Simson v Iglů - Fórum

www.simsonviglu.cz
Právě je 28 březen 2024, 09:57

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


Než budete zakládat nové vlákno, zkuste hledat. Pokud nepomůže, použijte pro pojmenování vlákna nějaký dostatečně výstižný, inteligentní a snadno pochopitelný název. Usnadňujete tak ostatním uživatelům - jak nynějším, tak budoucím - orientaci na fóru. Děkujeme
PS: Příspěvky které toto minimum splňovat nebudou skončí na smetišti. Je nám líto…

Kompletní pravidla k nahléhnutí zde



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kuncmatyas97
PříspěvekNapsal: 13 listopad 2014, 21:36 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21 duben 2012, 17:36
Příspěvky: 480
Bydliště: Praha nebo Bíla
Kácov

_________________
______
SIMSON S51 :60/3/2 vějířová hlava,RZT Rennauspuff,DellOrto PHBH24, cagiva mito energy, Stage6- boost bottle + air filtre
SIMSON S51 :60/2,BING 17
KTMexc530


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Kuncmatyas97
PříspěvekNapsal: 13 listopad 2014, 21:53 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 09 leden 2014, 20:55
Příspěvky: 44
Bydliště: Chotěšov (Plzeň-jih)
Šikovně uprostřed republiky :D tam bych klidně přijel

_________________
Simson S51 B2-4/1-CS Electronic
60/2, 16z, otáčkoměr


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Kuncmatyas97
PříspěvekNapsal: 22 listopad 2014, 20:06 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 09 leden 2014, 20:55
Příspěvky: 44
Bydliště: Chotěšov (Plzeň-jih)
Někdo se sezonou končí, já se dnes poprvé svezl 8) Nahodil jsem značku abych neprovokoval a jal se testovat stroj :D abych to shrnul na dvě skupiny - skupina píčoviny a skupina nevím :D do skupiny píčoviny bych zařadil prasklá přední žárovka, vysoký volnoběh, nesvítící brzda, nefungující blinkry a klakson (ty dvě poslední za to nemůžou mám za to že musím mít baterku) , no a přichází skupina druhá a to jsou závady se kterými si nevím rady - krátký chod plynu, dusení se v nízkých otáčkách, a hlavně nejde mi tam dát čtyřka :!: :!: to je docela důležité a velmi mi to vadí. Neporadí někdo? vím že to má něco společného s tou maticí na motoru pod karbecem ale jinak nevím.

Dále bych měl dotaz z úplně jiného soudku - nedal by se nějak zjistit bližší datum výroby než jen rok? Vždyť i debilní pneu má aspoň týden výroby a věhlasný stroj Simson jen rok :D ale mám zachované původní nálepky na rámu pod nádrží, je tam taková tabulka ale co to znamená to nevím :( Jinak pokud mi někdo bude psát že to mám v techničáku tak bych ho chtěl předem upozornit že to je datum registrace a né výroby. Děkuji zase jsem si u vás trošku vylil srdíčko :D

