Simson v Iglů - Fórum

www.simsonviglu.cz
Právě je 28 duben 2024, 05:16

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


Než budete zakládat nové vlákno, zkuste hledat. Pokud nepomůže, použijte pro pojmenování vlákna nějaký dostatečně výstižný, inteligentní a snadno pochopitelný název. Usnadňujete tak ostatním uživatelům - jak nynějším, tak budoucím - orientaci na fóru. Děkujeme
PS: Příspěvky které toto minimum splňovat nebudou skončí na smetišti. Je nám líto…

Kompletní pravidla k nahléhnutí zde



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 236 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: DavIS
PříspěvekNapsal: 22 červen 2010, 22:54 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 26 březen 2010, 06:55
Příspěvky: 505
Bydliště: Chomutovsko
Takže, jako první bych Vás chtěl všechny pozdravit... :mrgreen:
Po zhruba třech měsících pročítání Vašich příspěvků tady na fóru sem se konečně rozhodl, že se trochu aktivněji zapojím. A začnu právě tady v oddělení "Naše stroje"....

Simsona jsem před několika lety dostal od babičky, která ho kopila od souseda... Po celé ty roky (nevím kolik 3? 4?) stál u nás v garáži netknutý.

Když mi bylo patnáct, tak mi tatík řikal, že bych měl přemejšlet o autoškole. Jelikož sem o řízení motorky věděl kulový, nic mě k tomu nelákalo a tak sem tomu nechával volnej průběh. Když jsem k 16. narozeninám dostal přihlášku do autoškoly bylo to jasný (bouhužel je mám v listopadu, takže sem musel čekat do jara)... K Vánocům sem potom dostal poukázku na helmu...

Letos na jaře, po podaní přihlášky do autoschule se táta začal věnovat Simsonu. Totálně vytřískanou baterku vzal nabít, vyčistil karbec a pak to přišlo. Slavnostně to našlápnul. Sice se mu po těch letech moc nechtělo, ale nakonec se chytnul. V tom táta zavelel, abych otevřel vrata a že jedem. S nadšením sem přisednul. Jeli sme na panelovou cestu poblíž baráku. Po tom co sme párkrát projeli tam a zpátky tatík sesednul a začal mi vysvětlovat co a jak (spojka, řazení...) Radši už si nemapatu na kolikátej pokus sem se poprvé rozjel xD. Zprvu mi dělalo řazení strašný problémy, nějak sem tam ty kvalty nemohl najít. No ostatně moje rychlost pouštění spojky taky nebyla zrovna ideální. Když sme oba začali ztrácet nervy, jeli jsem domů. Druhý den jsme jeli zase trénovat rozjezdy a tak celkově jízdu. To už sem dokonce jel i na trojku xD...

Po několika dalších jízdách jsem se vrhli na údržbu Simsona. Napsali jsme seznam dílů, které bylo potřeba koupit. Převážně se jednalo o drobné díly jako jsou gumy stupaček, sklo blinkru, zrcátka, guma na baterku, zamykací víčko nádrže, zámek řížení, páčky spojky a brzdy, gumička do sytiče, palivovej kohout, lanko plynu a takový blbosti... Provedl jsem analýzu internetových obchodů, majících ve svém sortimentu díly na Simsony... Jelikož jsem z Chomutovska, dostal jsem od známého tipa, že v Lounech je prodejna. Na internetu měli většinu věcí skladem. Ale protože sme to měli kousek, zajeli jsem tam. Bohužel prodejna byl prostor neurčitých tvarů asi o velikosti 2x3m. Koupili jsme jen zlomek potřebných věcí. Zbytek jsem objednal z Motokrámku (děkuji že to neberete jako reklamu).

