Simson v Iglů - Fórum

www.simsonviglu.cz
Právě je 27 duben 2024, 07:28

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


Než budete zakládat nové vlákno, zkuste hledat. Pokud nepomůže, použijte pro pojmenování vlákna nějaký dostatečně výstižný, inteligentní a snadno pochopitelný název. Usnadňujete tak ostatním uživatelům - jak nynějším, tak budoucím - orientaci na fóru. Děkujeme
PS: Příspěvky které toto minimum splňovat nebudou skončí na smetišti. Je nám líto…

Kompletní pravidla k nahléhnutí zde



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: haskpat
PříspěvekNapsal: 13 říjen 2012, 16:47 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25 říjen 2011, 14:21
Příspěvky: 491
Bydliště: Turnovsko (Liberecký kraj)
No vidiš, to mě nenapadlo :bang: jestly bude příští víkend přijatelné počasí, tak to přefotim :)

_________________
S 51 Elektronic,co k němu... co neprasklo,neulítlo,neshnilo,nerozpadlo se = originál


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: haskpat
PříspěvekNapsal: 13 říjen 2012, 17:05 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 04 únor 2010, 20:17
Příspěvky: 2824
Bydliště: Dolní Roveň (okr. Pardubice)
a proc ne ted nebo zitra? :D :) a kdybys ho aspon trosku ocistil od ty rezy a pod tak bys taky neudelal chybu :D

_________________
Simson S53 Enduro 12V 1993 => S73SM
70/4M by FK-Racing; Karbon klapky Kawa KX 80; Stage6 TM24; Leoš Vincek; Ducati Energia
Fotogalerie: http://ziber249.rajce.idnes.cz/Simson_S53/#
Soutěž:Obrázek Olej


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: haskpat
PříspěvekNapsal: 13 říjen 2012, 17:14 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25 říjen 2011, 14:21
Příspěvky: 491
Bydliště: Turnovsko (Liberecký kraj)
no teď už je tu už tma a, je tak málo času :( zachvilu jedu pryč a přes týden jsem na internátě :? tak mam pak víkendy strašně nabitý

_________________
S 51 Elektronic,co k němu... co neprasklo,neulítlo,neshnilo,nerozpadlo se = originál


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: haskpat
PříspěvekNapsal: 03 listopad 2012, 00:20 
Offline
Uživatel

Registrován: 09 červen 2012, 22:26
Příspěvky: 189
Bydliště: Prešov
Akú nosíš prilbu? :) Videl som na tých prvých fotkách takú červenú koženú, tak sa pýtam... Lebo aj ja asi s takou budem chodiť :D a vyzerám jak vajco :D

_________________
Simson S51 Enduro B2 1986 - 73/2, tryska 75, NGK BR8HS, 17z, strieborná metalíza, Vmax=88km/h


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: haskpat
PříspěvekNapsal: 03 listopad 2012, 00:23 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25 říjen 2011, 14:21
Příspěvky: 491
Bydliště: Turnovsko (Liberecký kraj)
Dřív takovej prapravěkej kýbl :D můžu ho vyfotit :)
Pak jsem si koupil do autoškoly už takovou lepší, by mě tam s timhle hnaly :D
Což o to, já v ní vypadám taky jako pako, ale de o štýl :D k tý motorce se hodí :) na srazy si ji možná budu brát

