Simson v Iglů - Fórum

www.simsonviglu.cz
Právě je 27 duben 2024, 22:49

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


Než budete zakládat nové vlákno, zkuste hledat. Pokud nepomůže, použijte pro pojmenování vlákna nějaký dostatečně výstižný, inteligentní a snadno pochopitelný název. Usnadňujete tak ostatním uživatelům - jak nynějším, tak budoucím - orientaci na fóru. Děkujeme
PS: Příspěvky které toto minimum splňovat nebudou skončí na smetišti. Je nám líto…

Kompletní pravidla k nahléhnutí zde



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: 4 martin: jde o ty WWW pages
PříspěvekNapsal: 03 říjen 2005, 23:17 
Offline
Uživatel

Registrován: 03 duben 2005, 11:43
Příspěvky: 43
je to uz dost dlouho co jsem se s tebou naposled bavil ale ted mam konecne nejakej cas, takze jsem zacal makat na tech pages...

takze tve pozadavky byly:

1) minimalni interakce s databazi
2) jednoduche a intuitivni vkladani
3) prehledny design

=============================

1) udelal jsem to pomoci PHP a adresarove struktury, tudiz ty napises nejakej clanek s nejakym jednoduchym formatovanim (tagy <P><A><BIG><Hx> ..... a ulozis v podobe HTML souboru do jakkoliv pojmenovaneho adresare na urcenem miste v adresarove strukture...)

2) popsal jsem to v bode jedna chce se mi spat nebudu to znovu psat :)

3) design nemam, pac s grafikou to nedavam, takze zkusim splacat neco jednoducheho a kdyz se ti nekdo najde tak ti to tam hodim





KLADY:
++ rychlost nacitani
++ funkcnost ve vsech prohlizecich!!!!
++ rychle vkladani
++ moznost upravy pro tisk
++ nedelas to ty ale ja :D
++ minimalni interakce s databazi (pouze pro novinky, i kdyz to by se dalo take osetrit)

ZAPORY:
-- nebude to tak hned mam taky skolu tak jeste tak mesic budes muset vydrzet
-- asi trosku nezvyk oproti tomu co je ted
-- dalsi me nenapadaj :D



===================================


mno behem zejtrka bych to sem mohl hodit aspon nejakou ukazku, ted to mam na webzdarma ale nejak se jim se*e upload tudiz tam je to co jsem mel vcera a ne to co jsem delal dnes, takze je tam jen zakladni layout bez grafiky jen funkcni layout



http://www.pokusnadomena.webzdarma.cz

ale rikam tam to neni kompletni tim se neridte > nejsou tam doplnene clanky se mi nechce to predelavat :D to pak necham uz martinovy (zalezitost pul hodinky)

_________________
momentalne bez moto, hodlam si kupovat auto a nejakou 125ku nebo 250ku ale papiry budou az za trictvrte roku do te doby budu asi bez masiny ale mozna koupim tu TZR125 :) uvidime :)

Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 říjen 2005, 10:51 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 18 říjen 2003, 13:12
Příspěvky: 1969
Bydliště: Okres Rokycany
Než teď plácat s úplně novými stránkami, radši bych zvolil možnost editace stávajícího kódu a nové stránky bych udělal až po vyjití IE7. Ty odkazy máme zeditované za víkend.... :wink:

_________________
Železo: Simson S60 Enduro(r.v.83): 17 z. kolečko, digitální tachometr


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 říjen 2005, 13:15 
Offline
Uživatel

Registrován: 03 duben 2005, 11:43
Příspěvky: 43
lol ja bych na IE necekal nikdy i kdyby mela vyjit vyrocni limitovana verze 10.0 (jakoze nikdy nevyjde :)

navic to nejsou nove pages jen mas uhledneji setrizene ty clanky a mas snadnou editaci, ja ti ty clanky predelam behem hodinky, jde jen o to vymazat z nich zbytecne znaky jako treba BR atp....

a ja to stejne udelam... na truc ze uz nemam simala


PSS: kdy a kde si slysel ze ted nekdy v brzke dobe vyjde IE7? proc mam takovej pocit, ze microsoft vyvoj internet exploreru zastavilo na sestce? :)

to neni pocit :)

_________________
momentalne bez moto, hodlam si kupovat auto a nejakou 125ku nebo 250ku ale papiry budou az za trictvrte roku do te doby budu asi bez masiny ale mozna koupim tu TZR125 :) uvidime :)

Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 říjen 2005, 14:39 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 18 říjen 2003, 13:12
Příspěvky: 1969
Bydliště: Okres Rokycany
Donar píše:
lol ja bych na IE necekal nikdy i kdyby mela vyjit vyrocni limitovana verze 10.0 (jakoze nikdy nevyjde :)

navic to nejsou nove pages jen mas uhledneji setrizene ty clanky a mas snadnou editaci, ja ti ty clanky predelam behem hodinky, jde jen o to vymazat z nich zbytecne znaky jako treba BR atp....

a ja to stejne udelam... na truc ze uz nemam simala


PSS: kdy a kde si slysel ze ted nekdy v brzke dobe vyjde IE7? proc mam takovej pocit, ze microsoft vyvoj internet exploreru zastavilo na sestce? :)

to neni pocit :)

V létě vyšla první beta. Přesné vydání nevím. Myslím, že jsem něco slyšel o létě 2006. Snadná editace je i v tého verzi a navíc. Kdybychom přidávali větší množztví novinek a článků, tak přejdu na phprs, ale zatím tento problém nemáme. Sám vidíš, kolik článků ročně vychází:-(

_________________
Železo: Simson S60 Enduro(r.v.83): 17 z. kolečko, digitální tachometr


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 říjen 2005, 16:58 
Offline
Uživatel

Registrován: 03 duben 2005, 11:43
Příspěvky: 43
:) mno ale stejne na necem se ucit musim, tak to proste udelam a kdyz se ti to nebude libit pouziju to na download system :D

treba se ti to libit bude :D

mno kazdopadne to o te sedmicce jsou kecy... nikdy nevyjde a jestli jo a mrkfosoft rekne ze v lete 2006 tak to bude v zime 2008 :) neboj casu dost :)

_________________
momentalne bez moto, hodlam si kupovat auto a nejakou 125ku nebo 250ku ale papiry budou az za trictvrte roku do te doby budu asi bez masiny ale mozna koupim tu TZR125 :) uvidime :)

Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 říjen 2005, 17:00 
Offline
Uživatel

Registrován: 03 duben 2005, 11:43
Příspěvky: 43
a pokud ti muzu pripomenout: na PHPrs si nechtel prejit sam >> duvod?? uz mas v databazi phpbb a nechces tam hazet RSko :) mno nevim nevim ale tohle spolu nesouhlasi :D

_________________
momentalne bez moto, hodlam si kupovat auto a nejakou 125ku nebo 250ku ale papiry budou az za trictvrte roku do te doby budu asi bez masiny ale mozna koupim tu TZR125 :) uvidime :)

Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 říjen 2005, 08:34 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 18 říjen 2003, 13:12
Příspěvky: 1969
Bydliště: Okres Rokycany
Donar píše:
a pokud ti muzu pripomenout: na PHPrs si nechtel prejit sam >> duvod?? uz mas v databazi phpbb a nechces tam hazet RSko :) mno nevim nevim ale tohle spolu nesouhlasi :D

Došlo ke změně poskytovatele hostingu a jsem ve středně dobé budoucnosti smířen s přechodem na placený hostingový program. Uvidíme jak nám poroste databáze a mít zálohování také není od věci. A placené hostingové programy umožňují mít více databází.

_________________
Železo: Simson S60 Enduro(r.v.83): 17 z. kolečko, digitální tachometr


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 říjen 2005, 17:32 
Offline
Uživatel

Registrován: 03 duben 2005, 11:43
Příspěvky: 43
to mi nemusis rikat ja vim jak to na placenych hostingach chodi :)

navic nezalezi na poctu databazi ale na sikovnosti interakci vne jedne databaze :)

ale esli pujdes na placenej tak to ti fandim, pac najit dneska levnej bezproblemovej hosting neni sranda.. kdyz uz je levnej tak jsou problemy a kdyz je drahej tak je sice spolehlivej ale nejsou funkce :D:D

_________________
momentalne bez moto, hodlam si kupovat auto a nejakou 125ku nebo 250ku ale papiry budou az za trictvrte roku do te doby budu asi bez masiny ale mozna koupim tu TZR125 :) uvidime :)

Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 říjen 2005, 20:20 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 18 říjen 2003, 13:12
Příspěvky: 1969
Bydliště: Okres Rokycany
Mě nás současný poskytovatel hostingu přijde velmi rozumný. Na tarify se můžeš podívat na jejich stránkách - www.xhosting.cz/. Po měsíci na free jsem velmi spokojen s kvalitou poskytovaných služeb. Iglu jelo taky ok, ale poslední 6
síců byla nulová uživatelská podpora, takže jsem radši fórum přesunul. Navíc zde fórum jede lépe.