Ještě než jsem nové věci namontoval, zasloužil si Simson pořádné umytí.
Příloha:
Poznámka: původní stav
DSC00731.JPG [576.71 KiB]
Zatím nestaženo


Když sem tak otráveně chodil po dvoře, nevědíc do čeho píchnout. Dal mi táta "zázračnou pastu" s cenovkou asi 0,50 Kčs a hadr s tím že můžu trochu vyleštit ráfky. No lesk se tomu řikat nedá, ale rozdíl byl znatelný... Trochu sem přejel i to rovný víčko naproti brzdě a levej kryt motoru... Na to víčko mi tatík dal jakousi zelenou hmotu a nějakej filcovej kotouč, řka že si to mam dát do stojanový vrtačky a trochu to víčko přejet. Leštilo to suprově, ale ten kotouč byl jaksi takovej neforemnej, že u pravýho víka motoru a víka přední brzdy byl problém se dostat do záhybů (vidlice, přesto, že jsou sežraný od soli se mi podařilo vyleštit celkem obstojně).
Příloha:
Poznámka: po leštění zelenou hmotou xD
DSC00754.JPG [577.1 KiB]
Zatím nestaženo


Na ty záhyby jsem si vyrobil takej malej kotouček, ale bohužel to tu zelenou hmotu rozkydalo po celym kusu hliníku a pořádně jsem to nemohl dostat dolu. Ale jelikož jsem už propadl leštění a kouzlu "zrcátka" z odlitého kusu aluminia, nevzdal jsem to. Jen jsem si dal menší pauzu a využil jsem ji na broušení kaslíků a blatníku na následný nástřik. Nádrž brousil známý, který mi to stříkal, páč byla na jedné straně promáčklá a bylo třeba ji zakytovat... Barvu jsem nějak neřešil, použil jsem bratránkův zbytek metalýzy, co mu zbylo ze stříkání jeho eMZety.
Příloha:
DSC00752.JPG [759.71 KiB]
Zatím nestaženo

Příloha:
Poznámka: obroušené kaslíky
DSC00763.JPG [445.74 KiB]
Zatím nestaženo


Mezitím mi přišla esemeska, že ve čtvrtek 15.4.2010 v 16:00 mam přijít do autoškoly a že mi začíná kurz. Začal jsem shánět nějakej kbelík na hlavu. To bylo docela vzrůšo... Objeli jsme několik prodejen a zjistil jsem, že mi jsou velké i helmy velikosti XS (tedy aspoň všechny v přijatelné cenové relaci). Nakonec jsme koupili helmu s dětskym číslováním ve velikosti XXS a rukavice. To se mi ulevilo, páč už sem byl uplně zoufalej. Bundu jsem potom koupil přes internet v 70% slevě (ze stejný prodejny co mam helmu)...

Po přečtení všech 14ti stránek na téma leštění zde na fóru, jsem si objednal leštící sadu z chromtechniku. V tu chvíli se ve mně o5 probudila leštící závislost. A já leštil a leštil a lěštil, až sem chudáka paní Vrtačku utavil :lol:.
Příloha:
Poznámka: pravé víko motoru
DSC00770.JPG [634.14 KiB]
Zatím nestaženo

Příloha:
Poznámka: držáky blatníku
DSC00771.JPG [655.06 KiB]
Zatím nestaženo

Příloha:
Poznámka: před
DSC00779.JPG [635.32 KiB]
Zatím nestaženo

Příloha:
Poznámka: po
DSC00787.JPG [518.32 KiB]
Zatím nestaženo

Příloha:
Poznámka: dokonalost :)
DSC00793.JPG [1.24 MiB]
Zatím nestaženo


...u někoho v profilu jsem viděl placku "simson 4ever". Tak sem řek, že bych měl taky nějak reprezentovat značku Simson. Na internetu jsem si u jedný reklamky vytvořil vlastní vzhled a jelikož to vyšlo levnějc, tak sem těch placek vzal víc...btw. eště sem si nechal udelat pár dalších placek...
Příloha:
Poznámka: placky simson
DSC00802.JPG [471.57 KiB]
Zatím nestaženo


