Simson v Iglů - Fórum

www.simsonviglu.cz
Právě je 28 březen 2024, 19:06

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


Než budete zakládat nové vlákno, zkuste hledat. Pokud nepomůže, použijte pro pojmenování vlákna nějaký dostatečně výstižný, inteligentní a snadno pochopitelný název. Usnadňujete tak ostatním uživatelům - jak nynějším, tak budoucím - orientaci na fóru. Děkujeme
PS: Příspěvky které toto minimum splňovat nebudou skončí na smetišti. Je nám líto…

Kompletní pravidla k nahléhnutí zde



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 108 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Matt_Stifler
PříspěvekNapsal: 31 červenec 2015, 19:18 
Offline
Uživatel

Registrován: 30 srpen 2012, 07:33
Příspěvky: 764
Bydliště: Opatovice nad Labem
Lorenc píše:
Jed na helskou kosu a před ní ze západu jsou největší duny v evropě.pak bych chtěl ještě vidět wiselský národní park jak vtéká visla do moře a jpak bych jel na kaliningrad :D

Tak tohle byla skoro přesně moje trasa :-) . Už jsem doma.

_________________
SIMSON S51 ENDURO 1984, 6V, 60/2, hlava 50, píst Berta 2k, otáčkoměr, LED blinkry


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Matt_Stifler
PříspěvekNapsal: 02 srpen 2015, 23:31 
Offline
Uživatel

Registrován: 30 srpen 2012, 07:33
Příspěvky: 764
Bydliště: Opatovice nad Labem
Tak tady jsou reporty ze Simson tripu.

Simson trip den 1. Stachelberg
Najeto 69km. Oprav 0
Fakt to nejede. Simák je přetížený a každý kopec je znát. Jediná možnost je odlehčit bagáž a část přesunout na nádrž pro lepší rozložení váhy. S tím odlehčením to bude asi trochu problém, protože už takhle nic nevezu. Aspoň, že není horko a motor se nepřehřívá.

Simson trip den 1. Kamenia Góra
Najeto 95km. Oprav 0
Konečně jsem zase online a protože chci cestovat trochu stylově, poskytovatelem internetového připojení se stává společnost Red Bull mobile. S polskou simkou za 9zl (60kč), získáte plechovku red bullu, simku s kreditem 5zl a 1250MB volných dat. Super příklad jak je to u nás drahé jak mrcha.

Simson trip den 1. Ścinawa
Najeto 183km. Oprav 2
Kamenia Góra byla pravé peklo, měl jsem si tam jen koupit simku a jet dál, jenže celé tohle město je jedna velká jednosměrka a Locus odmítl navigovat bez připojení (jen bůh ví proč tomu tak je). Takže po hodině a půl jsem stihl nakoupit a najít cestu ven z města.
Minule jsem zapoměl napsat, že od nákupu simky jsem ozbrojený. Slečna neměla pořádně nazpátek takže teď mám v peněžence doslova jedenadvacet kusů "stříbra". Až mě někdo přepadne, provedu klamný hmat a vytáhnu peněženku, ale místo abych mu jí dal, tak ho s ní umlátím.
Simson už zase jezdí jako drak. Jak jsme ztratili z dohledu Krkonoše, terén se srovnal a zase se řítíme rychlostí 50km\h (jel by o něco rychleji, ale přece nejsme na závodech).
Pomalu už začnu shánět nějaký kemp protože mému pozadí se to přestává líbit.

Simson trip den 1. Wolsztyn
Najeto 308km. Oprav 3
Když jsem měl najeto 200 km podíval jsem se po kempech, výsledkem jsem nebyl moc nadšený, těch dalších 100km bylo dost těžkých, ale jsem konečně tady. Teď postavím stan a půjdu sehnat pivo, dnes si ho opravdu zasloužím. A Simson je nejlepší :) .

Simson trip den 2. Pęckowo
Najeto 393km. Oprav 3
Maličko se pokazilo počasí, jak začlo pršet schoval jsem se do jedné zastávky, jenže když máte v osudu napsáno, že zmoknete, tak prostě zmoknete. Tři kamiony, které se prořítily kolem, mě tak parádně nahodily, že kdybych jel v dešti, byl bych možná sušší :) .
Teď k lepším zprávám. Včera mě dost rmoutilo, že polští motorkáři se mezi sebou nezdraví (z cca třiceti mě zamávali dva), ale dnes mávají všichni, tak se zdraví asi jen o víkendech.
Dnes ráno jsem poprvé v polsku tankoval a vypočítal si spotřebu. Kdo první uhodne za kolik jsem jel (s přesností na desetinu litru), dostane ode mě pohled od moře (pokud tam tedy dojedu :) ).

