Simson v Iglů - Fórum

www.simsonviglu.cz
Právě je 28 březen 2024, 22:01

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


Než budete zakládat nové vlákno, zkuste hledat. Pokud nepomůže, použijte pro pojmenování vlákna nějaký dostatečně výstižný, inteligentní a snadno pochopitelný název. Usnadňujete tak ostatním uživatelům - jak nynějším, tak budoucím - orientaci na fóru. Děkujeme
PS: Příspěvky které toto minimum splňovat nebudou skončí na smetišti. Je nám líto…

Kompletní pravidla k nahléhnutí zde



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Fórum
PříspěvekNapsal: 16 srpen 2010, 13:44 
Offline
Uživatel

Registrován: 24 červenec 2010, 10:24
Příspěvky: 10
Bydliště: Úvalno 106
Nedávno jsem koupil simsona a po prvním problému jsem našel toto fórum...
Tak mě napadlo když fórum pomohlo mě tak proč nepomoct já fóru :)
Dělal sem fóra i weby tak bych chtěl navrhnout nějak vylepšit vzhled a přehlednost fóra...
Rozšířit funkce atd...
S úpravami bych dost pomohl a jak tuším tak i hodně jiných uživatelů by se přidalo :)
Co bych chtěl přidat či změnit?:
Vzhled fóra...
Když má být o simsonu tak by se měl udělat i simson styl :D
Nové sekce...
Přidal bych sekci Dotazy (tam by se uživatelé ptali na seřizování, opravování atd...)
Také by se hodila sekce Návody (tam by hráči mohli přispívat plánkama a návodama třeba na tvorbu stahováků atd...)
Také funkce fóra
Vylepšit tak aby bot nemohl spamovat fórum (všiml jsem si že to tu docela jeden spamuje)
A mnoho dalšího :)
Pokud sem to dal do špatné sekce tak se omlouvám :oops: Ale přišlo mi to že to sem zapadne :)

_________________
Motorka je jednostopé vozidlo...
Motorka je špatně vidět...
Tak ji musí ku*va každý slyšet! :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Fórum
PříspěvekNapsal: 17 srpen 2010, 11:20 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14 duben 2008, 20:42
Příspěvky: 1340
Bydliště: Liberecko... krásnej kraj... (okres Semily))
ja bych se vsim souhlasil, bohuzel si myslim, ze soucasne vedeni je prilis konzervativni na takovehle razantni zmeny, ackoli by to urcite pridalo na prehlednosti...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Fórum
PříspěvekNapsal: 17 srpen 2010, 11:53 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 16 březen 2008, 08:47
Příspěvky: 2315
Bydliště: Praha
Bubaaak píše:
bohuzel si myslim, ze soucasne vedeni je prilis konzervativni na takovehle razantni zmeny.


Nekřič moc nahlas :D Trochu tě vyvedu z omylu,neházej vše na vedení ono je to hlavně na uživatelích :!: :!: :!: Neustále se opakují jedny a ty samé dotazy,někdo navrhne FAQ.A všichni křičí ,ale nikdo nechce pomoci a to je hlavní důvod :!: :!: :!: A tak je to se vším,nezakládat stejné temata zbytečně, šup a je jich tu několik.Příspěvky se dají třeba upravovat, né místo toho plno uživatelů během minuty napíše nový.A tak se to opakuje pořád. Několikrát napíšem o zapojení ostatních uživatelů i třeba s nápady na soutěže a myslíš že někdo něco navrhl! Opět bohužel nikdo a to je více jak 3/4roku. Ostatní projekty zrovna tak ať se jedná o kalendáře, nálepky, či vlaječky nebo ostatní. Šáhni si k srdci kolikrát jsi vyšel vstříc FORU :?: Myslím že vím své. Tak prosím nech blbejch keců a snaž se jako jedinec taky třeba pomoci nějakým způsobem.Co se týká spamu tak ty jsou všude! a zde se stala jedna věc za dobu trvání projektu a hned se zase něco nelíbí, ale nikdo nenapíše že za něco děkuje což mě docela mrzí.Konzervativní jsme a to pouze se srazy protože OPĚT nikdo nikam jezdit nechce jen okolo psí boudy což je smutný.Což je asi zatím vše co jsem měl na srdci v reakci na provoz.Jestli jsem tímto někoho pobouřil nebo probudil k činosti tak to je dobře s pozdravem MULTIK :D