Těsně před záverečnou zkouškou v autoškole sem dostal z5 nastříkaný plechy. Neváhal jsem a zkompletoval Simsona do stavu, aby prošel technickou. Fotky dám v dalším příspěvku, už sem vyčerpal limit...
V pondělí 14.6.2010 jsem zdárně prošel závěrečnou zkouškou, ještě ten den jsem byl podat žádost o ŘP. O den později v úterý jsme s taťkou odjeli na technickou (máme to asi kilometr od baráku po taký panelový cestě). Když jsme čekali před budovou, tak to tam jeden pán tak mlsně okukoval, že me to až potěšilo... Všechno proběhlo vpořádku, až na barvu. Mysleli jsme, že když ji nebudu mít přepsanou, napíšou to jako lehkou závadu a na úřadě to na základě papíru od nich přepíšou. Opak byl pravdou. Asi z nudy nám to ti soudruzi napsali jako béčkovou závadu, takže jsme to za kilčo hold museli zopáknout. Ale tak stalo se...
Teď už jen čekám na ŘP, ale dnes mi napsali SMS, že už ho maj, takže zejtra sem na úřadě jako na koni.

Těm, co to dočetli až sem opravdu děkuji :D

_________________
Obrázek S51 Enduro 12V (1990)____Obrázek Feuergeist Block 200ccm (1935)____ Obrázek 175/477 (1971)___


Naposledy upravil DavIS dne 27 červen 2010, 13:00, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: DavIS
PříspěvekNapsal: 22 červen 2010, 23:07 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 26 březen 2010, 06:55
Příspěvky: 505
Bydliště: Chomutovsko
Možná bych moh ještě napsat, že je to Simson S51 Enduro, vyrobenej v roce 1990... ...12V... ...karburátor 16N3-4... ...vpodstatě v původním stavu až na změnu barvy a pár maličkostí...


Přílohy:
Poznámka: nastříkaný plechy
DSC00806.JPG [772.08 KiB]
Zatím nestaženo
Poznámka: namontovanej blatník
DSC00810.JPG [862.95 KiB]
Zatím nestaženo
Poznámka: složeno
DSC00819.JPG [728.73 KiB]
Zatím nestaženo
DSC00820_.JPG [566.25 KiB]
Zatím nestaženo
DSC00821_.JPG [588.25 KiB]
Zatím nestaženo
Poznámka: na technický
DSC00837.JPG [641.9 KiB]
Zatím nestaženo
Poznámka: tak s timhle číslem budu oficiálně začínat
DSC00838.JPG [469.98 KiB]
Zatím nestaženo

_________________
Obrázek S51 Enduro 12V (1990)____Obrázek Feuergeist Block 200ccm (1935)____ Obrázek 175/477 (1971)___
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: DavIS
PříspěvekNapsal: 23 červen 2010, 06:03 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14 březen 2009, 18:18
Příspěvky: 276
Ježkovy zraky ten je náderný :shock: ...vidno že si to neodflákol, ten Simson ťa musí milovať :)

_________________
50/2 po 1.výbruse + znížená hlava, sériový výfuk, 15z, 16n1-8, open filter


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: DavIS
PříspěvekNapsal: 23 červen 2010, 12:06 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 30 březen 2008, 17:03
Příspěvky: 1805
Bydliště: Olomouc
nadhernej stroj :)

_________________
Simson S51 Enduro - 1985, stříbrný, 60/2, otáčkoměr
Obrázek - Zvuk simsona


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: DavIS
PříspěvekNapsal: 23 červen 2010, 12:51 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 červenec 2008, 18:05
Příspěvky: 1134
Bydliště: Hustopeče
Já nemám slov, ale musím to nějak napsat.: Kurv* to je naprostej luxus!!! KONEČNĚ ZASE NĚJAKEJ SIMSON, NA KTERÝHO SE DÁ POŘÁDNĚ PODÍVAT A ZASLINTAT SI :D ! PARÁDNĚ POPSANÝ! FAKT NEMÁM SLOV MOC SE POVEDL A PŘEJI HODNĚ NAJETÝCH KM!!!!!!! NÁDHERA!! Uff... :lol:
=D>

