Simson v Iglů - Fórum

www.simsonviglu.cz
Právě je 28 březen 2024, 14:11

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


Než budete zakládat nové vlákno, zkuste hledat. Pokud nepomůže, použijte pro pojmenování vlákna nějaký dostatečně výstižný, inteligentní a snadno pochopitelný název. Usnadňujete tak ostatním uživatelům - jak nynějším, tak budoucím - orientaci na fóru. Děkujeme
PS: Příspěvky které toto minimum splňovat nebudou skončí na smetišti. Je nám líto…

Kompletní pravidla k nahléhnutí zde



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 05 červenec 2016, 18:17 
Offline
Uživatel

Registrován: 04 duben 2015, 08:22
Příspěvky: 331
Bydliště: Mělník
Hany26 píše:
Jo tak to jsi teda statečný když jsi to za ty peníze neprodal.Asi už jsem na pohádky trochu starej.Proč kupovat udejchanou 50 či vyhoněnou 60-70. když mužeš mít uplně nový a levnějši.
http://www.heureka.cz/exit/tipmoto-com/ ... b2f06c44e8
ale chápu věrnost značce a zápal,ty radši koupíš volítanýho sifona. Za ty prachy mužem mít novou 125 a ještě ti k tomu zbyde na volítanýho nepojízdnýho sifona,kterýho za pár šprliků dáš lehce dokupy.



Hany , naprosto s tebou souhlasím. Ten romet vypada fakt pěkně. Já jsem svého koupil minulé léto za 6000kč

_________________
Simson skůtr SR50/1C r.v.1989 12V Přetuníno na 70ccm, Amal 18, 70km/hod po rovině , 70tkovej primar , 17z


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05 červenec 2016, 20:17 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14 duben 2008, 20:42
Příspěvky: 1340
Bydliště: Liberecko... krásnej kraj... (okres Semily))
100 lidí 100 chutí, já bych si ten romet nekoupil, to radši S70, nebo i lehce vyšší obsah. Jinak skůtři jsou levnější, tam není problém sehnat slušnýho s papíry za 5tis... S51 ale už jen zřídkakdy. Teď jsem kupoval rozloženýho ve stavu 5/10 bez papírů s motorem navíc za 3tis., chlapík nejdřív říkal že na druhý den už má další zájemce, pak mi dokonce volal jestli ho teda vezmu, jinak že by si ještě ten den přijel někdo jiný.

Teď mám jednoho skoro na prodej, v ne uplně nejlepším stavu ale zas žádnej vrak, měl jsem to na aukru ale ještě jsem to zrušil protože začala klouzat spojka, až ji opravím bude na prodej znova, sám jsem na to zvědavej. Ale už když jsem to rušil bylo tam přes 8 tisíc


Naposledy upravil Bubaaak dne 28 červenec 2016, 22:05, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05 červenec 2016, 22:16 
Offline
Uživatel

Registrován: 21 říjen 2012, 11:32
Příspěvky: 760
Bydliště: polabí a okolní kopce
přesně tak 100 lidí 100 názorů...

_________________
starší motocyklista 2 kategorie

Všeliké kvaltování toliko pro hovado dobré jest. J.A.Komenský


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05 červenec 2016, 22:49 
Offline
Uživatel

Registrován: 21 říjen 2012, 11:32
Příspěvky: 760
Bydliště: polabí a okolní kopce
Bubaaak píše:
S tím ze to veterán nikdy nebude souhlasím, ale taková je hold doba. Podle mě ani kejvačka nebude nikdy veterán, natož favorit nebo simson ...