_________________
S 51 Comfort,r.v.1989, SR 50 1CE r.v.1990
ObrázekObrázekObrázek -Básnička,Home Made,Olej.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Fórum
PříspěvekNapsal: 18 srpen 2010, 12:35 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 18 říjen 2003, 13:12
Příspěvky: 1969
Bydliště: Okres Rokycany
Skrblik píše:
Nedávno jsem koupil simsona a po prvním problému jsem našel toto fórum...
Tak mě napadlo když fórum pomohlo mě tak proč nepomoct já fóru :)
Dělal sem fóra i weby tak bych chtěl navrhnout nějak vylepšit vzhled a přehlednost fóra...
Rozšířit funkce atd...
S úpravami bych dost pomohl a jak tuším tak i hodně jiných uživatelů by se přidalo :)
Co bych chtěl přidat či změnit?:
Vzhled fóra...
Když má být o simsonu tak by se měl udělat i simson styl :D
Nové sekce...
Přidal bych sekci Dotazy (tam by se uživatelé ptali na seřizování, opravování atd...)
Také by se hodila sekce Návody (tam by hráči mohli přispívat plánkama a návodama třeba na tvorbu stahováků atd...)
Také funkce fóra
Vylepšit tak aby bot nemohl spamovat fórum (všiml jsem si že to tu docela jeden spamuje)
A mnoho dalšího :)
Pokud sem to dal do špatné sekce tak se omlouvám :oops: Ale přišlo mi to že to sem zapadne :)

Děkuji za tvojí aktivitu a nápady. Předběžně z mojí pozice bez projednání s kolegy v týmu.

  • Vlastní skin je fajn nápad, ale má dva zádrhely. Prvním je samotná tvoba a a druhým a asi nejdůležitějším je udržování aktuálnosti skinu k nový verzím fóra, které vychází přibližně ve čtvrdletních intervalech. Pokud do toho chceš jít, velmi rád ti dám prostor.
    Zatím jsme pro naše potřeby vytvořili logo pro potřeby fóra. Bohužel teď se dívám, že při aktualizaci, kterou jsem před pár dny prováděl, došlo k jeho přehrání standardní logem phpbb. Omlouvám se, jak budu mít přístup na FTP, tak ho přehraji.
  • Sekce Dotazy či Návody by suplovala Dílenskou příručku (DP), proto mi přijde zbytečná. Samozřejmě ne vše je v DP popsáno naprosto ideálně. Proto jsme se rozhodli vydat přepracovanou DP. Bohužel tento projekt zatím zamrzl z důvodu mého nedostatku času.
  • Jaké funkce fóra myslíš konkrétně?
  • Za působení spambota se omlouvám. Jeho pomalá eliminace byla způsobena mojí nepřítomností na fóru. Byla provedena opatření, aby se dále šance průniku spambota ještě snížila.
Bubaaak píše:
ja bych se vsim souhlasil, bohuzel si myslim, ze soucasne vedeni je prilis konzervativni na takovehle razantni zmeny, ackoli by to urcite pridalo na prehlednosti...

Ono to, co se na první pohled jeví jako přílišná konzervetivnost, je spíše důkladné zvážení, co daná změna provede a jaké důsledky bude mít do budoucna.

_________________
Železo: Simson S60 Enduro(r.v.83): 17 z. kolečko, digitální tachometr


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Fórum
PříspěvekNapsal: 18 srpen 2010, 13:27 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23 říjen 2009, 19:17
Příspěvky: 744
Bydliště: Bohumín
Já bych mohl pomoct graficky jestli budete někdy potřebovat.. :D nebo s něčím.. :)

_________________
Simson S 51 B 2-4 Elektronic (1985): Prodán!
Honda CBR 600 F3 (1998): Prodána!
Mitsubishi Galant VI 2.5L, V6-24V, 120kW Prodán!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Fórum
PříspěvekNapsal: 18 srpen 2010, 16:57 
Offline
Uživatel

Registrován: 01 říjen 2006, 13:58
Příspěvky: 1219
.