_________________
1) SIMSON S61ORANGE CARBON:Oranžový,60/2,LED Otáčkoměr,El.přerušovač,Teploměr,podsvícení blinkrů.
2) MZ ETZ 150:Červená, nové pneu, lak, ..
3) SIMSON ELECTRONIC:Zelený,50/2, origo.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: DavIS
PříspěvekNapsal: 23 červen 2010, 13:13 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 26 březen 2010, 06:55
Příspěvky: 505
Bydliště: Chomutovsko
Moc Vám všem děkuji, tolik chvály snad ani neunesu... :lol: :lol: :D Ještě to chce pár detailů jako je samolepa na nádrži. A ešte mi nějak moc tek benzín z přepadu, takže to se musi este doladit. Jinak už mam řidičák, tak se pokusim co nejdřív nafotit nějaký hezký fotky :wink:

_________________
Obrázek S51 Enduro 12V (1990)____Obrázek Feuergeist Block 200ccm (1935)____ Obrázek 175/477 (1971)___


Naposledy upravil DavIS dne 30 červen 2010, 20:13, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: DavIS
PříspěvekNapsal: 23 červen 2010, 16:58 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 06 srpen 2009, 20:48
Příspěvky: 1650
Bydliště: Bohumín
DavIS píše:
Moc Vám všem děkuji, tolik chvály snad ani neunesu... :lol: :lol: :D Ještě to chce pár detailů jako je samolepa na nádrži a ted sem si všim, že musim schovat to lanko od plynu, aby tam tak nestrašilo. A ešte mi nějak moc tek benzín z přepadu, takže to se musi este doladit. Jinak už mam řidičák, tak se pokusim co nejdřív nafotit nějaký hezký fotky :wink:



:oops: Ty už jsou dost hezký :d


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: DavIS
PříspěvekNapsal: 23 červen 2010, 17:10 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 srpen 2009, 19:36
Příspěvky: 351
Bydliště: Levoča
ak maš vodičak tak ti prajem velmi velmi vela stastnych KM !!! ja som tiez dostal len minuli piatok vodičak :D a uz som nieco najazdil :D tatko dotankoval ani neviem kedy :D ale ta musel bo tiez neico nachodil KM na mojim simsone :D

_________________
Simson S51 - 60/4,BVF 19N1-11,16zub,šport lauf,čierna metalíza,chrom. blatníky,...
Simson SR50- 50/2,Bieločervenej farby,pohodlný cestovateľ !!!!
Simson SR50- ROZKLAD


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: DavIS
PříspěvekNapsal: 23 červen 2010, 17:25 
Offline
Uživatel

Registrován: 19 květen 2009, 13:45
Příspěvky: 151
Bydliště: Bratislava
KOKOS...neuveritelne krasny origo simson :shock: Taketo seriovky su najkrajsie, peckove! :band: Vidim to tak, ze si aj ja objednam tu lestici sadu :lol: Myslite ze by to poslali aj na SK?
Inac tie dekle, a vsetko co si lestil, povedz, kolko ti to trvalo? :shock: A ta farba, no davam 11/10 :mrgreen:

_________________
Simson S51E-strieborný šíp :D, originál stav, po GO a renovacii, v zábehu (cca 200km), číra optika,
Vmax=? (po zábehu)
Plány: zatial čakám len na cestné gumy.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: DavIS
PříspěvekNapsal: 23 červen 2010, 18:50 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 26 březen 2010, 06:55
Příspěvky: 505
Bydliště: Chomutovsko
Velké díky :D tu leštící sadu by ti měli poslat aj na SK, koupil sem sadu B (hnědá a bílá pasta), ale stejně jsem používal hlavně tu bílou na vyšší lesk. Jde to docela rychle (občas sem ale ztrácel nervy, páč sem měl celý ruce černý a dycky sem tu vyleštěnou část zase zaprasil :roll: ), jen musíš počkat až se ti to pěkně zahřaje, potom mi tam zůstaly takový šedý šmouhy, který sem rozleštil hadrem. Jinak věci, který šli sundat jsem leštil na stojanový vrtačce, vidlice jsem dělal normální vrtačkou... No a výsledek vidíte....

