Simson v Iglů - Fórum

www.simsonviglu.cz
Právě je 28 duben 2024, 13:36

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


Než budete zakládat nové vlákno, zkuste hledat. Pokud nepomůže, použijte pro pojmenování vlákna nějaký dostatečně výstižný, inteligentní a snadno pochopitelný název. Usnadňujete tak ostatním uživatelům - jak nynějším, tak budoucím - orientaci na fóru. Děkujeme
PS: Příspěvky které toto minimum splňovat nebudou skončí na smetišti. Je nám líto…

Kompletní pravidla k nahléhnutí zde



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: moto-ustinl
PříspěvekNapsal: 15 červen 2014, 19:09 
Offline
Uživatel

Registrován: 06 leden 2014, 20:59
Příspěvky: 10
Bydliště: Děčín
Zdravím všechny příznivce simsonů, vím že asi dotazů na tenhle obchod tu bylo několik ale já bych se chtěl zeptat na určité produkty z tohodle shopu. Máte někdo zkušenosti s:
http://www.moto-ustinl.eu/katalog/zbozi ... ic_ma=2389
http://www.moto-ustinl.eu/katalog/zbozi ... ic_ma=5065
http://www.moto-ustinl.eu/katalog/zbozi ... ic_ma=2495
http://www.moto-ustinl.eu/katalog/zbozi ... ic_ma=2494
http://www.moto-ustinl.eu/katalog/zbozi ... c_ma=10051

Díky moc za všechny odpovědi :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: moto-ustinl
PříspěvekNapsal: 15 červen 2014, 20:49 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21 duben 2012, 17:36
Příspěvky: 480
Bydliště: Praha nebo Bíla
Náhon otáčkoměru mám a zatím fajn... a na to koleno se také chystám.

_________________
______
SIMSON S51 :60/3/2 vějířová hlava,RZT Rennauspuff,DellOrto PHBH24, cagiva mito energy, Stage6- boost bottle + air filtre
SIMSON S51 :60/2,BING 17
KTMexc530


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: moto-ustinl
PříspěvekNapsal: 15 červen 2014, 22:17 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 09 říjen 2010, 10:33
Příspěvky: 1698
Bydliště: Most
Koleno nepoužitelný, málo ohnutý (výfuk šel moc nahoru). Dal jsem do svěráku a pomalu ohýbal dlouhou trubkou ale stejně to nešlo ohnout na správný úhel, ta tenká trubka by se střihla. Radši někde zkusit splašit origo.

Bowdeny pokud jsou správný tak s nima problém není (já nejdřív dostal krátkej, po reklamaci OK).

Náhon otáčkoměru zatím drží ale je hrozně nepoddajný (je to bowden na lanka, né na náhony jak by měl být), ale za tu cenu budiž. Tachometr jsem nezkoušel ale bude to to samý.

A zámek řízení zatím drží, ale musel jsem uříznout ten čep protože to nešlo zamknout (12V měli díru až do krku, 6V jenom navařený oko), jinak klíč je teda z nějakýho divnýho materiálu a docela rychle se obrušuje, ale dokud drží tak to jde. Náhradní mám a kdyžtak necham uděat normální klíč. Ale třeba už to vychytali, vypadá trošku jinak než co jsem kupoval já (zámek i klíč byl zlatý).

Tak oprava, já mam tenhle zámek: http://www.moto-ustinl.eu/katalog/zbozi ... ic_ma=2558

_________________
S51 Enduro - 70/4/3M FK Racing,5Q,Bing 21
KTM Duke 390 2018


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: moto-ustinl
PříspěvekNapsal: 16 červen 2014, 20:03 
Offline
Uživatel

Registrován: 06 leden 2014, 20:59
Příspěvky: 10
Bydliště: Děčín
Díky za odpovědi asi od tamtud koupím jen samolepky :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: moto-ustinl
PříspěvekNapsal: 18 červen 2014, 17:52 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30 listopad 2009, 20:06
Příspěvky: 477
Bydliště: Růžová
Zkušenosti podobný jako SMART.

