Simson v Iglů - Fórum

www.simsonviglu.cz
Právě je 30 duben 2024, 14:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


Než budete zakládat nové vlákno, zkuste hledat. Pokud nepomůže, použijte pro pojmenování vlákna nějaký dostatečně výstižný, inteligentní a snadno pochopitelný název. Usnadňujete tak ostatním uživatelům - jak nynějším, tak budoucím - orientaci na fóru. Děkujeme
PS: Příspěvky které toto minimum splňovat nebudou skončí na smetišti. Je nám líto…

Kompletní pravidla k nahléhnutí zde



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PROSIM PORADTE SEM V UZKYCH.
PříspěvekNapsal: 26 květen 2006, 15:16 
Offline
Na černé listině
Uživatelský avatar

Registrován: 26 květen 2006, 15:02
Příspěvky: 17
Bydliště: VRANOVICE OKRES PROSTEJOV
jel jsem nedavno vecer na projizdku se svim simalem,vsechno v pohode,tak jsem jel domu. jel skvele,ale druhy den jsem vytahl simala startuji ho jako obvykle-dal jsem sitic. a nic roztlacel sem to opravdu 1 hodinu a zas nic,ani naznak ze by chytal- tak jsem se podival jestli dava jiskru a nic,tak sem vymenil fajku, taky nic a svicku a taky nic, jedna se o 6v simala, tak sem tam dal civku z pionyra a taky nic ani jiskra,tak sem ji vratil do chrchla a na poprve tam byla jiskra,takze vim ze v civce to nebude. no a prave pisu sem ze nemam paru v cim to muze byt. prosim prosim pomozte. budu si vazit kazde vasi odpovedi. :cry:

_________________
SIMSONAK KAREL


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 květen 2006, 15:21 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10 květen 2006, 20:52
Příspěvky: 77
Bydliště: Dědina Petrovice /UL/
Příčin může být několik.Ale z tvého příspěvku to tipuji na zapalování.(jestli máš bezdotykové tak to může být to bílé čidlo,nebo ta krabička co máš v kastlu u sání,jestli máš kladívkové,zkus zkontrolovat kondenzátor)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 květen 2006, 15:43 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 srpen 2005, 22:38
Příspěvky: 2047
Bydliště: Madunice - slovensko
kozza tuning píše:
Příčin může být několik.Ale z tvého příspěvku to tipuji na zapalování.(jestli máš bezdotykové tak to může být to bílé čidlo,nebo ta krabička co máš v kastlu u sání,jestli máš kladívkové,zkus zkontrolovat kondenzátor)


treba skusit odmerat ci ide napetie na tyrystor. radove niekolo 100V~ zavisi od toho ako potahnes nakovacku. ak tam nejde tak je chyba v cievke co ma nejtensi drat a najviac zavitov alebo v magnete. ak tam napetie ide tak zmeraj navystupe tyrystora (vstupe inducky napetie) tiez meraj ~ bude podobne ako na vstupe. a este jedna vec skus pozret ci sa ti len magneto nepovolilo a teraz sa moze diat to ze kluka sa sice toci ale magneto stoji teda nevyraba sa elektrika takze iskra neni.

ked ide o kladivkove zapalovanie tak pokial sa dobre pametam tak kondenzator sluzi len na to aby sa medzi kontaktam netvorila iskra teda aby sa neopalovali. ak by aj kondenzator zdochol malo by to este ako tak ist :wink: simsonov z kladivkovim zapalovanim uz vela nieje. ja sobone som nazivo nevidel ziaden.

_________________
Kľudne sa pýtaj:
Jednoduchá otázka 5eur
Otázka vyžadujúca premýšľanie 10eur
Otravná otázka 20eur
Nezmyselná otázka 50eur

Múdrejšiemu neraď, silnešiemu nedvíhaj.

Železo: 1990 S51@60ccm ináč origo maximálka medzi 20-130cm od krajnice


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 květen 2006, 17:35 
Offline
Na desce hanby
Uživatelský avatar

Registrován: 21 prosinec 2004, 12:09
Příspěvky: 388
Bydliště: Třeboňsko
Zkus shodit pravý dekl. Mě taky nešla jiskra a elektrika (indukční cívka - svíčka) byla v pořádku a když jsem sundal pravý kryt, tak se na mě vysypalo magneto (díky bohu v celku). Příčinou byl střižený klínek. Pokud nepůjde ven zlehka, tak ho buď můžeš opatrně odvrtat a nebo si vyrobit z tvdého materiálu drobný sekáč, za jehož pomoci odstraníš zbytky toho woodrufova pera. Pak tam dáš nový, nasadíš magneto, pokud jsi tam neměl pérovku, tak jí tam dej a pro jistotu dej na závit lepidlo (určené na lepení závitů) a pořádně dotáhni :wink:

