Simson v Iglů - Fórum

www.simsonviglu.cz
Právě je 27 duben 2024, 23:10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


Než budete zakládat nové vlákno, zkuste hledat. Pokud nepomůže, použijte pro pojmenování vlákna nějaký dostatečně výstižný, inteligentní a snadno pochopitelný název. Usnadňujete tak ostatním uživatelům - jak nynějším, tak budoucím - orientaci na fóru. Děkujeme
PS: Příspěvky které toto minimum splňovat nebudou skončí na smetišti. Je nám líto…

Kompletní pravidla k nahléhnutí zde



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Faczelift
PříspěvekNapsal: 03 červen 2014, 21:48 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 01 červen 2014, 07:03
Příspěvky: 3
Bydliště: Říčany u Prahy
Zdravím Vás všechny, tak už na mě taky dolehla síla fóra a rád bych se pochlubil mým Simákem Je to Origo S51 Enduro předělaný z Elektronika (té nálepky S70 se nevyšímejte) :)
Začnu asi pár slovy o jeho historii: Původně byl mého strýce, kterému ho koupila Teta v roce 87,pracovala v mototechně a dokázala ho sehnat za velmi pěknou cenu,hlavně díky tomu že má na levé straně nádrže promáčklinu. Jeho rok výroby je 1986 byl původně Elektronik ale strýc si ho postupem předělal na Enduro, všechny potřebné díly mu Teta dokázala sehnat :). Se Strýcem zažil hodně perné chvilky co jsem tak od něj z vyprávění pochytil, ale pro mě hlavní bylo že se dostal až ke mě :). Strýc na něm nalítal kolem 28Tisíc Km, pak si pořídil MZ 150 a Simáka odložil na neurčito do garáže, tam jsem si ho našel až já a dal se po 10 letech jeho stání do práce,abych ho rozchodil a dal mu nějakou vizáž. Minulý rok (2013) v létě jsem začal na Simákoj pořádně pracovat. Bylo potřeba vypláchnout nádrž, vyměnit plovák v karbecu, dát novou baterku, udělat nový držák zadního světla s blatníkem ( z Jawy 350, jediné jiné díly ) , přezout na nové pneu (na nepoužité poctivé Barumky, ještě od Tety) a pak už jen taková běžná údržba (výměna olejů převodovky,vidlic) Spojkový koš už byl po těch letech povolený,takže jsem musel spojku poladit. No a letos jsem musel trochu poopravit Elektriku (brzdovka a blinkry nešly). No Simák je Tedy původní a veškeré díly jsou origo (ještě jich dost mám náhradních) Motor ještě nazažil GO takže ani výbrus a podobně, vše skoro jak nové po najetých 32 000 Km, když jsem otevřel motor, sám jsem tomu nemohl uvěřit jak je nedotčený... nic co se týče motoru jsem neměnil, pouze svíčku. Je to podle mě až unikát, jezdí prý furt parádně, když jsem nechal strýce se svést. Je to origo. 50ccm, na rovince jsem vytáhl 61,2 Km/h (měřil tátův kamarád ,policista s radarem :D) a z kopce podle tacháče max. 75 Km/h chce to větší krpál :mrgreen: . Mohu jen říct že jsem s ním nad míru spokojen a už za Ten rok a půl jsem si k němu udělal dost velký pouto :) Samozřejmě bych rád postupem času udělal nový lak. Ale to až budou money :) zatím je to postačující a dá se na to koukat.
Rád se dozvím vaše názory a poznámky, popř. co by se dalo vylepšit. :)
Postupem času přidám víc Foto, doufám že se bude líbit :)


Přílohy:
Výstřižek2.JPG [118.48 KiB]
Zatím nestaženo
Poznámka: Pravobok
Výstřižek3.JPG [120.08 KiB]
Zatím nestaženo
Poznámka: Levobok
Výstřižek.JPG [112.03 KiB]
Zatím nestaženo
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Faczelift
PříspěvekNapsal: 03 červen 2014, 23:15 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27 říjen 2010, 10:04
Příspěvky: 1105
Bydliště: Mladá Boleslav
Moc peknej :) zachovalej no krasa pohledet a jeatli chces pripominky tak teda zacnu :D
1. Ta odrazka na prednim kole by byla prvni vec co by sla pryc :D
2. Ten zadek z 350 bych klidne nechal jen bych ho dal do zelene :)
3. Lak nevypada spatne jen bych mozna sundal ruzne samolepky
4.predni maska je super jen k te mrizce na svetle nemektaj pokicajti nebo STK pokud vim nesmi tam byt :)
5. Starej se o nej s laskou a peci a vetsi krpal nehledej je to jen simson :P

_________________
s51 : http://1url.cz/8QaZ
3,5k 2,7kw feel the power !!! :D :D :D
simson 50/2 leo vince zelená RS + facelift :-P
MZ ---> originál je originál zatím :D
Fotky : https://picasaweb.google.com/110386673902623613874


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Faczelift
PříspěvekNapsal: 04 červen 2014, 07:22 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 01 červen 2014, 07:03
Příspěvky: 3
Bydliště: Říčany u Prahy
Jo,tak díky :) Tvůj vypadá pěkně vymazleně.
No co se týče odrazky tu sundám na 100% už mě tam
svým vzhledem dost otravuje.
Na nový lak si počkám i s zadním plastem nejspíš na prázdniny až budou penízky na komaxit. A jasně zelená je nejlepší :D a samolepky pak jistě sundám taky :)
S mřížkou nebude problém ta se sundá hnedle.
S tím krpálem jsem si dělal prču, Jízdu na Simákoj si užívám, nemám ho na závodění :)
Ták díky moc za názor Winie. :P


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Faczelift
PříspěvekNapsal: 04 červen 2014, 20:57 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 09 leden 2014, 20:55
Příspěvky: 44
Bydliště: Chotěšov (Plzeň-jih)
Také ho musím pochválit, je pěkný, máš podobný příběh jako já, taky stále v jedné rodině :mrgreen: ale ještě jsem se nějak nerozhoupal ho sem dát :oops: Jinak je to elektronik 87 naprosto originální stav :band:

_________________
Simson S51 B2-4/1-CS Electronic
60/2, 16z, otáčkoměr


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Faczelift
PříspěvekNapsal: 05 červen 2014, 20:17 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 01 červen 2014, 07:03
Příspěvky: 3
Bydliště: Říčany u Prahy
Díky moc :)
Tak to koukej udělat :P ať se můžeme všichni pokochat :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 79 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.089s | 14 Queries | GZIP : On ]