Simson v Iglů - Fórum

www.simsonviglu.cz
Právě je 28 březen 2024, 12:26

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


Než budete zakládat nové vlákno, zkuste hledat. Pokud nepomůže, použijte pro pojmenování vlákna nějaký dostatečně výstižný, inteligentní a snadno pochopitelný název. Usnadňujete tak ostatním uživatelům - jak nynějším, tak budoucím - orientaci na fóru. Děkujeme
PS: Příspěvky které toto minimum splňovat nebudou skončí na smetišti. Je nám líto…

Kompletní pravidla k nahléhnutí zde



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: extremebike.cz
PříspěvekNapsal: 10 květen 2013, 21:36 
Offline
Uživatel

Registrován: 21 říjen 2012, 11:32
Příspěvky: 760
Bydliště: polabí a okolní kopce
no je to o tom na co ten prskolet má být,někdo honí koně a někdo potřebuje levnej postrk do práce,to bude zásadní rozdíl v pohledu na věc. :roll: :roll:

_________________
starší motocyklista 2 kategorie

Všeliké kvaltování toliko pro hovado dobré jest. J.A.Komenský


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: extremebike.cz
PříspěvekNapsal: 10 květen 2013, 22:54 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 srpen 2005, 22:38
Příspěvky: 2047
Bydliště: Madunice - slovensko
winie píše:
ano máš 60/2 ... jenže to není např 60/4/3 co mám já :D :D :D ziber i smart maj o dost kobylek víc oproti tobě :D tak si chybné články hledej někde jinde :D ono více výkonu vyžší otáčky víc tepla ;-) prostě ten píst se tepelnou roztažností roztáhne tak že se to přidře ;-) tvoji skoro seriovou 60/2 to ustojí ale upravený válce už to hold nesnese ...



nič v zlom ale pri stroji z výkonom pod 5koní hovorit o kobilkách navyše mi prišlo pri najslušnejšom možnom vyjadrení guletrhajúce. aj keby si 4x navýšíl výkon simsona aj tak je to stále prskolet. Mačkat pár drobných na výkone aby sa maximálka ruku na srdce dvihla o kolko? 10? 15? alebo aj 20?km/h vrážaním len do samotného motoru cifry ktoré nekomentujem.

Rešpektujem to ked to niekoho baví a má to ako srdcovku a nerieši budget, tak isto mám istý typ pochopenia pre začínajúcich mladých koumákov čo nemaju iny stroj na vyšantenie a myslia si že to čo majú doma je takmer hayabusa, tiež som nejako začinal. Ale načo rýpat do normálnych užívatelov čo od tej motorky nečakajú viac než na čo bola povodne stavana. Myslím že je tu viacero ludí čo tu hladajú iba radu lebo maju nejaky ten dovod na sedlanie malej motorky bez potreby sa prsit či mám o pár šušnov výkonu navyše alebo nie. Neni každý že si potrpí na XXX uprav.... niekomu proste stačí kopnút a ist, dnes už zo simsonom ohúriš akurát tak tu na fóre, alebo vekovú skupinu do 13rokov.

Ono to tu nikto nechce počut ale keby predám simsona a doložím tie peniaze za upravy aby ta motorka vymačkla aspon tých 90km/h nech ma na ceste nepredbieha každý kto má v riti dieru tak si bez roboty kupim niečo večšie a na lepšom podvozku z brzdami čo aj skutočne brzdia bez strachu že to pridrem pri prvej jazde v lete dole vetrom, lebo sa to proste neuchladi pri plnej zátaži.

A k téme čím viac vynahánaný výkon tým častejšie problémy, ked sa to nakombinuje s bezcitným zaobchádzaním tak sa krátka životnost ešte skráti. Kto to kupuje nemože čakat že na tom prdne 30tis km len z výmenou tesnenia v karburatore.