_________________
Simson S51 Enduro => Honda XL 125 Varadero rv. 03 - laďák GALAX, zatmavené blinkry a zadní světlo, nový lak, H4 upgrade, vyhřívané rukojeti, částečné podsvícení, momentálně na prodej, cena dohodou, ale představu mám


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: simal
PříspěvekNapsal: 26 květen 2006, 17:53 
Offline
Na černé listině
Uživatelský avatar

Registrován: 26 květen 2006, 15:02
Příspěvky: 17
Bydliště: VRANOVICE OKRES PROSTEJOV
zkouseli jsme vcera jeste jak je na tom kolik ale ten se mi zda byt v poho,protoze kdyz magneto dam na kolik tak v nem drzi a kdyz ho dam vedle tak tam ani nezapadne. jo a taky to prodejce asi vedel proc mi to prodava ,jelikoz klinek ma jemnej zavit a ta matice nejde uz dotahnout pac tam zadnej zavit neni. pokud mas nejake dalsi info- budu ti vdecny. pomaha mi s tim tata a prave cekam na rady co bysme meli vyzkouset. diky ti. :wink: jo a jeste mi jeden znamej rikal ze bych ty civky dole mel otrit cistym benzinem- ze by to mohlo bejt i tim. tak nevim ale spousta lidi tady maji pocit ze chybou asi budou ty civky. jo a od ceho jsou prosim jsou tam 3. na 2 je silny drat a na 1. je tenoucky. :?

_________________
SIMSONAK KAREL


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 květen 2006, 19:30 
Offline
Na desce hanby
Uživatelský avatar

Registrován: 21 prosinec 2004, 12:09
Příspěvky: 388
Bydliště: Třeboňsko
Jedna cívka je primární (ta na, které je navinutý ten tenoučký drát a měla by být umístěna v levé dolní části) a ty další dvě jsou světelné. Ano, plošky můžeš odmastit technickým benzínem. Kdyby byly mastné, tak by to nemuselo indukovat proud z těch cívek.
Pokud jsi začátečník tak ti silně doporučuji koupit si dílenskou příručku. Je tam všechno o opravách simsona. Můžeš si ji objednat na http://www.mual.cz :wink:

_________________
Simson S51 Enduro => Honda XL 125 Varadero rv. 03 - laďák GALAX, zatmavené blinkry a zadní světlo, nový lak, H4 upgrade, vyhřívané rukojeti, částečné podsvícení, momentálně na prodej, cena dohodou, ale představu mám


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 květen 2006, 19:33 
Offline
Sponzor
Uživatelský avatar

Registrován: 29 červen 2004, 11:07
Příspěvky: 1025
Bydliště: Tišnov
:lol: :lol: :lol: :lol: tak mastnota na ploškách cívek nemá vůbec žádný vliv na indukci el. proudu :twisted:

_________________
moto1: MZ150 ojetá, moto2: simson S60E ojetý, přítelkyně: čerstvě zajetá...momentálně značně ojetá :twisted:
Black bitch: Alfa Romeo 75 2.0TS 150HP ultimate drifting machine :twisted:
!CO NEUBRZDÍŠ TO NEUKECÁŠ!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 květen 2006, 21:35 
Offline
Na desce hanby
Uživatelský avatar

Registrován: 21 prosinec 2004, 12:09
Příspěvky: 388
Bydliště: Třeboňsko
Tak mě tedy pouč proč je vhodné je odmastit?

_________________
Simson S51 Enduro => Honda XL 125 Varadero rv. 03 - laďák GALAX, zatmavené blinkry a zadní světlo, nový lak, H4 upgrade, vyhřívané rukojeti, částečné podsvícení, momentálně na prodej, cena dohodou, ale představu mám


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 květen 2006, 21:40 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 srpen 2005, 22:38
Příspěvky: 2047
Bydliště: Madunice - slovensko
Morotn píše:
Tak mě tedy pouč proč je vhodné je odmastit?


nezalezi na tom ci su mastne alebo nie. nemali by byt moc mokre (voda jak vsetci vieme je vodiva) takze len to. mastnota v normanej miere nevadi.

skor by som sa zameral na ten zavit. to chces akoze povedat ze mas strhnuty zavit na tom konusovom hriadeli co sa nan dava magneto (len tak medzi nami je to hriadel kluky)

_________________
Kľudne sa pýtaj:
Jednoduchá otázka 5eur
Otázka vyžadujúca premýšľanie 10eur
Otravná otázka 20eur
Nezmyselná otázka 50eur

Múdrejšiemu neraď, silnešiemu nedvíhaj.