Simson trip den 2. Człuchów
Najeto 574km. Oprav 3
Dnes jsem se trochu odklonil z trasy. Po dešti se udělalo krásně a tak jsem se zajel podívat na jednu nádrž, kterou jsem našel večer. Na mapě vypadala jako Nové mlýny (nádrž, kterou protíná silnice). Skutečnost však předčila očekávání, když jsem tam dojel ta nádrž tam vůbec NEBYLA! Je to jen chyba generalizace v OpenStreet map. Takže jsem si akorát 70km zajel.
Zase jsem projížděl nějaké jednosměrné město, bylo to vážně na hlavu se tam vyznat. Nejradši bych to prolétl v protisměru, ale vězení stálo hned na náměstí.
Lidi v kempech jsou fajn, hned jak vidí na čem jsem přijel, přijdou se zeptat odkud jedu, kam jedu,... Dokonce jsem dostal pozvání na festival co se to poblíž koná. Po deseti hodinách jízdy na to už, ale nejsou síly.

Simson trip den 3. Bytów
Najeto 635km. Oprav 3
Zase prší, tedy spíše ještě pořad prší. Kvůli dešti jsem vyjel až po jedné a už zase stojím, k tomu ještě fouká slušný vítr, takže jet se nedá.
Když to ještě šlo udělal jsem si malou terénní vložku, já a google máme trochu odlišné představy o sjízdných silnicích, ale po těch dlaždicích se jelo pěkně.
Také jsem si projel Warszawu, řeknu vám ti poláci jsou vážně skromní, když jejich hlavní něsto má na délku 50m a jsou tam jen dvě budovy. :)
Podle Locusu mi zbývá 113km k moři a přestává pršet. :)

Simson trip den 3. Jasztrębia góra
Najeto 748km. Oprav 3
Tak jsem tady! Déšť me trochu zdržel a málem jsem k tomu Simsonu přimrzl, ale jsem tu. Jen musím ještě najít to moře, je tu vítr a fůra lidí, tak tu snad je.
Cesta se dnes pořádně zvlnila , ale jelikož jedu na pořádném stroji 9/10 kopců jsem nemusel podřazovat. V Lęborku jsem potkal podobně silný stroj, tak jsem je spolu vyfotil.
Simson má dnes malé jubileum na tachometru se přetočilo 29000km, přeji mu hodně dalších kilometrů bez poruchy (minimálně tisíc, jinak jsem v háji :) ).
A abych nezapoměl, přepište dějiny! Trója nebyla v Řecku, ale v Polsku! Jedu si jedu a najednou vidím Trojského koně. Měl aspoň deset metrů v kohoutku a těch padesát Achilových frajerů by se do něj vešlo jako nic.
A teď jdu hledat to moře. :)

Simson trip den 4. Jasztrębia góra
Najeto stejně jako včera. Oprav taky stejně.
Jelikož čtvrtý den je dnem kritickým zůstal jsem na místě a užíval si letoviska.
Ráno ve 13:00 jsem si šel konečně zaplavat do moře. Je maličko chladnější, ale zase osvěží. Navíc je to přímo ráj pro neplavce, 60m od břehu jsem měl vodu po ramena :) a pláže jsou z jemného písku. Pokud si ale myslíte, že moře pro vás bude moc studené, žádný strach. Moře je od hotelů vzdálené jen asi 50m, ale není to zrovna po rovině :) , těch třicet výškových metrů po schodech vám příjemně rozproudí krev v těle. Proto tu taky není moc přístupů moři a ty co tu vybudovali, jsou tak nenápadné, že je museli očíslovat a označit aby je lidi vůbec našli. :)
Pak jsem se vydal hledat Gwiazdu Północy, kvůli tomuhle kameni jsem přijel, označuje nejsevernější bod polska a dál to už prostě nejde.
Je škoda, že sem nejezdí cizinci (prošel jsen si to tu celé a napočítal 9 cizích SPZ (2 z ČR)). Přitom je to tu skoro stejné jako na jižním pobřeží. 98% procent budov slouží k ubytování turistů a zbylá 2% jsou obchody, bary, restaurace a zábavní centra (je tu všechno možné, ale air hockey tu letí). Dá se tu sehnat úplně všechno od suvenýrů přes oblečení, šperky, parfémy, obrazy,...( kromě propisky, tu jsem sháněl asi hodinu :) ). K jídlu tu letí hlavně ryby, smazalnie jsou na každém kroku. I když ryby normálně nejím, dnes jsem udělal vyjímku. Smažený filet z candáta (nejdražší jídlo v nabídce) s přílohou a pivem vyšel na 250kč. Pokud ryby nemusíte hamburgery, kebab a čína to jistí.
A pro fajnšmekry, je tu dům, kde prodávají prakticky jen whisky. :)
Zítra zase vyrážím na cestu, na sever už to nejde, takže to vezmu na východ.

