Simson v Iglů - Fórum

www.simsonviglu.cz
Právě je 28 březen 2024, 09:56

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


Než budete zakládat nové vlákno, zkuste hledat. Pokud nepomůže, použijte pro pojmenování vlákna nějaký dostatečně výstižný, inteligentní a snadno pochopitelný název. Usnadňujete tak ostatním uživatelům - jak nynějším, tak budoucím - orientaci na fóru. Děkujeme
PS: Příspěvky které toto minimum splňovat nebudou skončí na smetišti. Je nám líto…

Kompletní pravidla k nahléhnutí zde



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pekelná elektrina :D :D
PříspěvekNapsal: 26 prosinec 2017, 18:56 
Offline
Uživatel

Registrován: 17 prosinec 2017, 19:03
Příspěvky: 8
Bydliště: Senica
Takže keď už mám konečne poriešený motor sa treba vrhnúť na eletriku lebo má pár nedostatkov. Dneskaj som tam hodil baterku. Prvý problém :D naštartujem svetlo svieti aj zadné aj predné ako svetluška :D . Zapnem smerovku a oči mi to práve vypálilo :shock: . Hlavné svetlo ako muška a smerovky mi oči idú vypáliť to je hrozné ... Potom ešte jeden problém, taký vtipnejší :D . Zapnem smerovku a riadidlá mám vyrovnané alebo do lavej strany vytočené :D akonáhle ich dám do pravej strany začnú svietiť aj pravá aj ľavá smerovka naraz "výstražné". Vyrovnám riadidlá a vrátim ich do pravej strany a už to nerobí a zopakujem to raz to robí raz nie :assshaking: . Kde bude problém ?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pekelná elektrina :D :D
PříspěvekNapsal: 30 prosinec 2017, 13:44 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 březen 2015, 10:14
Příspěvky: 15
Bydliště: Rakovník
Z tvého dotazu těžko vyvozovat nějaký závěr. Předpokládám, že máš 12V elektriku. Taky nevím do jaké míry se zachovala v původním stavu. Tak snad jen obecně. Magneto má 3 cívky. První slouží pro zapalavání, druhá pro přední a zadní světlo, třetí pro brzdové světlo, dobíjení baterie, blinkry, osvětlení budíků atd. Z uvedeného vyplývá, že činnost blinkrů by neměla ovlivňovat činnost světel, protože se jedná o oddělené obvody napájené každý z jiné cívky. Podívej se na příslušné schéma, podle typu motocyklu. Pokud budeme vycházet např. z: http://simsonmuzeum.cz/wp-content/uploa ... 1-1c_d.png (jedná se o 12V instalaci, verze s trvale zapnutým světlem a otáčkoměrem) Blok ESB-1 se stará o stabilizaci napětí z 2. cívky pro světelný obvod a usměrnění napětí z třetí cívky pro blok ELBA. ELBA zajišťuje dobíjení baterie a funguje také jako přerušovač blinkrů. Vstupní svorka ELBA 59a má být napájena z výstupu usměrňovače ESB-1 svorka 59ab.
Z toho co popisuješ bych typoval, že máš ELBA napájeno ze svorky 59, která na ESB-1 zajišťuje stabilizaci napětí pro světla. Když pak zapneš blinkry, světelný obvod (2. civka) neutáhne současně světla a blinkry.

Co se týká "výstražné" funkce blinkrů, tak se ti při otočení řídítek dotýkají kabely pro levou a pravou směrovku.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pekelná elektrina :D :D
PříspěvekNapsal: 02 leden 2018, 01:20 
Offline
Uživatel

Registrován: 17 prosinec 2017, 19:03
Příspěvky: 8
Bydliště: Senica
Zdravím. Mám presne tú verziu, ktorú ste povedali. Mám v pláne kúpiť komplet elektroinštaláciu, ale nemám dobrú skúsenosť z komplet elektroinštaláciou, lebo som ju kupoval na Babetu a káble boli buď dlhé alebo krátke, chýbalo tam zapojenie tlaksónu ... Schému som si stiahol. Popozerám zapojenie, lebo elektroinštalácia nieje komplet originál. Minulý majiteľ ju prerábal, hovoril mi že mu to niekedy nedávalo iskru a blbosti.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 46 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.067s | 14 Queries | GZIP : On ]