Simson v Iglů - Fórum

www.simsonviglu.cz
Právě je 28 březen 2024, 23:59

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


Než budete zakládat nové vlákno, zkuste hledat. Pokud nepomůže, použijte pro pojmenování vlákna nějaký dostatečně výstižný, inteligentní a snadno pochopitelný název. Usnadňujete tak ostatním uživatelům - jak nynějším, tak budoucím - orientaci na fóru. Děkujeme
PS: Příspěvky které toto minimum splňovat nebudou skončí na smetišti. Je nám líto…

Kompletní pravidla k nahléhnutí zde



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 08 duben 2018, 09:45 
Offline
Uživatel

Registrován: 08 duben 2018, 09:32
Příspěvky: 3
Zdarec, mám takovou otázku. Jezdím se Simákem trochu v terénu a vždycky se mi začne roztahovat spodní miska na ložiska v krku řízení. Postupně je to horší a horší. Občas se stává, že mi vidlice propruží až na doraz a to tomu asi nedělá moc dobře, takže budu muset dát silnější pružiny, které jsem našel snad jenom v Německu. O kolik to bude ale tvrdší to nevím. No a tak mě ještě napadlo, když jsem se díval na jiné motorky(silnější), tak oni tam nemají misku jak třeba na kole, ale vyloženě kus kovu. Prostě kus kovu ve kterém jsou kuličkové ložiska a drží to jak přibité. Tak mě napadá, jestli by šla ta miska ložisek (nová) třeba ovařit svářečkou a vlastně tím zvětšit stěny, protože tam je místa vcelku dost, a nebo někde sehnat rozměry té misky včetně toho vnitřku, jakožto úhlu řekněme výřezu na ty ložiska aby pěkně seděly a nakreslit to v CADu jako větší kousek kovu, který pokud by dobře seděl se tam dá na volno jak ta miska a nebo bych ho přivařil natvrdo na rám, jak to mají i ty silnější motorky. Problém je, že nemám ty podklady k tomu, abych to nakreslil. Je tady někdo kdo už něco takového řešil? Budu hodně rád za pomoc. Díky moc :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 08 duben 2018, 20:14 
Offline
Uživatel

Registrován: 14 únor 2009, 16:17
Příspěvky: 66
Člověče, to je zajímavý, mám originál misky, v mládí to dostávalo hodně na prdel, ale podobný problém jsem nezaznamenal. Teoreticky bys na ně mohl navléct přesně vysoustruženou objímku, lehce to nabodovat a tím to zesílit. Páč kdybys to chtěl ovařit dokola jen samotný, nejspíš to propálíš jak nic, je to slabounký.

K těm pružinám ti můžu říct, že pokud dáš zesílené 3.4mm (origo jsou 3.2mm), tak je to nebe a dudy. Originál pružiny mi mlátily na dorazy skoro při každém hupu na asfaltu, po montáži zesílených nejsem schopný vidlici při zabržděném předním kole na místě propružit na doraz ani se svými 90kg. A neděs se toho, že po montáži bude ta vidlice prakticky nehybná a tvrdá jak šutr, ono se to po pár km rozhýbe.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 08 duben 2018, 20:42 
Offline
Uživatel

Registrován: 08 duben 2018, 09:32
Příspěvky: 3
No těch variant je asi víc, ta tvoje mě taky napadla. No, díval jsem se spíše po těch co mají 3,6mm, ale nedokážu si nějak představit jak hodně to bude tvrdé a jestli to nebude třeba tvrdé až moc, když budu jezdit po loukách a různě kamenitých a bahnitých cestách.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 09 duben 2018, 16:29 
Offline
Uživatel

Registrován: 14 únor 2009, 16:17
Příspěvky: 66
Osobně bych 3.6mm nedával, pokud nevážíš 150kg.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 10 duben 2018, 14:20 
Offline
Uživatel

Registrován: 08 duben 2018, 09:32
Příspěvky: 3
Dobře ale když jedeš z kopce v terénu, myslím tím normálně lesní cestu kde je všechno možné a brzdíš přední brzdou, tak v podstatě všechna váha jde na předek. O to víc ješte když jedeš z kopce a ta cesta je samý výmol. Možná budou stačit ty 3,4 mm, ale nedokážu si to moc představit, jedině asi zkusit.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 10 duben 2018, 16:29 
Offline
Uživatel

Registrován: 14 únor 2009, 16:17
Příspěvky: 66
Vezmu to popořadě.
Prvně bych v na lesní cestě z kopce nebrzdil naplno předkem, to si říkáš o pád přímo na ústa.
Za druhé, i na asfaltu, kde je podstatně lepší adheze, z toho bubnu prostě zablokování kola nevymáčknu. To fungovalo jen při novém seřízení brzd, pokud jsem zaťápl obě kola. Zadní šlo smykem, přední bylo na hranici smyku, ale nic víc jsem z toho nedostal. Jedině po dešti, to se hryzala obě kola hned :D Ale i tak ty pružiny na doraz nešly.

edit: Dal jsem si tu práci a tady máš video https://youtu.be/GGtZdk4EtRs

Tam kde jdou skoro na doraz tomu pomáhám i levou nohou.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.063s | 13 Queries | GZIP : On ]