_________________
Kľudne sa pýtaj:
Jednoduchá otázka 5eur
Otázka vyžadujúca premýšľanie 10eur
Otravná otázka 20eur
Nezmyselná otázka 50eur

Múdrejšiemu neraď, silnešiemu nedvíhaj.

Železo: 1990 S51@60ccm ináč origo maximálka medzi 20-130cm od krajnice


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: extremebike.cz
PříspěvekNapsal: 11 květen 2013, 17:52 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 26 únor 2012, 15:39
Příspěvky: 354
Bydliště: Zlín
Lunek51, dobrý názor, kdybych mohl vrátit čas, simsona nechám tak jak byl :!: protože ty peníze co jsem do toho vrazil, vím že už se mi nikdy nevrátí a mohl jsem za to mít cokoliv jiného. Teď jak jsem se vymlátil, tak je celý simson rozmačkaný, nemůžu skoro chodit a peníze vražené do laku a jiných prkotin jsou v prdeli. Tak mi to teď nějak všechno přijde líto.

_________________
SIMSON Tuning 70ccm/sport-klika/AMAL19/open-filtr/CastrolTTS/NGK/RESO
Potřebuješ něco vědět ? Zeptej se mě ! A nezakládej hloupé témata.

„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“
Mark Twain


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: extremebike.cz
PříspěvekNapsal: 13 květen 2013, 16:18 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 04 únor 2010, 20:17
Příspěvky: 2824
Bydliště: Dolní Roveň (okr. Pardubice)
jo kdyz se clovek vymazne tak to je pak vsechno lito :(
jinak ja zatim tech penez co sem do toho nastrkal vubec nelituju, jak psal lunek51 nekdo to ma jako srdcovku coz je i muj pripad.. je mi jasny ze se to neda prodat, teda da ale penize se nikdy nevrati, tak sem rozhodl ze az si poridim jinou masinu tak tenhle simik bude stale doma, v garazi je na nej mista dost... ten prodej a tech par litru za to vubec nestoji.. za ty prachy co v tom sou, a hlavne casu, vztekani se :D a lasky :) to se opravdu prodat neda :? :D
kazdopadne po brigade de simson na vybrus a to sou posledni dobrovolny investice :D (dobrovolny - dokad se neco nepos*** :D )

_________________
Simson S53 Enduro 12V 1993 => S73SM
70/4M by FK-Racing; Karbon klapky Kawa KX 80; Stage6 TM24; Leoš Vincek; Ducati Energia
Fotogalerie: http://ziber249.rajce.idnes.cz/Simson_S53/#
Soutěž:Obrázek Olej


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: extremebike.cz
PříspěvekNapsal: 26 květen 2013, 13:19 
Offline
Uživatel

Registrován: 21 říjen 2012, 11:32
Příspěvky: 760
Bydliště: polabí a okolní kopce
tak dnes najeto 1200 km na novém válci almot-mza 60.Táhne velmi pěkně,stále ještě mažu 1:33 ale ještě 500 km a dám 1:50.samo že dávám klasické M2T.Podle zdejších řečí bych už měl mít zadřeno ,ale pořád jezdím.60/2 16 zub kolečko.Zatím je max 70 km/h.Víc snad ani nepotřebuju ale asi pujde i víc až se pořádně zajede. není se čeho bát.

_________________
starší motocyklista 2 kategorie

Všeliké kvaltování toliko pro hovado dobré jest. J.A.Komenský


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: extremebike.cz
PříspěvekNapsal: 26 květen 2013, 15:39 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 srpen 2005, 22:38
Příspěvky: 2047
Bydliště: Madunice - slovensko
za dnes si spravil 1200km? neviem prečo by si mal zadret na M2T mažeš tak jak sa má. akurát z nekvalitným olejom.

_________________
Kľudne sa pýtaj:
Jednoduchá otázka 5eur
Otázka vyžadujúca premýšľanie 10eur
Otravná otázka 20eur
Nezmyselná otázka 50eur

Múdrejšiemu neraď, silnešiemu nedvíhaj.