Simson trip den 5. Przejazdowo
Najeto 911km. Oprav 5
Už se zase schovávám v zastávce, teď už jsem, ale zkušenější a našel jsem si zastávku odolnou proti kamionům :) . Dnes to však není nudný déšť jako obvykle, tentokrát k tomu mám i hromy a blesky. Ani mi to moc nevadí že prší, aspoň se můžu v klidu najíst. Dopoledne jsem si zajel na polostrov do města Hel. Bylo tam hezky a je vidět, že se sem nejezdí chytat bronz, ale sportovat. Lidé jsem jezdí hlavně surfovat a to všemi možnými způsoby.
Pak to už, ale moc hezké nebylo. Dnešní den je ve znamení kolon (a to pořádných). Gdynia, Sopot a Gdańsk. Tyhle tři slova mě budou děsit do smrti. Tolik aut jsem v životě neviděl (a to jsem byl v Paříži). Gdyni jsem nakonec objel, Sopot a Gdańsk jsem projížděl skoro dvě hodiny a to jsem to vzal po motorkářsku. Vypadá to na pěkná města, ale příště sem pojedu vlakem.

Simson trip den 5. Piaski
Najeto 973km. Oprav 6
Piaski nejsou zrovna nóbl letovisko jako Jasztrębia góra, ale jsem tu, protože to je druhý cíl mé cesty. Tři kilometry za městem se nachází hranice s Kaliningradskou oblastí. Cesta byla jedním slovem mokrá. Sice už nepršelo, ale v botech jsem měl stejně potopu. Nejdříve jsem přejel mrtvou wislu a potom na přívozu přeplul originál nefalšovanou wislu. Doufám že se Simson moc neurazil, když se za motorku platí 8zl, ale chtěli po mě jem 5zl, každopádně jede stále perfektně.
Tři města hrůzy mě pořádně zdržely, ale malou výhodu to přece jen mělo, k hranici jsem dorazil těsně před západem slunce, tak alespoň jsou fotky hezčí.
Ta hranice je vůbec zajímavá (proto jsem k ní jel). Když si vezmete jak se teď poláci bojí rusů. Jinde stavějí strážní věže a tady tvoří hranici metr vysoké pletivo, které se u nás používá proti srnkám. Ale podle množství stop před a za plotem to asi zatím stačí.
Stejně je tam u večer u plotu krásně, nikde nikdo jen šum moře a vy, dalo by se tam krásně přemýšlet, kdyby sakra zase nezačalo pršet! :)
Tak teď přemýšlím na jedné zahrádce u pivka a poslouchá jednoho chlapíka, který tu hraje na kytaru a jde mu to.
A pokud někdo nevěří smskou mi přišel důkaz. :)

Simson trip den 6. Żnin
Najeto 1261km. Oprav 8
Řítím se na jih rychlostí simsona! Trochu mě dnes trápí vítr, který nefouká od moře jako každý správný vítr, ale přesně opačně. Takže místo aby mě popohnal k domovu, mě buď brzdí a nebo se mě snaží srazit ze silnice. V primorském vojvodství je to však asi běžný stav, protože jsem dnes viděl tak stovku větrných turbín. Další kdo si ten vítr pravděpodobně užívá jsou Čápi, dnes jsem jich viděl víc než za celý svůj život dohromady, jsou fakt všude.
Dnes je slavný den, zase jsem překročil Wislu, tentokrát po mostě (ale až po druhém, první byl zavřený), ale hlavně se objevilo slunce! Nejdřív jsem myslel, že na nás útočí ufoni, ale do teď nezačali střílet, takže to muselo být slunce.
Se sluncem (ufony) nad hlavou se jelo hned lépe, dokonce mi konečně uschly boty. Nakonec jsem tedy dorazil do města Żnin, je tu vážně hezky (až na kritický nedostatek hospod). Hlavně tu, ale mají bunkr přímo v kempu.
Taky chci bunkr na zahradě. :)

