Simson v Iglů - Fórum

www.simsonviglu.cz
Právě je 28 duben 2024, 14:30

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


Než budete zakládat nové vlákno, zkuste hledat. Pokud nepomůže, použijte pro pojmenování vlákna nějaký dostatečně výstižný, inteligentní a snadno pochopitelný název. Usnadňujete tak ostatním uživatelům - jak nynějším, tak budoucím - orientaci na fóru. Děkujeme
PS: Příspěvky které toto minimum splňovat nebudou skončí na smetišti. Je nám líto…

Kompletní pravidla k nahléhnutí zde



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Simson nejede
PříspěvekNapsal: 30 duben 2006, 17:46 
Offline
Na desce hanby
Uživatelský avatar

Registrován: 30 duben 2006, 17:38
Příspěvky: 51
Koupil jsem simsona S51,12voltů,nende nastartovat ani rozžduchnout,prostě nejede.Jiskru hází dobrou,benzín tam teče,karburátor je seřízenej,zapalování sem snad taky dobře seřídil,dal sem ozub rotoru naproti ozubu kartru.Já se motorkama zabejvám dost dlouho,ale hlavně to byly jawy a čezety a musím se ted dostat k simsonům.Poradte mě někdo co stím,nebo napište jak aspon seřídit to zapalování nejlíp.Nevím jetli to může byt nákou tou řídící jednotkou nebo něco,ale jeden automechanik mě řekl že kdyby byla špatná,tak by to neházelo jiskru.Prosím pomozte mi.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Simson nejede
PříspěvekNapsal: 30 duben 2006, 18:47 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 srpen 2005, 22:38
Příspěvky: 2047
Bydliště: Madunice - slovensko
PD134 píše:
Koupil jsem simsona S51,12voltů,nende nastartovat ani rozžduchnout,prostě nejede.Jiskru hází dobrou,benzín tam teče,karburátor je seřízenej,zapalování sem snad taky dobře seřídil,dal sem ozub rotoru naproti ozubu kartru.Já se motorkama zabejvám dost dlouho,ale hlavně to byly jawy a čezety a musím se ted dostat k simsonům.Poradte mě někdo co stím,nebo napište jak aspon seřídit to zapalování nejlíp.Nevím jetli to může byt nákou tou řídící jednotkou nebo něco,ale jeden automechanik mě řekl že kdyby byla špatná,tak by to neházelo jiskru.Prosím pomozte mi.


striela tito aspom do vyfuku. ked dava benzin aj iskru tak to bude asi predstih (nedava iskru vtedy kedy treba) ale kedze robis z motorkami takti to asi nemusim vysvetlovat. v DP ktoru si stihnes (na martinovej stranke najdes link) je navod jak sa s tim pohrat

_________________
Kľudne sa pýtaj:
Jednoduchá otázka 5eur
Otázka vyžadujúca premýšľanie 10eur
Otravná otázka 20eur
Nezmyselná otázka 50eur

Múdrejšiemu neraď, silnešiemu nedvíhaj.

Železo: 1990 S51@60ccm ináč origo maximálka medzi 20-130cm od krajnice


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30 duben 2006, 19:19 
Offline
Na desce hanby
Uživatelský avatar

Registrován: 30 duben 2006, 17:38
Příspěvky: 51
No ze začátku to mělo snahu chytnout,ale pak z toho nic nebylo a jak jsem ted pohnul tím zapalováním tak to vůbec nejde.No zkusím se podívat do té DP mám ji už dlouho stahlou,ale nic moc jsem nenašel,nejlepší by bylo kdyby tam bylo víc fotek.Zatím dík a pak dám vědět jak to dopadlo.Asi to nebude řídící jednotkou,kyž to dává jiskru co?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30 duben 2006, 20:22 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 srpen 2005, 22:38
Příspěvky: 2047
Bydliště: Madunice - slovensko
PD134 píše:
No ze začátku to mělo snahu chytnout,ale pak z toho nic nebylo a jak jsem ted pohnul tím zapalováním tak to vůbec nejde.No zkusím se podívat do té DP mám ji už dlouho stahlou,ale nic moc jsem nenašel,nejlepší by bylo kdyby tam bylo víc fotek.Zatím dík a pak dám vědět jak to dopadlo.Asi to nebude řídící jednotkou,kyž to dává jiskru co?


predstih sa steluje pootacanim tej dosky kde su uchytene cievky ked si ju pootocil tak sa ani nedovim ze ti to nejde. treba postudovat DP alebo pohadat tu urcite to tu bolo aj viac krat vysvetlene

_________________
Kľudne sa pýtaj:
Jednoduchá otázka 5eur
Otázka vyžadujúca premýšľanie 10eur
Otravná otázka 20eur
Nezmyselná otázka 50eur

Múdrejšiemu neraď, silnešiemu nedvíhaj.