Koleno, kupoval jsem sice elektronik, ale také jsem musel ohybat.
Bowdeny kapitola sam o sobe, origo míry tam nehledej. Vzdálenosti od konce bowdenu k konci lanka neodpovidaji (da se to ale vyladit).
Náhony otáčkoměru/tachometru. Měl jsem 3 až 3. (vždy rekalmace) drží už 2 roky. Myslím že už tam není bowden na lanka podle toho co jsem koukal.
Zámek jak přes kopírák co psal smart, proste mi asi daly blbej, takže rezani a pak pasoval (třeba si to asi ohlídat, já to zkoušel hned před prodejnou ale řekl jsem si že jsem asi nešika a necham to na doma - chyba)
Hlavně probůh odtama nekupuj nějaký hliníkový věci jako například ty hliníky na řídítkách jak jsou do nich našroubovaný zdcátka. Závity na hovno, třeba si je upravit zavitníkem. dír male- nevejde se šroub. Materiál tvrdžý jako čerstvé h*vno. I po utažení se na řidítkách při trošce síly pootočí.

tímto ten obchod nijak neshazuji. Ja tam nakupuji, je mi poslední dobou už začíná docházet trpělivost. Já bych si za tu kvalitu klidně zaplatil, ale ty díly od nich jsou totální DO-DO (dodělej doma).

BTW. Koukám že jsi z děčína nevyjedeme někdy někam? :D

_________________
Simson S51 Enduro 12V, r.v. 1989, najeto 26000km, Vmax 60km/h, prostě klasika no comment
Úžasná houslistka Lindsey Stirling: http://youtu.be/6yfAEtUgZHs


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: moto-ustinl
PříspěvekNapsal: 18 červen 2014, 21:05 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 09 říjen 2010, 10:33
Příspěvky: 1698
Bydliště: Most
Nejlepší je těleso plynu, už mam druhý. První při dotahování taky prasklo. Sem utahoval, nedrželo, utahoval, nedrželo, utahoval, trochu lepší, přitáhnul jsem a zase nedrželo :D Tak jsem koupil nový zbrousil jak hliník vevnitř tak lehce povrch na řidítku a už to drží. Ten materiál je ale napikaču. Ovšem třeba teď jsem si koupil novej zadní držák na blinkry (to téčko) a to je udělaný dobře. Rovný, materiál dostatečně silnej, chrom pěknej.

_________________
S51 Enduro - 70/4/3M FK Racing,5Q,Bing 21
KTM Duke 390 2018


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: moto-ustinl
PříspěvekNapsal: 18 červen 2014, 21:18 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30 listopad 2009, 20:06
Příspěvky: 477
Bydliště: Růžová
J ja si vždycky řikam tvl už tam nikdy nepojedu. :D A za chvili sem tam zase. Na podzim jsem kupoval nový zrcátka (origo) a jsou suprový. Teda jedno jsem hned na podzim rozmlátil tak snad tam seženu nový sklo. Smarte to s tim tělesem :lol: uplný déjà vu. Ted jak jsi to napsal tak to asi sundam a udelam jako ty+ se pokusím probrousit tu mezeru u šroubu aby se to dalo lepe stahnout ted to mam na krev utazeny a vic to jit ani nemuze (mam pocit ze sem to už ohnul :roll: ). Ale vetsina dílů je proste kopie až to mlátí dveřma, třeba kryt zadního světla, kdybych síma nepujcil kamosovy vůbec bych neveděl že svítim růžově jak nejaka bukva :D

_________________
Simson S51 Enduro 12V, r.v. 1989, najeto 26000km, Vmax 60km/h, prostě klasika no comment
Úžasná houslistka Lindsey Stirling: http://youtu.be/6yfAEtUgZHs


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: moto-ustinl
PříspěvekNapsal: 18 červen 2014, 21:32 
Offline
Uživatel

Registrován: 06 leden 2014, 20:59
Příspěvky: 10
Bydliště: Děčín
Díky za rady, no chtěl jsem tam hlavně koupit ty lanka a to koleno, ale zrovna ty lanka jsem chtěl aby byli přesný, už teď když jsem ho koupil tak tam byli nějaký kratší a když se zatočilo tak to přidalo plyn :D