Železo: 1990 S51@60ccm ináč origo maximálka medzi 20-130cm od krajnice


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: extremebike.cz
PříspěvekNapsal: 26 květen 2013, 18:03 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 09 říjen 2010, 10:33
Příspěvky: 1698
Bydliště: Most
Na 60/2 neni co zkazit, horší je to u těch výkonějších válců a no olej, budiž, pravda na zajíždění je M2T to nejlepší zajede se to hezky rychle :D

_________________
S51 Enduro - 70/4/3M FK Racing,5Q,Bing 21
KTM Duke 390 2018


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: extremebike.cz
PříspěvekNapsal: 27 květen 2013, 13:43 
Offline
Uživatel

Registrován: 21 říjen 2012, 11:32
Příspěvky: 760
Bydliště: polabí a okolní kopce
Dneska už i m2t je aditivovaná.zrovna dneska jsem to koupil a nevěřil svým očím0,5L za 50 kč

_________________
starší motocyklista 2 kategorie

Všeliké kvaltování toliko pro hovado dobré jest. J.A.Komenský


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: extremebike.cz
PříspěvekNapsal: 28 květen 2013, 07:29 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 09 říjen 2010, 10:33
Příspěvky: 1698
Bydliště: Most
Tak ono neni M2T jako M2T. Taky to dela spousta vyrobcu (Paramo, Carline, Madit), nejhorsi je (teda byl kdyz jsem to jel naposled) Motoroil, to nesmrdi jak olej ale jak zumpa a cena asi 40 korun za litrovku, to jsem rovnou mohl jezdit na slunecnicovej olej :mrgreen:

Ale stejne, proc do toho lit M2T, kdyz za stejnou cenu (70kc/l) muzu mit Mogul TS, ktery jsem jezdil :)

_________________
S51 Enduro - 70/4/3M FK Racing,5Q,Bing 21
KTM Duke 390 2018


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: extremebike.cz
PříspěvekNapsal: 28 květen 2013, 20:59 
Offline
Uživatel

Registrován: 21 říjen 2012, 11:32
Příspěvky: 760
Bydliště: polabí a okolní kopce
tak tohle neznám do toho bych nešel.za 40 litr to musí být mazec,ale pošli odkaz tomě zajímá :D :D :D

_________________
starší motocyklista 2 kategorie

Všeliké kvaltování toliko pro hovado dobré jest. J.A.Komenský


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: extremebike.cz
PříspěvekNapsal: 28 květen 2013, 21:15 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 09 říjen 2010, 10:33
Příspěvky: 1698
Bydliště: Most
No takhle to vypadalo, kupoval jsem to u nás na pumpě a ta cena mě vážně zarazila, ale nic jinýho jsem bohužel neměl :mrgreen: I tohle už teď zdražilo a chtějí za to zloději 65kč :D
Obrázek

Taková zakalená barva, vážně mix všeho možného, potom jsou takové s černým víčkem (ty dělá myslim Cinol) a ty už mají stálou nahnědlou barvu a tim bych možná i mazal.

_________________
S51 Enduro - 70/4/3M FK Racing,5Q,Bing 21
KTM Duke 390 2018


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: extremebike.cz
PříspěvekNapsal: 28 květen 2013, 21:25 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 02 říjen 2010, 10:29
Příspěvky: 758
S.M-A-RT píše:
No takhle to vypadalo, kupoval jsem to u nás na pumpě a ta cena mě vážně zarazila, ale nic jinýho jsem bohužel neměl :mrgreen: I tohle už teď zdražilo a chtějí za to zloději 65kč :D
Obrázek

Taková zakalená barva, vážně mix všeho možného, potom jsou takové s černým víčkem (ty dělá myslim Cinol) a ty už mají stálou nahnědlou barvu a tim bych možná i mazal.


joo tak tohle jsem si koupil v menším balení na namazání lanka u spojky :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Simson S51 Electronik B2-4 Blue!
celkem original!:D ,,ŤimŤon"
60/4/3M FK Racing Team,BVF 19,Chromové ráfky, RESO 32mm, SKF ložiska, klika S70, policajt, čirá optika, atd.

