Simson v Iglů - Fórum

www.simsonviglu.cz
Právě je 13 květen 2024, 09:14

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


Než budete zakládat nové vlákno, zkuste hledat. Pokud nepomůže, použijte pro pojmenování vlákna nějaký dostatečně výstižný, inteligentní a snadno pochopitelný název. Usnadňujete tak ostatním uživatelům - jak nynějším, tak budoucím - orientaci na fóru. Děkujeme
PS: Příspěvky které toto minimum splňovat nebudou skončí na smetišti. Je nám líto…

Kompletní pravidla k nahléhnutí zde



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: co je lepší.plnič nebo tmel?
PříspěvekNapsal: 15 červenec 2007, 11:39 
Offline
Na černé listině

Registrován: 11 březen 2007, 07:50
Příspěvky: 57
Bydliště: olomouc
čus kluci,někteří už jste si stříkali simsony tak sem se chtěl zeptat,co jr lepší plnič nebo tmel?co lépe zakryje škrábance atd... :o

_________________
MZ ETZ 150 KOUPENÁ 6.10.07.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15 červenec 2007, 11:49 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14 červenec 2006, 10:33
Příspěvky: 2033
Bydliště: Stará Boleslav
záleží jak jsou hluboké - pokud je to třebas promáčklina tak se tmelu nevyhnes ale kdyz je to jen drobný škrábaneček tak plnič stačí - nedá se to takto popsat - záleží na konkrétním povrchu. Dělají se i kity, které zakryjí i škrábance po šmirglu.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15 červenec 2007, 14:39 
Offline
Na černé listině

Registrován: 11 březen 2007, 07:50
Příspěvky: 57
Bydliště: olomouc
no jo no ty škrábance po smirku jsou vidět :evil:

_________________
MZ ETZ 150 KOUPENÁ 6.10.07.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15 červenec 2007, 15:48 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17 září 2006, 11:33
Příspěvky: 1714
Bydliště: vlevo za pravim rohem ale uprostred nahore smerem severojih=PRAHA
tak je prebrus jemnejsim smirglem

_________________
flip flop lak, ram cerna perlet 60/4 amal19 sport klika new loziska LED blinkry hikone budiky vlastniho navrhu a vyroby + modre podsviceni :D
kdyz ji milujes neni co resit
Obrázek za nej... simsna 2007 Obrázek za lak
Člen SIMSON CZECH CLUBU


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15 červenec 2007, 18:06 
Offline
Na černé listině

Registrován: 11 březen 2007, 07:50
Příspěvky: 57
Bydliště: olomouc
nene už jsem na to přišel.brousím to vybrační bruskou a je to good!!!žádné škrábance,je to úplně hladké.no ještě nato dám plnič a bude to super :P

_________________
MZ ETZ 150 KOUPENÁ 6.10.07.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15 červenec 2007, 22:05 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14 září 2006, 10:39
Příspěvky: 249
Bydliště: Pelhřimov
tmel je na vetsi nerovnosti a skrabance, plnic je na finalni vyrovnani povrchu, brousi se velmi jemnyma smirglama a na nej hned prijde barva.

_________________
Simson S51, nedavno koupeny, zatim opravuju uplne vsechno


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15 červenec 2007, 22:08 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 09 duben 2007, 11:35
Příspěvky: 162
Bydliště: PARHA
Ales_ píše:
tmel je na vetsi nerovnosti a skrabance, plnic je na finalni vyrovnani povrchu, brousi se velmi jemnyma smirglama a na nej hned prijde barva.

tmel je na promáčklou nadrž a větší dirky a plnič ti skreje malinký dupky který si uš třeba neošmirgloval :wink:

_________________
můj simson:r.v 87 :woot: ENDURO :inlove: ,kompletním GO motoru :haha:,válec?60/4 zajetá :rockout2: ,nový ná :sucking: kostry,zatím investice 23000kč :blink: :alright: ,simson rozebrán a složen do šroubku :megaman:KOPÍM:kliku,amál19:thankyou:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15 červenec 2007, 22:18 
Offline
Uživatel

Registrován: 01 říjen 2006, 13:58
Příspěvky: 1219
A dá se plničem nazvat takovej ten kyt ve spreji jak vídám a nebo dalo by se to tim nahradit? Já sem totiž plnič nikde neviděl tak sem si koupil jenom základovku, a teď si říkám že by ten kyt ve spreji nemusel bejt špatnej... :?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15 červenec 2007, 23:25 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14 září 2006, 10:39
Příspěvky: 249
Bydliště: Pelhřimov
simsonák píše:
Ales_ píše:
tmel je na vetsi nerovnosti a skrabance, plnic je na finalni vyrovnani povrchu, brousi se velmi jemnyma smirglama a na nej hned prijde barva.