_________________
Simson S51 B2-4/1-CS Electronic
60/2, 16z, otáčkoměr


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Kuncmatyas97
PříspěvekNapsal: 03 leden 2016, 14:47 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 09 leden 2014, 20:55
Příspěvky: 44
Bydliště: Chotěšov (Plzeň-jih)
Ahoj, trošku to zde oživím :) mrknu jsem po delší době na forum a již přes rok jsem nenapsal příspěvek tak to zde trošku oživím :) simsonek prodělal pár menších úprav, dodělání originálního otáčkoměru, nahrazení původního karburátoru který už to měl nějak za sebou za 16N-11 a proběhla repase předních tlumičů s výměnou pružin za pružiny s tloušťkou drátu 3,5mm ( původní 3,2mm). Při montáži nastala menší komplikace tlustší pružiny nešli natočit do jejich držáčků, ale nic co by nespravil jehlový pilníček :) Předek je nyní příjemně tuhý předtím mi to bouchalo do dorazů nejsem zase úplně malý kluk :D Jinak simson funguje velmi spolehlivě, jen jsem nahradil původní přerušovač elektronickým od patta který funguje velmi dobře a tímto mu za to děkuji :) jezdím na něm docela často i teď v zimě najezdil jsem od září nějakých 1500km jelikož často pendluji mezi Plzni a Sušicí tak kilometry docela naskakují :) byl jsem simsona párkrát někde vyfotit a zůčastnil se vánočního srazu motorek v sušici kde bylo mimochodem 419 motocyklů :) z toho asi 6 simsonů docela příjemně jsem si pokecal :) bohužel jsem neměl mobil tak mám jen jednu fotku jak mě někdo natočil na videu :D :) jinak co se týče toho co bych chtěl udělat na simsonu, mám poničený závit na válci k výfuku, takže se mi výfuk povoluje a motorka pak ztrácí výkon. Mám ještě jeden motor tak přemýšlím že z něj použiji válec dám na něj tu opravnou matici a nechám ho vybrousit na 60ccm. Zde přichází má otázka mám nechat vybrousit na 41mm nebo 41,5mm protože písty se dělají i 42mm takže bych měl dva výbrusy pořád rezervu ale spíš mi jde o vložku jestli mi nepraskne nebo tak něco, budu brousit do origo DDR válce :) Potom si chci dodělat ty výztuhy nad motor byť mám electronika který to z výroby neměl ale prostě se mi to líbí a přijde mi že nad tím motorem je takové divné volné misto tak jestli jste to někdo nedodělával a nevyfotil by jste mi ten držák horní :) Dále vám sem přidám fotky no a přeju jen ať slouží a bez nehod v tom našem novém roce 2016 :)


Přílohy:
Sraz Sušice.jpg [231.06 KiB]
Zatím nestaženo
Focení Svatobor (1).jpg [293.77 KiB]
Zatím nestaženo
Focení Svatobor (2).jpg [258.45 KiB]
Zatím nestaženo
Focení Svatobor (3).jpg [245.91 KiB]
Zatím nestaženo
Focení Svatobor (4).jpg [268.92 KiB]
Zatím nestaženo
Focení Svatobor (5).jpg [164.93 KiB]
Zatím nestaženo
Repase tlumičů (1).JPG [238.9 KiB]
Zatím nestaženo
Repase tlumičů (2).JPG [368.17 KiB]
Zatím nestaženo
Repase tlumičů (3).JPG [415.55 KiB]
Zatím nestaženo

_________________
Simson S51 B2-4/1-CS Electronic
60/2, 16z, otáčkoměr
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Kuncmatyas97
PříspěvekNapsal: 05 leden 2016, 20:19 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28 květen 2011, 14:12
Příspěvky: 314
Bydliště: Sušice 342 01
Hezké fotky ze Sušicka :) Tady jsou taky nějaké fotky ze srazu :) http://daniela10.rajce.idnes.cz/Vanocni_motosraz_2015/# Taky jsem tam byl, ale ne už na Simsonu no :shock:

PS: tady tky další foto: http://www.isusice.eu/index.php/susice/102-zpravy/9277

_________________
Now:
Benelli TRK 502X 35kW, 2018
Honda NC 750 X 40,7kW, 2018 White LADY!
Simson S51 Electronic 6V, FINAL. r.v.1986, 50/2, D 32 mm
Historic:
Honda Varadero XL 125 , r.v. 2010
Simson S53 Beta, r.v. 1995, 12V


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Kuncmatyas97
PříspěvekNapsal: 07 leden 2016, 13:50 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 16 březen 2008, 08:47
Příspěvky: 2315
Bydliště: Praha
Pěkné fotky, jen ty řiditka jsou takhle děsný :mrgreen:

_________________
S 51 Comfort,r.v.1989, SR 50 1CE r.v.1990
ObrázekObrázekObrázek -Básnička,Home Made,Olej.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Kuncmatyas97
PříspěvekNapsal: 10 leden 2016, 01:16 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 09 leden 2014, 20:55
Příspěvky: 44
Bydliště: Chotěšov (Plzeň-jih)
Děkuji za pochvalu, řídítka musím koupit nová po předchozích nehodách je mám ohlé, jen přichází otázka které koupit, lépe řečeno které jsou pohodlnější :-) řídil jsem jen simsony co měly enduro řídítka :-) že jsou endurácký dražší neřeším ale ptám se na pohodlí takže které? :-)

_________________
Simson S51 B2-4/1-CS Electronic
60/2, 16z, otáčkoměr


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.112s | 14 Queries | GZIP : On ]