Naposledy upravil Laurel dne 17 prosinec 2012, 18:50, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Fórum
PříspěvekNapsal: 19 srpen 2010, 11:06 
Offline
Uživatel

Registrován: 24 červenec 2010, 10:24
Příspěvky: 10
Bydliště: Úvalno 106
Martin píše:
Děkuji za tvojí aktivitu a nápady. Předběžně z mojí pozice bez projednání s kolegy v týmu.

  • Vlastní skin je fajn nápad, ale má dva zádrhely. Prvním je samotná tvoba a a druhým a asi nejdůležitějším je udržování aktuálnosti skinu k nový verzím fóra, které vychází přibližně ve čtvrdletních intervalech. Pokud do toho chceš jít, velmi rád ti dám prostor.
    Zatím jsme pro naše potřeby vytvořili logo pro potřeby fóra. Bohužel teď se dívám, že při aktualizaci, kterou jsem před pár dny prováděl, došlo k jeho přehrání standardní logem phpbb. Omlouvám se, jak budu mít přístup na FTP, tak ho přehraji.
  • Sekce Dotazy či Návody by suplovala Dílenskou příručku (DP), proto mi přijde zbytečná. Samozřejmě ne vše je v DP popsáno naprosto ideálně. Proto jsme se rozhodli vydat přepracovanou DP. Bohužel tento projekt zatím zamrzl z důvodu mého nedostatku času.
  • Jaké funkce fóra myslíš konkrétně?
  • Za působení spambota se omlouvám. Jeho pomalá eliminace byla způsobena mojí nepřítomností na fóru. Byla provedena opatření, aby se dále šance průniku spambota ještě snížila.
Bubaaak píše:
ja bych se vsim souhlasil, bohuzel si myslim, ze soucasne vedeni je prilis konzervativni na takovehle razantni zmeny, ackoli by to urcite pridalo na prehlednosti...

Ono to, co se na první pohled jeví jako přílišná konzervetivnost, je spíše důkladné zvážení, co daná změna provede a jaké důsledky bude mít do budoucna.

No udělat skin není težké a když je na to víc lidí tak to bude hned :)
Nové verze fóra se nemusí dávat a pokud ano tak upravit aby fórum skin přijalo je lehčí jako tvorba :)
Ty sekce byl jen takový rychlo nápad...
Ale nebylo by na škodu nějak se pokusit rozdělit problémy které už někdo vyřešil a které se nevyřešily...
Třeba hodit do servisu 2 podsekce a to
Vyřešené problémy
- Tam by MD přesunovali témata které už vyřešeny jsou a mohli by lidem pomoct...
Podle potřeby upravit aby topiky neobsahovaly spam a aby byly přehledné...
Nevyřešené problémy
- Tam by zůstali problémy které se ješte řeší...
Ty problémy které by uživatelé napsali a už byli vyřešeny by dostali odkaz na topik stejného problému a třeba po 48 hodinách by je MD smazal...
V sekci by se nastavilo automatické mazání příspěvků starších 14 dní (aby nebyla sekce zapráskaná topiky :) )

PS: a když už je řeč o logu tak sem tu četl že každý nápad na soutěž příjde vhod...
Tak navrhuji soutež o nejkrásnější simson logo...
Prostě a jednoduše tomu komu se povede nejkrásnějši logo s nápisem simson ten vyhrál... :)

_________________
Motorka je jednostopé vozidlo...
Motorka je špatně vidět...
Tak ji musí ku*va každý slyšet! :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Fórum
PříspěvekNapsal: 19 srpen 2010, 12:41 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 26 březen 2010, 06:55
Příspěvky: 505
Bydliště: Chomutovsko
Ta změna vzhledu by určitě nebyla na škodu, to je skvělej nápad. :thumbsup: Jinak v sekcích Tuning a Servis bych udělal podkategorie jako Elektrika, Motor, Karbec,... nebo tak něco. Přidalo by to na přehlednosti si myslim. A místo zakládání neustále "nových" témat, by bylo lepší, kdyby uživatele pro svoje dotazy používali již založená témata. Když vidí téma "ucpanej karbec" tak ten dotaz může napsat tam a ne založit nový téma s názvem "mam ucpanej karbec", vím, že tohle je na uživatelích a admini s tim nic neudělaj :wink: Jinak soutěž o nový logo je supr...