_________________
S 51 Elektronic,co k němu... co neprasklo,neulítlo,neshnilo,nerozpadlo se = originál


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: haskpat
PříspěvekNapsal: 31 srpen 2013, 23:34 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25 říjen 2011, 14:21
Příspěvky: 491
Bydliště: Turnovsko (Liberecký kraj)
No zas po roce sem něco přihodím, létos bych řekl že vydařená sezóna :) prakticky žádné závady, jediné co mě štve že mi za jeden týden upadly obě ručičky na budíkách :evil: tak tam zbyly jen ty prostředky, rozebírat se mi to vůbec nechce, ale co mam dělat.
Nudu o prázdninách mi naštěstí ušetřil děda, když mě poprosil jestly bych mu nedal do kupy jeho endurko, prý ho kdysi koupil od známého a teď se jen válel v garáži, když jsem obhlídl tu věc se snad metrovým nánosem prachu a zeptal se co by s ním zhruba chce tak otevřel skříň plnou fungl nových dílů :D .Byla to s ním zajímavá práce, už proto že motor byl údájně po generálce, čehož jsem se bál už když jsem sundal karburátor, jehož příruba byla šíleně ohnutá že nešel skoro ani sundat :axed: následně zapojení, na kterém se NEvyučil nějáký elektrikář :D všechny kabely stejná barva, některé z nějakého důvodu propálené a na kostru v kastlíku jsem napočítal 10 káblů, jinak byl poměrně spíše horším stavu.Všechno co jsem na něm měnil zanové už se ani nepamatuju, ale tak nový výfuk a kolínko, všechny bowdeny, upravit zapojení víceméně do originálu, nové blatníky, myslím že obložení, a pak klasika to celé přejet tempem což mě u strojů u kterých jsem strávil dlouhé chvíle s klíčem nehorázně baví, a trávím tím spoustu času :)
Pak už jen na STK a byla vylepena nálepka a pohádky je konec :P

No a né že bych snad zanedbával svého potvoráka, ten má život v luxusu že už ho stačí taky jen leštit :D jen ještě musím opravit sedlo (moje pozadí si to žáda :D ), ale to už do zimy vydrží :) jen teď má takové chvíle že když ho nechám vychladnout(ale né úplně) tak neřád nechce startovat a netuším co s tím ale to se podá.

Tak jsem jestly byl někdo schopnej to celé přečíst a neunudit se tak mu gratuluju :)
Tady ještě hodím pár foteček :) můj simson klasika červenej + dědův původně taková vyblitá oranž a pak jasně bílá:


Přílohy:
Poznámka: Alfa verze cesty kterou plánuji na příští sezónu :-) brzy prozradím ;-)
fotografie0545.jpg [935.27 KiB]
Zatím nestaženo
Poznámka: Kuriózní stavba-obří sud na obřím kopci, asi jedinej co jsem letos musel jet skoro non-stop za jedna :-(
fotografie0553.jpg [740 KiB]
Zatím nestaženo
Poznámka: Háá, muj první TuNinG chcípák made in domov z kusu kabelu a vypínače(v původním zapojení nic nezměněno, tohle je jen takový parazit na tyristoru)
Fotografie0452.jpg [750.54 KiB]
Zatím nestaženo
Poznámka: Pracovní prostředí v garáži, kde je ve štyricítkách alespoň tak akorát :-)
Fotografie0543.jpg [450.98 KiB]
Zatím nestaženo
Poznámka: Bílej finále
fotografie0565.jpg [592.31 KiB]
Zatím nestaženo
Poznámka: Bílej-finále
Fotografie0566.jpg [765.96 KiB]
Zatím nestaženo
Poznámka: Nejnovější várka fotek
DSCN2861 (800x600).jpg [308.55 KiB]
Zatím nestaženo
Poznámka: Ještě zezadu
fotografie0570.jpg [743.54 KiB]
Zatím nestaženo
Poznámka: Potvoráci pospolu :-)
fotografie0567.jpg [903.81 KiB]
Zatím nestaženo

_________________
S 51 Elektronic,co k němu... co neprasklo,neulítlo,neshnilo,nerozpadlo se = originál
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: haskpat
PříspěvekNapsal: 01 září 2013, 08:40 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 13 září 2012, 18:46
Příspěvky: 521
Bydliště: Solnice 517 01, okres Rychnov nad Kněžnou
Tak mě ten článek bavil, docela jsi s ním hnul, je krásnej, oba :wink:

_________________
Simson SR 50 12V, 1989, bílá barva, vše je a snad bude originál.
Simson S51 6V, 1984, šedá barva, opět vše originál.