V TP je spotřeba 1,8l.

ano spotřeba 1,8 skutečně je jak píšeš .ale zapoměl jsi připsat že to je uváděno při rychlosti 40 km... jen pro upřesnění. Pak už je uváděno minimální od 2,5 pro n3-4 až 3,2 pro N1-11(max).jenže ta blbá betka jezdí skutečně do těch 1,8 a umí v pohodě 80. O tomse simsonu v serii může jen zdát.
ještě pár nových strojů 125ccm od nejlevnějšího po nejhezčí
http://www.skutry-romet.cz/motorky/346-romet-ogar-125 cena 22600,- stejné v 50ccm stojí 19800,-
http://www.skutry-romet.cz/motorky/345-romet-zxt-125
http://www.skutry-romet.cz/motorky/303-romet-k-125

a nejhezčí http://www.skutry-romet.cz/motorky/340- ... -caffe-125

Nové moto a za ty prachy není co řešit.
Dávat za víc než 10 za zachovalou ale volítanou šlusku ??To může v dnešní době koupit jen DEBIL.Simson se dnes kupuje je proto že je lepší jak pionýr a je LEVNÝ na pořízení provoz a opravy.Dobrý na courání po vesnici ,na ryby a popojetí kousek do práce.Na ostatní už je slabej a nejede.Prodej na aukru??? Kupa šejdířů a přihazování od známých a pak se v případě potřebykdyž nikdo z cizích nepřihodí aukce ruší :lol: :lol: Simson s TP s platnou stk koupíš v pohodě 6-10 tis.Stačí nebejt pohrkanej a počkat. Problém vysokých cen je v tom že mlaďáci co nic neumí si koupí simsona,nacpou do něj spousty peněz,nejlépe si to ještě u někoho zadají a zaplatí za to honí výkon,a vzhledové úpravy a ono to stejně pak stejně nejede a koupí si silnější a chtějí peníze za ty nesmysly provedené na mopedu nazpět.To je problém a 75% strojů v inzerci. viz tohle začínal před rokem na 30 a zoufalost pokročila na http://www.sbazar.cz/mensroom/detail/17 ... s51-enduro

nejlevnější 50 za 18800,- i s pletenými koly :D :D http://exit.srovnanicen.cz/produkt/2184 ... 17&o=3&a=1

_________________
starší motocyklista 2 kategorie

Všeliké kvaltování toliko pro hovado dobré jest. J.A.Komenský


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 07 červenec 2016, 07:33 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 srpen 2012, 20:14
Příspěvky: 196
Bydliště: Kanice - zapadákov v okrese Brno Venkov :))
Hany26 píše:
Jo tak to jsi teda statečný když jsi to za ty peníze neprodal.Asi už jsem na pohádky trochu starej.Proč kupovat udejchanou 50 či vyhoněnou 60-70. když mužeš mít uplně nový a levnějši.
http://www.heureka.cz/exit/tipmoto-com/ ... b2f06c44e8
ale chápu věrnost značce a zápal,ty radši koupíš volítanýho sifona. Za ty prachy mužem mít novou 125 a ještě ti k tomu zbyde na volítanýho nepojízdnýho sifona,kterýho za pár šprliků dáš lehce dokupy.



Hany, vážně nemám potřebu si vymýšlet... :wink: Já se na to podíval jinak. Na simsonu mám stovky hodin práce, ke to srdcovka, znám ho do posledního šroubku, vím, že všechny spotřební věci jsou OK, že se nic nevysere. Kdybych ho prodal, byť za 28k a koupil nějakou rozlítanou dvácu třeba za 35k, přijdou další "nutný" investice aby mohl být člověk v klidu - olej, filtr, destičky, řetězovka, gumy.... Nehledě na povinný ručení, na CBR 125 platí kamarádka cca 1250Kč ročně, mě Simál stojí 160Kč ročně... :D Koneckonců, zas takovej výkonovej rozdíl to není, proto jsem si řekl, že odlítám na Simsonu co nejvíc to půjde, počkám na A2 a potom můžu řešit něco většího :) A co se spotřeby týče, se svou 60/3 s klapkou jezdím sám za 3,2l, ve dvou cca 3,5l, takžemsi taky nestěžuju.