_________________
Železo: Simson S60 Enduro(r.v.83): 17 z. kolečko, digitální tachometr


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 říjen 2005, 20:28 
Offline
Uživatel

Registrován: 03 duben 2005, 11:43
Příspěvky: 43
pockej neber to tak ze bych ti to vymlouval... ja jen rikam, ze je u nas ceske najit kvalitni hosting.... jde o to co do kvalitniho hostingu pocitas...

ja hlavne rozumnou cenu/rychlost/limit/PHP/mail/mysql/asp/BEZPECNOST!!!!

s tim 1. 2. 3. a poslednim jsou u nas znacne problemy ver mi :/

_________________
momentalne bez moto, hodlam si kupovat auto a nejakou 125ku nebo 250ku ale papiry budou az za trictvrte roku do te doby budu asi bez masiny ale mozna koupim tu TZR125 :) uvidime :)

Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06 říjen 2005, 12:37 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 18 říjen 2003, 13:12
Příspěvky: 1969
Bydliště: Okres Rokycany
Jistě já se nehádám. Pokud budeme mluvit obecně, tak bezpečnost je problém. Nejlepším řešením je vlastní stroj, ale to má smysl až u větších projektů. Rychlost, cena a limit záleží na velikosti projektu opět věřím, že u velkých projektů je externí hosting nevýhodný, ale to není náš případ. Navíc pokud bychom se více rozrostli, tak nám stále budou dostačovat programy tohoto hostingu a financování se dá řešit reklamnou nebo sbírkou tady na fóru.

_________________
Železo: Simson S60 Enduro(r.v.83): 17 z. kolečko, digitální tachometr


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06 říjen 2005, 17:34 
Offline
Uživatel

Registrován: 03 duben 2005, 11:43
Příspěvky: 43
mno sbirkou bych to neresil... to neodradi stavajici uzivatele ale budouci ano... mozna dobrovolnym prispevkem, ale s tou reklamou to ti pekne cvaklo ale tady jde o to ze kdyz nebude navstevnost nebude reklama a navstevnost nebude pokud nebudou caste aktualizace a caste aktualizace nebudou pokud nebudou lidi a bohuzel koukam ze jsi na to z velke vetsiny sam :(((


ale pevne verim ze se ti to povede pac tomu hodne fandim :)

_________________
momentalne bez moto, hodlam si kupovat auto a nejakou 125ku nebo 250ku ale papiry budou az za trictvrte roku do te doby budu asi bez masiny ale mozna koupim tu TZR125 :) uvidime :)

Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06 říjen 2005, 20:12 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 18 říjen 2003, 13:12
Příspěvky: 1969
Bydliště: Okres Rokycany
Donar píše:
mno sbirkou bych to neresil... to neodradi stavajici uzivatele ale budouci ano... mozna dobrovolnym prispevkem, ale s tou reklamou to ti pekne cvaklo ale tady jde o to ze kdyz nebude navstevnost nebude reklama a navstevnost nebude pokud nebudou caste aktualizace a caste aktualizace nebudou pokud nebudou lidi a bohuzel koukam ze jsi na to z velke vetsiny sam :(((


ale pevne verim ze se ti to povede pac tomu hodne fandim :)

Sbírka byla myšlena dobrovolná. Reklama by byla byla pro zákazníky cílená. To se také počítá. Myslím, že zase nebude problém sehnat zadavatele reklamy. Ceny by byly pouze, aby pokryly náklady na provoz stránek čili velmi rozumné a zase nemáme tak špatnoi statistiku na cílenou reklamu.

_________________
Železo: Simson S60 Enduro(r.v.83): 17 z. kolečko, digitální tachometr


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 08 říjen 2005, 08:57 
Offline
Uživatel

Registrován: 03 duben 2005, 11:43
Příspěvky: 43
ja nevim ale myslim ze unikatnich navstevniku se tu za den zas tak moc nesejde

_________________
momentalne bez moto, hodlam si kupovat auto a nejakou 125ku nebo 250ku ale papiry budou az za trictvrte roku do te doby budu asi bez masiny ale mozna koupim tu TZR125 :) uvidime :)

Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 08 říjen 2005, 09:38 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 18 říjen 2003, 13:12
Příspěvky: 1969
Bydliště: Okres Rokycany
Ano to je také pravda, ale jak jsem psal částka by byla velmi rozumná a navíc jsme jediní v ČR. Nedělám si iluze, že bych inzerenty přehraboval vidlemi, ale snad by měl někdo z netových obchodů zájem. Navíc máme problém ten, že nemůže požádat o pomoc mateřskou firmu :-(. Ale zatím to není aktuální. Tohle je jenom takový výhled, co by mohlo být dátl

_________________
Železo: Simson S60 Enduro(r.v.83): 17 z. kolečko, digitální tachometr


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.183s | 13 Queries | GZIP : On ]