http://stechy46.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: haskpat
PříspěvekNapsal: 01 září 2013, 09:44 
Offline
Sponzor
Uživatelský avatar

Registrován: 06 únor 2008, 21:18
Příspěvky: 1214
Bydliště: Levoča (SK)
Nechcem rýpať,ale ten dedov si tak spravím,že vyzerá skoro lepšie ako tvoj. :)

_________________
simson s51 1E1/CS enduro,1990, 60/4, Amal19,NGK,TTS,MTX80W,Hlava50,16z,REZO32.

Auto vozí telo,motorka dušu.

http://www.youtube.com/user/ZweiradteileShop/videos


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: haskpat
PříspěvekNapsal: 01 září 2013, 11:44 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25 říjen 2011, 14:21
Příspěvky: 491
Bydliště: Turnovsko (Liberecký kraj)
Tak snážím se no :)
No, to není rýpání, to je fakt, je hezčí :D moc jsem se snážil :) ,jenže teď nevím jak toho svého vylepšit aby byl ještě hezčí, ale nic mě nenapadá, leda koupit nový chrom výfuk s kolenem a novou sedačku, ale pochybuju že jen to to trumfne :D hold endura jsou asi od přírody hezčí

_________________
S 51 Elektronic,co k němu... co neprasklo,neulítlo,neshnilo,nerozpadlo se = originál


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: haskpat
PříspěvekNapsal: 01 září 2013, 14:42 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 16 březen 2008, 08:47
Příspěvky: 2315
Bydliště: Praha
Dobře, vypadaj oba slušně, trochu si s tím pohraj a bude jen a jen leštěnka :)

_________________
S 51 Comfort,r.v.1989, SR 50 1CE r.v.1990
ObrázekObrázekObrázek -Básnička,Home Made,Olej.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: haskpat
PříspěvekNapsal: 14 duben 2014, 16:50 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25 říjen 2011, 14:21
Příspěvky: 491
Bydliště: Turnovsko (Liberecký kraj)
Tak u mě už se taky jezdí :) Na větší mašinu nejsou prašule tak se na tom simsonu ještě povozim :D
Sezóna mi začala menším vyčištěním, přeleštěním a už sem jel :) Jenže po cca 70 kilometrech si simson rozmyslel že při ostřejších náklonech bude vynechávat a jednou na chvilku i úplně chcípnul :( (pěkně nepříjemný :| ale domů jsem se dokodrcal po ose :) )
Tak jsem to teď o víkendu trochu rozebral abych to nějak zpravil. Je zajímavý že když už se něco po... tak hned hromada věcí najednou.
Nejdřív jiskra- pěkná, ale po asi 3 vteřinách prostě zmizela,Takže indukčka v pytli :? to mě zachráníl kámoš s jeho pionýrem .Pak bylo třeba jemně doladit karbec(bůh ví proč).
No pak už jsem to jel jen projet po okolí- jestli to nějak funguje. Fungovalo, tak jsem to jel ještě s kámošema projet a na polňačce jsem si řikal že to nějak plave, no byl to defekt na zadnim kole, až vyletěl i ten pásek co je nataženej přes ráfek pod duší :?
Blbý kolik se toho za prvních pár kilometrů stane po cca 4 tisících bez poruchy :?


Přílohy:
Poznámka: Takovej náš motogang :-D Vpravo muj simson, to uprostřed snad nemusim představovat a vlevo kámošův... ani nevim jak to nazvat :-D rám z čehosi vyrobený ve španělsku a motor ze simsona(aby mohl závodit na místních zavodech obsah 50ccm)
20140412_175342 (2500x1406).jpg [2.49 MiB]
Zatím nestaženo
Poznámka: Pár kosmetických úprav po zimě :-)
20140306_175322_LLS.jpg [269.4 KiB]
Zatím nestaženo

_________________
S 51 Elektronic,co k němu... co neprasklo,neulítlo,neshnilo,nerozpadlo se = originál
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 57 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.169s | 15 Queries | GZIP : On ]