Já bych Rometa asi nechtěl. Lidi co to měli většinou nadávaj, že ruky pryč od toho. Nejlevnější romet na dojíždění do práce možná OK, ale jejich enduro vezmeš do terénu a sype se to - tedy aspoň co jsem slyšel.
Nadruhou stranu, spousta lidí nadává na TMEC 125 Enduro, kamarád ho má, jezdí na něm všude možně po Republice a viset ještě nezůstal.

Asi to věta 100 lidí 100 chutí vysvětluje opravdu nejlépe, jen jsem Ti chtěl vysvětlit důvod, proč jsem Simála ani za takové peníze neprodal :wink:

_________________
S51/E-CS - 1988, po kompletní GO s LT85 Sport - prodáno
Kawasaki KLE 500 - po GO
BMW E39 530i


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 07 červenec 2016, 19:43 
Offline
Uživatel

Registrován: 21 říjen 2012, 11:32
Příspěvky: 760
Bydliště: polabí a okolní kopce
Já bych Rometa asi nechtěl. Lidi co to měli většinou nadávaj, že ruky pryč od toho. Nejlevnější romet na dojíždění do práce možná OK, ale jejich enduro vezmeš do terénu a sype se to - tedy aspoň co jsem slyšel.
Nadruhou stranu, spousta lidí nadává na TMEC 125 Enduro, kamarád ho má, jezdí na něm všude možně po Republice a viset ještě nezůstal.


jo jasně.....
Neříkej lidi co to měli..... takhle se to říká když o tom nic nevíš ,znám to od nás z obecního úřadu lidi řikaj lidi by chtěj :alright: :alright: ani jsi to v životě neviděl. :wink:

_________________
starší motocyklista 2 kategorie

Všeliké kvaltování toliko pro hovado dobré jest. J.A.Komenský


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 08 červenec 2016, 09:44 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 srpen 2012, 20:14
Příspěvky: 196
Bydliště: Kanice - zapadákov v okrese Brno Venkov :))
A na to jsi byl kde? Jel jsem na té jejich Zetce 125. Bylo to jak YBR v autoškole, takhle v tom člověk moc rozdíl neviděl, jak taky jo, za jednu jízdu... O nějaké životnosti se můžeme bavit až to najede aspoň 50 tis. jen s výměnou spotřebáků a správnou údržbou.

Ale to už jsme trochu mimo od původního tématu... :wink:

_________________
S51/E-CS - 1988, po kompletní GO s LT85 Sport - prodáno
Kawasaki KLE 500 - po GO
BMW E39 530i


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 08 červenec 2016, 15:26 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14 duben 2008, 20:42
Příspěvky: 1340
Bydliště: Liberecko... krásnej kraj... (okres Semily))
Hany26 píše:
takhle se to říká když o tom nic nevíš

To by mě zajimalo, jestli máš nějaký osobní zkušenosti s tím rometem, nebo některým z upravených simsoních válců o kterých taky šíříš polopravdy a mýty.

Ten romet za ty peníze podle mě bude těžký do-do, něco jako deset let zpátky (nevím jak dnes) byly ty nejlevnější yuki.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 08 červenec 2016, 17:24 
Offline
Uživatel

Registrován: 21 říjen 2012, 11:32
Příspěvky: 760
Bydliště: polabí a okolní kopce
Osobně vlastním jednoho z prvních dovezených kafíček.ještě za zaváděcí cenu 26900,-

_________________
starší motocyklista 2 kategorie

Všeliké kvaltování toliko pro hovado dobré jest. J.A.Komenský


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 09 červenec 2016, 11:00 
Offline
Uživatel

Registrován: 21 říjen 2012, 11:32
Příspěvky: 760
Bydliště: polabí a okolní kopce
Ono je to asi tak.Šikovný člověk si sifonka postaví k obrazu svému.Má na něm xx hodin práce a nějakou drobnou za matroš. Takový se pak většinou neprodává. Když se k tomu nacpe hromada dalších nesmyslů jako je nastřik v lakovně a zbytečné doplňky tak cena vyšplhá do nesmyslných výšin a když pak rozhodne ho přeci jen prodat dostane za něj sotva polovinu co si představoval. Mrkni do sbazaru teď je tam po x té na prodej černej skutr zdejšího člena.Loni byl zde na prodej za 18 a pro velký zájem je letos na prodej za 7,5.
Je to bohužel tak že dnešní on-line generace je trotlovatá a neumí si nic udělat sama,když má rozhodnout mezi novým a starým veme nové.
Teď je ideální doba na prodej!! po prázdninách padne listí a ceny těhlech hraček na minimum.