_________________
Obrázek S51 Enduro 12V (1990)____Obrázek Feuergeist Block 200ccm (1935)____ Obrázek 175/477 (1971)___


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Fórum
PříspěvekNapsal: 19 srpen 2010, 15:07 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 06 srpen 2009, 20:48
Příspěvky: 1650
Bydliště: Bohumín
Já osobně bych zviditelnil tlačítko hledat...
Nebo než někdo začne zakládat nové téma, ať se mu nabídne možnost hledat.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Fórum
PříspěvekNapsal: 19 srpen 2010, 15:25 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 26 březen 2010, 06:55
Příspěvky: 505
Bydliště: Chomutovsko
Stačilo ty to nějak takhle: http://googleforidiots.com/ :D btw. všechno co sem potřeboval vědět, tak sem si našel v již založených tématech...

_________________
Obrázek S51 Enduro 12V (1990)____Obrázek Feuergeist Block 200ccm (1935)____ Obrázek 175/477 (1971)___


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Fórum
PříspěvekNapsal: 19 srpen 2010, 17:49 
Offline
Uživatel

Registrován: 24 červenec 2010, 10:24
Příspěvky: 10
Bydliště: Úvalno 106
]
DavIS píše:
Ta změna vzhledu by určitě nebyla na škodu, to je skvělej nápad. :thumbsup: Jinak v sekcích Tuning a Servis bych udělal podkategorie jako Elektrika, Motor, Karbec,... nebo tak něco. Přidalo by to na přehlednosti si myslim. A místo zakládání neustále "nových" témat, by bylo lepší, kdyby uživatele pro svoje dotazy používali již založená témata. Když vidí téma "ucpanej karbec" tak ten dotaz může napsat tam a ne založit nový téma s názvem "mam ucpanej karbec", vím, že tohle je na uživatelích a admini s tim nic neudělaj :wink: Jinak soutěž o nový logo je supr...

Tak toto je nej nápad ten by měl jít do funkce hned :)

Maniak píše:
Já osobně bych zviditelnil tlačítko hledat...
Nebo než někdo začne zakládat nové téma, ať se mu nabídne možnost hledat.

Toto by šlo udělat ale objevovalo by se to pokaždé když klikneš na funkci napsat topik či příspěvek...
Možná by se to dalo umístit někde do panelu když už téma píšeš :)
Taky dobrý nápad :)

_________________
Motorka je jednostopé vozidlo...
Motorka je špatně vidět...
Tak ji musí ku*va každý slyšet! :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Fórum
PříspěvekNapsal: 19 srpen 2010, 20:19 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14 duben 2008, 20:42
Příspěvky: 1340
Bydliště: Liberecko... krásnej kraj... (okres Semily))
Ja bych po Servis i pod Tuning pridal Navody a Dotazy. Pokud chcete odkazovat vsude na dilenskou prirucku, pak nevim proc jste to forum zakladali, to je prave od toho aby se nekdo zeptal.. A s opakujicimy se dotazy se neda nic delat, s tim se potyka kazde forum.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Fórum
PříspěvekNapsal: 23 srpen 2010, 09:09 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 18 říjen 2003, 13:12
Příspěvky: 1969
Bydliště: Okres Rokycany
Skrblik píše:
No udělat skin není težké a když je na to víc lidí tak to bude hned :)
Nové verze fóra se nemusí dávat a pokud ano tak upravit aby fórum skin přijalo je lehčí jako tvorba :)

Zůstavat na neaktuální verzi fóra je velmi nebezpečené z hlediska průniku útočníka do fóra. Toto riziko si nedovolím z hlediska ohledu na uživatele akceptovat.

