrtal o jednu cívku fakt hodně, ale i přesto ten motor normálně běžel (i když to drhnutí samozdřejmě bylo slyšet). Jestli to někde trochu škrtá, tak ačkoli by nemělo, tak to 100% nebude závada kterou hledáš. Vzhledem k tomu, že magnety jsou kromě lepidla ještě stažený šroubem přímo k rotoru, tak se žádná destrukce nekoná, a spoustu rotorů/cívek má známky po drhnutí.

0,5ml do válce je moc málo, klidně 5ml přímo skrz karburátor a pak zkoušet startovat s plynem. Na tohle je dobrý upnout do vrtačky 17mm ořech a startovat to s ní :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nejde nastartovat
PříspěvekNapsal: 17 duben 2018, 21:53 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29 květen 2012, 20:22
Příspěvky: 292
Do valce primo bych nelil vic jak 1ml. Nehlede na to ze pri spodni uvrati pistu to stejne vytece vyfukovym kanalem ven. Jak tam das moc a budes ho mit v horni uvrati riskujes poskozeni! Nemam to odzkousene proto radim radej mene.

_________________
S51-58ccm/origo kanály/6.5ccm spalovak/BVF16,70hl.t.,62/21/16z, GPS 65skopce-zalehnuto, 62rovina, tacho pres45tiskm, papka 2.7L 95okt./1:25oilSyntetika/VIF SuperB.Aditivum , max 340km/den


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nejde nastartovat
PříspěvekNapsal: 18 duben 2018, 06:53 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14 duben 2008, 20:42
Příspěvky: 1340
Bydliště: Liberecko... krásnej kraj... (okres Semily))
Já to mám odzkoušené a radím to, co funguje. Aby to nevyteklo vyfukem, proto píšu rovnou skrz karburátor, aby to šlo pod píst. Stejně se to musí trochu smíchat se vzduchem a když to dáš pod svíčku tak to při první otočce vyletí do výuku bez efektu.
Žádný poškození neriskuješ, maximálně hyrdolock, ale to by toho muselo by mnohem, mnohem víc než těch 5ml co jsem psal.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nejde nastartovat
PříspěvekNapsal: 18 duben 2018, 16:26 
Offline
Uživatel

Registrován: 13 červenec 2015, 05:13
Příspěvky: 30
Diky vsem za napady.Zitra to odzkousim.Dozvedel jsem se,ze nekdy tyto poruchy zpusobuje nevyjety benzin v nadrzi,zvlaste u dvoutaktu,kdyz tam zustane prez zimu.Navaze se na nej vlhkost a pak uz je z jara problem na svete.Motorku jsem mel prez zimu v kulne,takze predpoklady jsou idelni.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nejde nastartovat
PříspěvekNapsal: 20 duben 2018, 10:52 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14 duben 2008, 20:42
Příspěvky: 1340
Bydliště: Liberecko... krásnej kraj... (okres Semily))
Starý benzín by to dělat mohl, i když osobně jsem se s tím nesetkal, vždycky po zimě bez problémů startuju na benzín co zbyl v nádrží od podzima


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nejde nastartovat
PříspěvekNapsal: 20 duben 2018, 17:45 
Offline
Uživatel

Registrován: 13 červenec 2015, 05:13
Příspěvky: 30
Tak jsem se dnes 4.h hrabal v zapalovani a v karburatoru.Zaver:snimac otacek a civky-jejich odpory dle technicke dokumentace jsou v norme.Karburator vycisten,nastaven dle prirucky.Svicky vymeneny,vyzkousen i jiny tyristor,znovu nastaveno zapalovani,ale stale zadny naznak startu.Po striknuti benzinu pod svicku byla tendence startu,ale motor nenaskocil.Tak uz nevim co s tim.Neni nekdo v okoli Jiloveho u Prahy a Tynce nad Sazavou,kdo by se mohl pokusit znovu zprovoznit muj stroj?Diky


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nejde nastartovat
PříspěvekNapsal: 21 duben 2018, 09:02 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14 duben 2008, 20:42
Příspěvky: 1340
Bydliště: Liberecko... krásnej kraj... (okres Semily))
Jestli to po stříknutí benzínu do válce blafne, tak je problém v karburátoru, nejspíš zacpany nějaký kanálek.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 45 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.106s | 15 Queries | GZIP : On ]