tmel je na promáčklou nadrž a větší dirky a plnič ti skreje malinký dupky který si uš třeba neošmirgloval :wink:

Tmelu je velka spousta druhu, treba dvouslozkovy tmel na bazi syntetickych pryskyric s obsahem skelnych vlaken - s tim jdou zaplnit opravdu hodne velke diry, treba hodne zmuchlane plechy. Ja mam trochu promacklou nadrz (no klasika - blinkr a polozena masina) a koupil jsem na to taky dvouslozkovy synteticky ale bez skelnych vlaken. Jsou rozdily treba i v rychlosti tuhnuti a pod. To jsou sterkove tmely pro vyplneni velkych nerovnosti. Pak jsou strikaci tmely, vypada to jako hustsi barva a normalne se to strika pistoli. Po vytvrzeni se brousi jemnym smirkem pod vodou a je to vlastne neco podobneho jako plnic, ale plnic by mel byt (pry) jemnejsi. IMHO by slo plnic vynechat, pokud by se pouzil strikaci tmel. Takze vrstvy by byly zakladova barva, sterkovy tmel (pokud je potreba), strikaci tmel (tolik vrstev kolik je potreba na vyrovnani povrchu), vrchni barva (tolik vrstev aby spolehlive zakryla podklad), bezbarvy lak.

_________________
Simson S51, nedavno koupeny, zatim opravuju uplne vsechno


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15 červenec 2007, 23:34 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14 září 2006, 10:39
Příspěvky: 249
Bydliště: Pelhřimov
Laurel píše:
A dá se plničem nazvat takovej ten kyt ve spreji jak vídám a nebo dalo by se to tim nahradit? Já sem totiž plnič nikde neviděl tak sem si koupil jenom základovku, a teď si říkám že by ten kyt ve spreji nemusel bejt špatnej... :?

Jenom na zakladovku bych urcite nestrikal. Vzdycky na tom povrchu mas nejake skrabance, kterych si normalne nevsimnes, ale ta barva ti to zkopiruje a je to v tom pak videt. Musi tam bejt nejaka silnejsi vrstva hmoty (plnic, strikaci tmel..), ktera jde zbrousit jemnym smirglem (800 a vice, samozrejme pod vodou), tim udelas dokonale hladky povrch pro barvu.
S tim sprejem nevim co presne myslis, ja moc po kramech nechodim. Na kazdem poradnem spreji by melo byt napsano na co je urceny a jak ho pouzit (nemyslim hemzy typu "Sundejte kryt a zmacknete trysku..." ale napr. s jakymi barvami ho jde zkombinovat a s jakymi ne, a pod.)

_________________
Simson S51, nedavno koupeny, zatim opravuju uplne vsechno


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16 červenec 2007, 07:32 
Offline
Uživatel

Registrován: 01 říjen 2006, 13:58
Příspěvky: 1219
No myslel sem ten stříkací tmel no. A ty myslíš že na základovku se má nastříkat? Já myslím spíš nejdřív tmel a pak základ ne?

Už sem bez toho tmelu udělal blatník, jsou tam sem tam vidět škrábance no ale z dálky to neni vidět a vypadá to dobře, si myslim


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16 červenec 2007, 07:53 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 19 září 2006, 06:03
Příspěvky: 682
Bydliště: Obříství
já jsem na ty škrábance použil sprej (kit+základovka) nevím jak se to jmenovalo ale fungovalo to dobře :wink:

_________________
Me Bitch - Simson S51 Elektronik předělanej na Enduro, BING 17, zelený a modrý neon, modrá parkovačka


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16 červenec 2007, 09:54 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14 červenec 2006, 10:33
Příspěvky: 2033
Bydliště: Stará Boleslav
Mysterio píše:
já jsem na ty škrábance použil sprej (kit+základovka) nevím jak se to jmenovalo ale fungovalo to dobře :wink:
nebyl to náhodou - bodyfill 360? já ho pouzivam jako zaklad s plnicem - odborne se tomu rika plnič s antikoroznim zakladem


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16 červenec 2007, 14:40 
Offline
Uživatel

Registrován: 01 říjen 2006, 13:58
Příspěvky: 1219
Před chvilkou sem si šel koupit ten stříkací tmel, a ten němeli ale měli plnič, poprvý v životě sem ho viděl, tak a teď mám plnič i základovku :lol: tak asi základovku použiju na trubky, ty bych nemusel ani šmirglovat (snad to na nich bude držet) a na kola


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16 červenec 2007, 14:46 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14 červenec 2006, 10:33
Příspěvky: 2033
Bydliště: Stará Boleslav
dej si pozor na rám - já tam mel syntetický lak a s akrylátem se to zvedá


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.093s | 10 Queries | GZIP : On ]