Simson v Iglů - Fórum

www.simsonviglu.cz
Právě je 23 duben 2024, 16:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


Než budete zakládat nové vlákno, zkuste hledat. Pokud nepomůže, použijte pro pojmenování vlákna nějaký dostatečně výstižný, inteligentní a snadno pochopitelný název. Usnadňujete tak ostatním uživatelům - jak nynějším, tak budoucím - orientaci na fóru. Děkujeme
PS: Příspěvky které toto minimum splňovat nebudou skončí na smetišti. Je nám líto…

Kompletní pravidla k nahléhnutí zde



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 07 červen 2015, 09:49 
Offline
Uživatel

Registrován: 11 říjen 2008, 20:23
Příspěvky: 57
Ahoj,
potřeboval bych poradit s opravou zapalování. V pátek mi Simson chcípnul a zapalování bylo úplně mrtvé.
zjistil jsem, že je prošlahlá zapalovací cívka. Koupil jsem včera novou, Simsona se mi povedlo nastartovat, ale vůbec se mu nechce za plynem a taky se mu nechce do vysokých otáček. Max vytočím asi 8 000. Je to 70/4, předtím byl schopnej točit cca 10 000. Udělal jsem předstih, zkoušel naštelovat tyristor, ale prakticky se vůbec nic nezměnilo.
Tak jsem zkusil změřit napětí z cívky na svorce 14 proti zemi při prošlapnutí nakopávačky a místo cca 200 V je tam přes 2000. Nevím přesně, protože na multimetru se objeví 2000 V a pak i 1, což znaměná, že je to mimo rozsah.
Příčina bude tedy asi u cívky. Nemá s tím někdo zkušenosti? Vůbec nechápu, proč tam naměřím tak vysoké napětí... Jinak odpor cívky odpovídá příručce. Nesetkal se s tím někdo, nebo netuší co je špatně? Zkoušel jsem to i na jiným Simákovy a tam jsem stejným multimetrem naměřil cca 160 V.
Děkuji za pomoc.

_________________
Válec 70/2 (mrtvý) Kompletní go motoru, nový lak, sportovní výfuk Hikone, Amal 19, open filtr, zkrácené blatníky, řídítka 80cm, miniblinkry a zrcátka (imitace carbon), zadní tlumiče z endura, vyleštěné hliníkové díly, pneu Heidenau.... Příprava na 70/4


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.067s | 14 Queries | GZIP : On ]