_________________
starší motocyklista 2 kategorie

Všeliké kvaltování toliko pro hovado dobré jest. J.A.Komenský


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 09 červenec 2016, 12:55 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14 duben 2008, 20:42
Příspěvky: 1340
Bydliště: Liberecko... krásnej kraj... (okres Semily))
Nebyl náhodou za 18 tis. s tím 85ccm motorem?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 09 červenec 2016, 13:23 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 srpen 2012, 20:14
Příspěvky: 196
Bydliště: Kanice - zapadákov v okrese Brno Venkov :))
Bubaaak píše:
Nebyl náhodou za 18 tis. s tím 85ccm motorem?


Byl, 85ccm s klapkou od FK Racing. To se tu zase jen pronesla polovina informací...
Jinak zrovna to mi přijde adekvátní cena, KO baterka, teče olej pod spojkou, třeba ovládací prvky na řidítkách jsou totálně omlácený atd., prostě to pojede, vypadá to celkem OK, ale žádný špicovní stav to není :)

_________________
S51/E-CS - 1988, po kompletní GO s LT85 Sport - prodáno
Kawasaki KLE 500 - po GO
BMW E39 530i


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 12 červenec 2016, 07:42 
Offline
Uživatel

Registrován: 21 říjen 2012, 11:32
Příspěvky: 760
Bydliště: polabí a okolní kopce
I kdyby tam bylo 10 klapek,na cenu to bude mít minimální vliv. Jen to vypovídá o tom, že to majitel honil jak nadmutou kozu,je na tom spoustu zásahů,které životnosti nic nepřidají naopak spolehlivost bude daleko menší.

_________________
starší motocyklista 2 kategorie

Všeliké kvaltování toliko pro hovado dobré jest. J.A.Komenský


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 12 červenec 2016, 14:32 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14 duben 2008, 20:42
Příspěvky: 1340
Bydliště: Liberecko... krásnej kraj... (okres Semily))
Pokud to někdo dokáže ocenit tak to na cenu samozřejmě vliv má, to ale ty nikdy nepochopíš.

Ještě bych dodal, že kde je poptávka, tam je i nabídka. Proto řeči že cena ~15tis. za simsona je dílem překupníků jsou uplně mimo. Stroj ve stavu 1A prostě takovou cenu má, a jsou lidi kteří jsou ochotni za to zaplatit. Zas tolik jich ale v takovém stavu není.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 12 červenec 2016, 20:37 
Offline
Uživatel

Registrován: 21 říjen 2012, 11:32
Příspěvky: 760
Bydliště: polabí a okolní kopce
Přesně tak,já to nikdy nepochopím..na tom se určitě shodnem. Simson 1A je asi v 0,5% případech toho všeho co dokola rotuje v inzerci, ale na to 99,9%lidí zde na foru nemá peníze. Ten kdo je má tak si to stejně nekoupí,protože za ty peníze mu udělají GO do originálu a ještě mu zbyde na pivo. Když na to nemáš vidí v simsonu hodnotu,jinak je to nesmysl a starej sráč...když jsi sběratel koupíš za dobře a uděláš si ho do orig stavu nebo necháš udělat.Za 15 to koupí jen blázen nebo ten co si nic neumí udělat a nezná ceny. Povídání že simson stojí za 20tis. ti zbaští 16 letej puberťák,ale ten na to nemá....

_________________
starší motocyklista 2 kategorie

Všeliké kvaltování toliko pro hovado dobré jest. J.A.Komenský


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.096s | 13 Queries | GZIP : On ]