Železo: 1990 S51@60ccm ináč origo maximálka medzi 20-130cm od krajnice


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: simsonak karel
PříspěvekNapsal: 27 květen 2006, 08:35 
Offline
Na černé listině
Uživatelský avatar

Registrován: 26 květen 2006, 15:02
Příspěvky: 17
Bydliště: VRANOVICE OKRES PROSTEJOV
jo to je ta hridel kluky,nevim jak ji sehnat, co si myslis o tym ze bych sehnal očko s lehkym zavitom a prerezal bych ho? no matku bych snad sehnad mohl nekde v mototechne,co rikas? diky :wink:

_________________
SIMSONAK KAREL


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: simsonak karel
PříspěvekNapsal: 27 květen 2006, 09:42 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 srpen 2005, 22:38
Příspěvky: 2047
Bydliště: Madunice - slovensko
simsonak karel píše:
jo to je ta hridel kluky,nevim jak ji sehnat, co si myslis o tym ze bych sehnal očko s lehkym zavitom a prerezal bych ho? no matku bych snad sehnad mohl nekde v mototechne,co rikas? diky :wink:


no tak ten hriadel samotny nezozenes. to by si musel kupit novu kluku co by bolo dost nakladne.

na tvojom mieste by som vytiahol kluku dal osustruzit ten ztrhnuty zavit a dal si tam narezat M8 zavit.

_________________
Kľudne sa pýtaj:
Jednoduchá otázka 5eur
Otázka vyžadujúca premýšľanie 10eur
Otravná otázka 20eur
Nezmyselná otázka 50eur

Múdrejšiemu neraď, silnešiemu nedvíhaj.

Železo: 1990 S51@60ccm ináč origo maximálka medzi 20-130cm od krajnice


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: rotor
PříspěvekNapsal: 27 květen 2006, 15:05 
Offline
Na černé listině
Uživatelský avatar

Registrován: 26 květen 2006, 15:02
Příspěvky: 17
Bydliště: VRANOVICE OKRES PROSTEJOV
nevite nekdo jaka je tam matice na klice jak se dava na tu hridel??? vubec nevim mam pocit ze 11. a tu ja za boha nemuzu sehnat-je to malej zavit :cry: :cry: :cry:

_________________
SIMSONAK KAREL


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: rotor
PříspěvekNapsal: 27 květen 2006, 15:17 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 srpen 2005, 22:38
Příspěvky: 2047
Bydliště: Madunice - slovensko
simsonak karel píše:
nevite nekdo jaka je tam matice na klice jak se dava na tu hridel??? vubec nevim mam pocit ze 11. a tu ja za boha nemuzu sehnat-je to malej zavit :cry: :cry: :cry:


ja mislim ze ma priemer 10mm ale hacik je v tom ze tam nieje metricky zavit ale o nieco hustejsi

_________________
Kľudne sa pýtaj:
Jednoduchá otázka 5eur
Otázka vyžadujúca premýšľanie 10eur
Otravná otázka 20eur
Nezmyselná otázka 50eur

Múdrejšiemu neraď, silnešiemu nedvíhaj.

Železo: 1990 S51@60ccm ináč origo maximálka medzi 20-130cm od krajnice


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 květen 2006, 15:23 
Offline
Sponzor
Uživatelský avatar

Registrován: 29 červen 2004, 11:07
Příspěvky: 1025
Bydliště: Tišnov
je to metrický závit, ale má menší stoupání, matka běžně ke koupi v mototechně

_________________
moto1: MZ150 ojetá, moto2: simson S60E ojetý, přítelkyně: čerstvě zajetá...momentálně značně ojetá :twisted:
Black bitch: Alfa Romeo 75 2.0TS 150HP ultimate drifting machine :twisted:
!CO NEUBRZDÍŠ TO NEUKECÁŠ!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 květen 2006, 15:29 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 srpen 2005, 22:38
Příspěvky: 2047
Bydliště: Madunice - slovensko
Marty píše:
je to metrický závit, ale má menší stoupání, matka běžně ke koupi v mototechně


matka sa sice kupit da stoji 20sk ale ked ma strhnuty zavit na hriadeli tak mu moc nepomoze....

_________________
Kľudne sa pýtaj:
Jednoduchá otázka 5eur
Otázka vyžadujúca premýšľanie 10eur
Otravná otázka 20eur
Nezmyselná otázka 50eur

Múdrejšiemu neraď, silnešiemu nedvíhaj.

Železo: 1990 S51@60ccm ináč origo maximálka medzi 20-130cm od krajnice


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 124 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.209s | 14 Queries | GZIP : On ]