Simson v Iglů - Fórum

www.simsonviglu.cz
Právě je 28 březen 2024, 15:47

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


Než budete zakládat nové vlákno, zkuste hledat. Pokud nepomůže, použijte pro pojmenování vlákna nějaký dostatečně výstižný, inteligentní a snadno pochopitelný název. Usnadňujete tak ostatním uživatelům - jak nynějším, tak budoucím - orientaci na fóru. Děkujeme
PS: Příspěvky které toto minimum splňovat nebudou skončí na smetišti. Je nám líto…

Kompletní pravidla k nahléhnutí zde



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 07 leden 2018, 16:42 
Offline
Uživatel

Registrován: 14 duben 2015, 20:35
Příspěvky: 22
Omlouvám se mágové že ruším s banalitou kdysi jsem koupil babettu stellu 756 s ruskym motorem. Bohužel motor byl dead. Po hledání a zkoumíní jsem osadil motorem simsom s51 4 kvalt bezkontakto. tedka jsem se dostal k reálnému zprovoznění... motor je po částečném go klika viz motomax výbrus zatím nejni vysloveně nutný, výfuk hikone nějaká menší verze aby se vešel na stellu . Obvod zápalka zapojen... jerdná se mi o zapojení světel ze simsonáckého zapojení je potřeba nějakého regulátoru nebo stačí zapojit jen na cívku??? Ano vim simson má 2 cívky jednu ukostřenou a druhou s konci zapojenýma buh í kam... Já potřebuji lehce zapojit světla přední a zadní na nějakou cívku a nevim na jakou..Mohu poprosit za zapojení na kterou?? předem děkuji za ochotu


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 08 leden 2018, 12:53 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 březen 2015, 10:14
Příspěvky: 15
Bydliště: Rakovník
Ahoj, je docela podstatné jestli máš 6V nebo 12V a možná i jakého typu (výkonu). Obecně pro přední světlomet slouží ta ukostřená cívka. Zkusil bych k ní připojit i zadní 5W světlo. Jediné co hrozí je že ti praskne žárovka. Jinak 12V určitě obsahuje modul ESB-1, který zajišťuje stabilizaci napětí viz. http://simsonmuzeum.cz/wp-content/uploads/2017/09/s51-1c_d.png

A tady je zase 12V úplně bez stabilizace, tak babo raď.
http://simsonmuzeum.cz/wp-content/uploads/2017/09/s51-1b.png


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 08 leden 2018, 17:55 
Offline
Uživatel

Registrován: 14 duben 2015, 20:35
Příspěvky: 22
Je to 12 volt takže světla zapojit na ukostřenou cívku v motoru? a vydrží žárovky:-D A ještě jedna otázka jsou cívky záměné ukostřená a neukostřená? Rád bych osadil 2 ukostřenými jednou živit světla a druhou živit klakson a blikny. Blikny s hebedim okolo mám z původní stelly. Jinak zde videjko bohužel nejni nasazen sim karbec ale delorto 16.https://www.youtube.com/watch?v=R6wEcXN ... e=youtu.be


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 08 leden 2018, 19:52 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 březen 2015, 10:14
Příspěvky: 15
Bydliště: Rakovník
Nikdy jsem to nezkoušel, takže ruku do ohně za to nedám. Ale podle toho druhého schematu pro S51/1B by měla ukostřená cívka živit bez dalších heblat přední (12V 35W/35W) a zadní (12V 5W) světlo .
Jinak cívky záměnné nejsou. Mají rozdílný výkon. Ta neukostřená slouží pro dobíjení baterky, blinkry a brzdové světlo. Ale je potřeba za ní zařadit usměrňovač a stabilizátor napětí.
Takže pochybuji, že to bude s původní elektrikou Stelly chodit.

PS: Teď když na to ještě koukám, tak bude asi záležet podle typu Magneta. To první a druhé schéma má každé jinak výkonnou tu světelnou cívku a pokud tam máš ten výkonnější typ, tak ti budou bez
ESB-1 praskat žárovky.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 09 leden 2018, 20:23 
Offline
Uživatel

Registrován: 14 duben 2015, 20:35
Příspěvky: 22
Dnes příjdu do garáže chvilu přemejšlim o zadní brzdě... nasadim novou nakopávačku... klukům se moc nepovedla tak roztáhnutí největšim šroubovákem a pár ran kladívkem a byla tam... Tak že se půjdu projet motor hezky vrní ale při zmáčknutí spojky něco drhne o spojkovej dekl... Tedka otazka předemvírem sem motor skládal ujel jsem asi 10 km a nic . Dnes uznávám byl trošku zásah na startovací hřídel ale přoč při zmáčknutí spojky něco drhne. Tenzvuk mi příde jako by se vytočil šroub co drží spojku koš ale proč se ozývá jen při zmáčknutí spojky. Když spojku povolim na lanku zvuk zeslabuje ale spojka málo spojkuje.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 11 leden 2018, 12:17 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14 duben 2008, 20:42
Příspěvky: 1340
Bydliště: Liberecko... krásnej kraj... (okres Semily))
Světla zapoj obě na světelnou (tu ukostřenou) cívku. Jestli chceš zachovat blinkry tak musíš dát i baterku a vyřešit dobíjení. Samozřejmě můžeš dát obě cívky světelné, a druhou použít na blinkry, ale baterce se nevyhneš. Spojka drhne nejspíš proto, že se povolil spojkový koš


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 12 leden 2018, 23:29 
Offline
Uživatel

Registrován: 14 duben 2015, 20:35
Příspěvky: 22
jj světla jsou jasné a blinkry baterku nepotřebujou když použiju ledky do bliken baterka nebude potřeba navíc ledkam bude stačit cca 6 voltů takže bude stačit jednoduchý stabilizátor napětí se zenerkou a tranzistorem a samo s této cívky se bude živit ještě klakson


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05 únor 2018, 20:44 
Offline
Uživatel

Registrován: 14 duben 2015, 20:35
Příspěvky: 22
dnešní malá projíždka ze seriovou 50 kou
https://youtu.be/2iOQpYEQAro
https://youtu.be/3SACSKv88iw
https://youtu.be/7KFkCwgK4JU


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.077s | 14 Queries | GZIP : On ]