_________________
Obrázek S51 Enduro 12V (1990)____Obrázek Feuergeist Block 200ccm (1935)____ Obrázek 175/477 (1971)___


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: DavIS
PříspěvekNapsal: 24 červen 2010, 06:22 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28 září 2009, 10:30
Příspěvky: 174
Tak pěknej Sim se jen tak nevidí!!!!Musím uznat tak pěkně vyleštěné jako ty to tu má jen snad Robinson.
KRÁSNEJ ORIGINÁL!!!!!

_________________
Simak S51-CS,r.v.1990
Valec 60cc,Amal 18,17z sekundar.Vmax 75km/h
JINAK ORIGO
Planuju:lesteni,rezani blatniku,mozna 70cc,...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: DavIS
PříspěvekNapsal: 25 červen 2010, 18:12 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 26 březen 2010, 06:55
Příspěvky: 505
Bydliště: Chomutovsko
Jen taková perlička. Fotka tatíkovo Simsona, na kterém za svých mladých let jezdil. Je to jeden z prvních kusů co přišly do Chomutova. Fotka by měla bejt stará tak 25 let. Táta ho sice už dávno prodal, ale prej na něm někdo jezdí doteď. Toť fše, možná že se časem najde ještě nějaká fotka.


Přílohy:
simson.jpg [268.18 KiB]
Zatím nestaženo

_________________
Obrázek S51 Enduro 12V (1990)____Obrázek Feuergeist Block 200ccm (1935)____ Obrázek 175/477 (1971)___


Naposledy upravil DavIS dne 27 červen 2010, 13:02, celkově upraveno 2
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: DavIS
PříspěvekNapsal: 25 červen 2010, 18:50 
Offline
Uživatel

Registrován: 11 červenec 2007, 07:50
Příspěvky: 4349
Bydliště: Duchcov
DavIS píše:
Jen taková perlička. Fotka tatíkovo Sifona, na kterém za svých mladých let jezdil. Je to jeden z prvních kusů co přišly do Chomutova. Fotka by měla bejt stará tak 25 let. Táta ho sice už dávno prodal, ale prej na něm někdo jezdí doteď. Toť fše, možná že se časem najde ještě nějaká fotka.

co to bylo za barvu?

_________________
Obrázek
trochu pošťouraná 741 a jako bonus ducati energia, DO 24, klapajzna a něco k tomu...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: DavIS
PříspěvekNapsal: 25 červen 2010, 18:52 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 26 březen 2010, 06:55
Příspěvky: 505
Bydliště: Chomutovsko
Taková ta tmavá zelená...

_________________
Obrázek S51 Enduro 12V (1990)____Obrázek Feuergeist Block 200ccm (1935)____ Obrázek 175/477 (1971)___


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: DavIS
PříspěvekNapsal: 25 červen 2010, 21:16 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 04 únor 2010, 20:17
Příspěvky: 2824
Bydliště: Dolní Roveň (okr. Pardubice)
mas to prekrasne nalestene :shock: :!: a super barva :wink:

_________________
Simson S53 Enduro 12V 1993 => S73SM
70/4M by FK-Racing; Karbon klapky Kawa KX 80; Stage6 TM24; Leoš Vincek; Ducati Energia
Fotogalerie: http://ziber249.rajce.idnes.cz/Simson_S53/#
Soutěž:Obrázek Olej


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 236 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 63 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.296s | 14 Queries | GZIP : On ]