Pitbike AGB 37 - na takový to polní poježděníčko ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: extremebike.cz
PříspěvekNapsal: 28 květen 2013, 21:35 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 09 říjen 2010, 10:33
Příspěvky: 1698
Bydliště: Most
No my to nakonec dali do motorovky na mazani retezu a i ten se kousnul, ucpala se mazaci tryska :mrgreen:

_________________
S51 Enduro - 70/4/3M FK Racing,5Q,Bing 21
KTM Duke 390 2018


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: extremebike.cz
PříspěvekNapsal: 31 květen 2013, 15:14 
Offline
Uživatel

Registrován: 21 říjen 2012, 11:32
Příspěvky: 760
Bydliště: polabí a okolní kopce
zadřít lištu na motorovce po m2t???Tak přesně takle vnikají fámy. To prostě nejde.Jedině že ji máš v nepořádku ,nemažeš přední kolečko a máš hodně poškozenou lištu,nebo zanedbaná udržba . Lišta se v lese při těžbě maže eko oleji,minerál se používat nesmí kvuli ekologii(jsou za to obrovské pokuty) a to je opravdu balast,a klidně se muže použít rostlinný olej na smažení.Profíci dávají olej bipol.Nevím odkud jsi, ale kdyžtak ji dovez ke mně do servisu a řeknu ti zdarma a nezávazně kde je chyba.mazcí tryska se ucpe možná na pile z márketu se spádovým mazáním za pár kaček.Pily s čerpadlem tyto problémy nemají jedině že by jsi neodborně šteloval čerpadlo,nebo se porouchalo což je téměř nemožné ,nebo ti při dolévání do nádobky napadal bordel.jakýkoliv čistý olej projde čerpadlem bez problémů.odborně udržované a pravidelně čištené pile se toto nemuže stát.Na m2t to nesváděj začal bych před vlastním prahem.

_________________
starší motocyklista 2 kategorie

Všeliké kvaltování toliko pro hovado dobré jest. J.A.Komenský


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: extremebike.cz
PříspěvekNapsal: 01 červen 2013, 10:07 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 srpen 2005, 22:38
Příspěvky: 2047
Bydliště: Madunice - slovensko
S.M-A-RT píše:
No my to nakonec dali do motorovky na mazani retezu a i ten se kousnul, ucpala se mazaci tryska :mrgreen:


základ je to mat čisté, spravny typ retaze a dobre nabrusenu a pri robote a pred dolievaním si pekne utret aspon okolie štupla. Po každom rezaní rozborka vyfúkat vzduchom + stetcom. premazat a zborka. Posledna pila mi takýmtom štýlom vydržala 13rokov a to som ju využíval pomerne často (nejaky castor uz si nespomenem typ)

teraz mám húsku z tej lepšej rady z hliníkovým telom. Retaz mažem bud M2T alebo lacným motorovím olejom, podla toho čo je skor po ruke. Nikdy nebol problém. Vždy si pred a občas aj v priebehu dlhej roboty skontrolujem či mi maže retaz. zistiš to tak že napr nad čerstvo urezanym drevom popridávaš a ked to hádže olej tak je to to OK. BTW to sisi nevšimol že to drhne a nejde ked si to nechal zadret?

_________________
Kľudne sa pýtaj:
Jednoduchá otázka 5eur
Otázka vyžadujúca premýšľanie 10eur
Otravná otázka 20eur
Nezmyselná otázka 50eur

Múdrejšiemu neraď, silnešiemu nedvíhaj.

Železo: 1990 S51@60ccm ináč origo maximálka medzi 20-130cm od krajnice


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.072s | 15 Queries | GZIP : On ]