To Menfis_cz: No já jsem asi 30 km od Děčína, dal jsem si to tam jen informativně. Jinak jsem z Krásné Lípy u Rumburka (sever čech) ale klidně bych někam zajel, pokud by si počkal až dostanu papíry, zatím se Simson připravuje na sezónu (Go motoru, předělání z elektroniku na enduro atd.). :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: moto-ustinl
PříspěvekNapsal: 18 červen 2014, 22:23 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 09 říjen 2010, 10:33
Příspěvky: 1698
Bydliště: Most
Pokud to máš dotažený, že tam neni žádná mezera tak už je to ruplý :mrgreen: Ono to je hodně nepoddajný, takže musíš dotahovat vážně opatrně. Možná by stálo za to kápnout na řidítko závitový lepidlo, ale já už na to kašlu. Že by to drželo nějak perfektně se říct nedá, ale jde to. Spíš se mi protáčí řidítka. Jak mam ten hliníkovej držák na budíky, tak tam to budu muset asi taky trošku zbrousit nebo tam něco dát.

_________________
S51 Enduro - 70/4/3M FK Racing,5Q,Bing 21
KTM Duke 390 2018


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: moto-ustinl
PříspěvekNapsal: 19 červen 2014, 15:19 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30 listopad 2009, 20:06
Příspěvky: 477
Bydliště: Růžová
Martes: J ja jezdim dost daleko to ne nevadi. Tak se nekdy treba domluvime.

Smarte ja ti nvm minule to ruplo navrchu ted se mi zda ze tam borci udelali jen velkou diru (nedivil bych se). Protoze se to prestavalo protacet az kdyz to bylo skoro u sebe.

_________________
Simson S51 Enduro 12V, r.v. 1989, najeto 26000km, Vmax 60km/h, prostě klasika no comment
Úžasná houslistka Lindsey Stirling: http://youtu.be/6yfAEtUgZHs


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: moto-ustinl
PříspěvekNapsal: 23 červen 2014, 21:10 
Offline
Uživatel

Registrován: 06 leden 2014, 20:59
Příspěvky: 10
Bydliště: Děčín
Tak jsem to nakonec risknul a obědnal z tohodle obchodu a nejsem nějak spokojenej. Koupil jsem sadu lanek na enduro, samozdřejmě přišli krátký a spojkový lanko nemělo na koncích takový ty válečky, koleno výfuku je překvapivě pěkné a i dobře ohnuté. U náhonů se mi zdají slabší bowdeny ale myslim si že ty by mohli vydržet. Pak jsem objednal http://www.moto-ustinl.eu/katalog/zbozi/popis_zbozi.asp?klic_ma=2687 a přišel mi nějakej kousek rovnýho plastu, takže to jsem nepochopil. Já vím, že asi za ty ceny nemůžu chtít bůh ví co ale ty lanka by mohly bejt aspoň dost dlouhé a kompletní.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: moto-ustinl
PříspěvekNapsal: 23 červen 2014, 21:25 
Offline
Uživatel

Registrován: 25 červenec 2012, 17:54
Příspěvky: 566
Bydliště: Žilina
martes753 píše:
Tak jsem to nakonec risknul a obědnal z tohodle obchodu a nejsem nějak spokojenej. Koupil jsem sadu lanek na enduro, samozdřejmě přišli krátký a spojkový lanko nemělo na koncích takový ty válečky, koleno výfuku je překvapivě pěkné a i dobře ohnuté. U náhonů se mi zdají slabší bowdeny ale myslim si že ty by mohli vydržet. Pak jsem objednal http://www.moto-ustinl.eu/katalog/zbozi/popis_zbozi.asp?klic_ma=2687 a přišel mi nějakej kousek rovnýho plastu, takže to jsem nepochopil. Já vím, že asi za ty ceny nemůžu chtít bůh ví co ale ty lanka by mohly bejt aspoň dost dlouhé a kompletní.



mne to prišlo tak isto :D musíš ten kúsok plastu v strede preložiť napol a zacvaknúť do blatníka, a potom cezeň prevliezť bowden ;)

_________________
Simson S51 /1E1 CS 1990 12V ENDURO
70/4, primár S70, RESO 32mm, ložiska SKF, 12V, bočný stojan, po kompletnej GO


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: moto-ustinl
PříspěvekNapsal: 24 červen 2014, 07:51 
Offline
Uživatel

Registrován: 06 leden 2014, 20:59
Příspěvky: 10
Bydliště: Děčín
Taky mě tak napadlo jestli se to nemá nějak vytvarovat, dnes to zkusím :) ... jinak díky za radu.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 60 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.072s | 13 Queries | GZIP : On ]