Skrblik píše:
Ty sekce byl jen takový rychlo nápad...
Ale nebylo by na škodu nějak se pokusit rozdělit problémy které už někdo vyřešil a které se nevyřešily...
Třeba hodit do servisu 2 podsekce a to
Vyřešené problémy
- Tam by MD přesunovali témata které už vyřešeny jsou a mohli by lidem pomoct...
Podle potřeby upravit aby topiky neobsahovaly spam a aby byly přehledné...
Nevyřešené problémy
- Tam by zůstali problémy které se ješte řeší...

Nemyslím, že je dobré moderátorům přidělávat další adminitracní práci. Navíc, co když bude chtít do vyřešeného tématu přispět a dále v něm diskutovat.
Skrblik píše:
Ty problémy které by uživatelé napsali a už byli vyřešeny by dostali odkaz na topik stejného problému a třeba po 48 hodinách by je MD smazal...
V sekci by se nastavilo automatické mazání příspěvků starších 14 dní (aby nebyla sekce zapráskaná topiky :) )

Diskuzní fórum je databáze znalostí, kde se už diskutovanén témata znovu nezakládají. K čemu nám bude, když budeme po 14 dnech házet všechno do koše?

DavIS píše:
Ta změna vzhledu by určitě nebyla na škodu, to je skvělej nápad. :thumbsup: Jinak v sekcích Tuning a Servis bych udělal podkategorie jako Elektrika, Motor, Karbec,... nebo tak něco. Přidalo by to na přehlednosti si myslim. A místo zakládání neustále "nových" témat, by bylo lepší, kdyby uživatele pro svoje dotazy používali již založená témata. Když vidí téma "ucpanej karbec" tak ten dotaz může napsat tam a ne založit nový téma s názvem "mam ucpanej karbec", vím, že tohle je na uživatelích a admini s tim nic neudělaj :wink: Jinak soutěž o nový logo je supr...

Založení podsekcí není špatný nápad. Spíše je nutné promyslet, jak zařazovat komplexní témata, které budou přesahovat téma jedné posekce.

Bubaaak píše:
Ja bych po Servis i pod Tuning pridal Navody a Dotazy. Pokud chcete odkazovat vsude na dilenskou prirucku, pak nevim proc jste to forum zakladali, to je prave od toho aby se nekdo zeptal.. A s opakujicimy se dotazy se neda nic delat, s tim se potyka kazde forum.


Tenhle projekt jsem nezákládal pro lenochy, co si ani neumí otevřít DP. Nejsme placená podpora výrobce. Vše tady děláme ve vlastní volném čase pro radost. Rádi pomůžeme s problémem, jehož řešení nelze najít jínde, ale co s člověkem, který je líný si z našich stránek stáhnout DP?

_________________
Železo: Simson S60 Enduro(r.v.83): 17 z. kolečko, digitální tachometr


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Fórum
PříspěvekNapsal: 23 srpen 2010, 19:21 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 26 březen 2010, 06:55
Příspěvky: 505
Bydliště: Chomutovsko
Amen, na foru neni potřeba všechno překopávat, ve svý podstatě to těď funguje dobře, až na zbytečný nový témata; chtělo by to jen trošku zpřehlednit...
Jinak ta nová grafika by byla dobrá, ale těmhle věcem moc nerozumim, takže to si musíte vyřešit mezi sebou... :wink:

_________________
Obrázek S51 Enduro 12V (1990)____Obrázek Feuergeist Block 200ccm (1935)____ Obrázek 175/477 (1971)___


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Fórum
PříspěvekNapsal: 23 srpen 2010, 19:45 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23 říjen 2009, 19:17
Příspěvky: 744
Bydliště: Bohumín
grafika by se hodila :wink:

_________________
Simson S 51 B 2-4 Elektronic (1985): Prodán!
Honda CBR 600 F3 (1998): Prodána!
Mitsubishi Galant VI 2.5L, V6-24V, 120kW Prodán!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.093s | 13 Queries | GZIP : On ]