Simson trip den 7. Wrocław
Najeto 1546km. Oprav 8
Dnes to prostě nešlo. Ten včerejší vítr nejen, že neustal, ale ještě zesílil. Poláci z těch svých turbín museli za tyhle dva dny vytáhnout víc šťávy než češi z prvního bloku v Temelíně. Jelo se opravdu špatně, nakonec jsem to vyřešil po vzoru silničních motorkářů a zalehnul jsem skoro na nádrž, pomohlo to, ale muselo to vypadat fakt komicky.
Na programu byly zase terénní vložky, ten kdo zapisoval do OpenStreetMap popisy komunikací od okresek níž, musel být tenkrát úplně namol, jinak se to nedá vysvětlit. Pokud pojedete do polska, jezděte nejhúře po silnicích druhých tříd, jinak se budete hodně divit :) .
Probíjím se tedy větrem a lesními cestami a přijedu ke kempu, šťastný jak blecha jdu do recepce, ale ta je zamčená, projdu si kemp a zjistím že je zavřený! Tohle v osm večer, po 230km vážně nechcete slyšet. Naštěstí další kemp byl v nedaleké Wrocławi a tak teď stanuji na Wrocławském olimpijském stadionu :) .

Simson trip den 8. Pohřebačka
Najeto 1770km. Oprav 9
No a je to! Ještě bych měl napsat "ani to nebolelo", ale to bych kecal. Řekl bych, že bude třeba transplantace zadku (kdyby jste o nějakém malém, sexy kousku věděli, dejte mi vědět).
Dnes byl den ideální na jízdu, lehký větřík, slunce hřálo, prostě všechno jak má být.
Simson má dnes další jubileum, přetočil 30000km. Přeji mu opět spoustu dalších kilometrů bez poruchy. Celý tenhle trip zvládl naprosto bravurně, všechno projel, někdy sice pomaleji, ale nikdy nezastavil. Je to prostě pořádný stroj. Mimochodem těch devět oprav je od toho, jak se mi povolovalo levé zrcátko a nic jiného se na něm za těch sedm dní jízdy nepokazilo. Někdy jsem za den jel i devět hodin a stejně to vydržel.
Polsko je moc hezká země a poláci jsou fajn. Docela mě překvapilo jak jsou poláci ohleduplní řidiči, jsou tak ohleduplní, že pro cizince je to občas až nebezpečné (pozor na přechody, poláci VŽDY ZASTAVÍ a chodce pustí). Další překvapení na silnicích jsou odpočívadla, ty nejsou jen na hlavních tazích, prostě jedete lesem po okresce a najednou se objeví oplocený plácek s lavičkami, stoly,...
Jedinným nepříjemným překvapením jsou hospody. Hospody v polsku prostě nejsou. Na pobřeží je pár barů pro turisty, ale jinak na vesnicích prostě hospodu nenajdete. Poláci prostě asi rokují v kostelech, těch tu je... no, asi jako u nás hospod :) . Každopádně byl to skvělý zážitek a v polsku jsem rozhodně nebyl naposled.

Foto k reportům

_________________
SIMSON S51 ENDURO 1984, 6V, 60/2, hlava 50, píst Berta 2k, otáčkoměr, LED blinkry


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Matt_Stifler
PříspěvekNapsal: 03 srpen 2015, 11:05 
Offline
Uživatel

Registrován: 13 prosinec 2013, 18:09
Příspěvky: 459
Bydliště: Kopanice-Starý Hrozenkov
Fotek sice moc neni, ale to nevadí. Super cestopis! :)

_________________
SIMSON S51 elektronik. r. 1990, 70/2, 16N3-4
MZ ETZ 250, 70% originál r.v. 1983.
TATRAN 125 Jak z Považských vyjel, tak je aj doma :) supr stroj.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 108 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.072s | 15 Queries | GZIP : On ]