Železo: 1990 S51@60ccm ináč origo maximálka medzi 20-130cm od krajnice


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30 duben 2006, 20:26 
Offline
Na desce hanby
Uživatelský avatar

Registrován: 30 duben 2006, 17:38
Příspěvky: 51
Studuju tu příručku a zatím tam nic moc o seřízení není


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30 duben 2006, 20:35 
Offline
Sponzor
Uživatelský avatar

Registrován: 29 červen 2004, 11:07
Příspěvky: 1025
Bydliště: Tišnov
bacha na to: když dám zapalko ozubem proti ozubu na karteru tak simson vůbec nejede, předstih je totiž mimo, správné nastavení je zhruba když vrchní pacička toho plechu na základové desce lícuje se spodní hranou toho nálitku na motoru, pak by to mělo jet, pokud ne bude problém jinde

_________________
moto1: MZ150 ojetá, moto2: simson S60E ojetý, přítelkyně: čerstvě zajetá...momentálně značně ojetá :twisted:
Black bitch: Alfa Romeo 75 2.0TS 150HP ultimate drifting machine :twisted:
!CO NEUBRZDÍŠ TO NEUKECÁŠ!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30 duben 2006, 20:45 
Offline
Na desce hanby
Uživatelský avatar

Registrován: 30 duben 2006, 17:38
Příspěvky: 51
nemohl bys mi to namalovat,nebo poslat nákej obrázek,musím to vidět


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 květen 2006, 08:57 
Offline
Na desce hanby
Uživatelský avatar

Registrován: 21 prosinec 2004, 12:09
Příspěvky: 388
Bydliště: Třeboňsko
Nejlepší je koupit, opakuji KOUPIT si dílenskou příručku. Já jsem to tu z příspěvků taky nepochopil a ta DP z internetu není úplná. Podle knižní verze se to dá perfektně nastavit. Dneska bych si nafackoval, za to, že jsem jí nekoupil hned jak jsem simsona dostal :evil:

_________________
Simson S51 Enduro => Honda XL 125 Varadero rv. 03 - laďák GALAX, zatmavené blinkry a zadní světlo, nový lak, H4 upgrade, vyhřívané rukojeti, částečné podsvícení, momentálně na prodej, cena dohodou, ale představu mám


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 květen 2006, 10:37 
Offline
Na desce hanby
Uživatelský avatar

Registrován: 30 duben 2006, 17:38
Příspěvky: 51
No zatím to nejede,tu příručku si koupím,jmenuje se simson-jízda,údržba a opravy ne?Dneska sem dal známýmu všechny ty krabičky z pravého kastlíku a cívky ze zapalování,že je pošle do Kroměříže,tam se to výrábí a že mě to tam přeměří a co bude špatný tak dají nový.Pak se uvidí co s tím dál.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 květen 2006, 12:13 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21 červen 2005, 09:33
Příspěvky: 171
Bydliště: Kladno ČR
hele a nemas spatnej klinek na magnetu??? jestli mas pootoceny ten rotor tak to muze delat vsechno dobre akorat to hazi jiskru jindy...

_________________
Modrej Simson S51 E, 6V, obcas 12V, 60ka valec, jede super. uz pres 40 000km...., plna palba... radio + 2x repro
Simakum zdar


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 květen 2006, 14:15 
Offline
Na desce hanby
Uživatelský avatar

Registrován: 21 prosinec 2004, 12:09
Příspěvky: 388
Bydliště: Třeboňsko
PD134 píše:
No zatím to nejede,tu příručku si koupím,jmenuje se simson-jízda,údržba a opravy ne?Dneska sem dal známýmu všechny ty krabičky z pravého kastlíku a cívky ze zapalování,že je pošle do Kroměříže,tam se to výrábí a že mě to tam přeměří a co bude špatný tak dají nový.Pak se uvidí co s tím dál.


Ne, já mám na mysli Dílenskou Příručku. Můžeš jí objednat v Mualu :wink:

_________________
Simson S51 Enduro => Honda XL 125 Varadero rv. 03 - laďák GALAX, zatmavené blinkry a zadní světlo, nový lak, H4 upgrade, vyhřívané rukojeti, částečné podsvícení, momentálně na prodej, cena dohodou, ale představu mám


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 květen 2006, 18:29 
Offline
Na desce hanby
Uživatelský avatar

Registrován: 30 duben 2006, 17:38
Příspěvky: 51
klínek mám dobrej tím to není,mám nechaný přeměřit ty jednotky a ted zatím opravuju věci na kostře a tak.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 květen 2006, 18:33 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 16 duben 2005, 09:08
Příspěvky: 1435
Bydliště: Praha-Malá strana,Krupá u Rakovníka.
To bude předstih.Nastav podle DP.A bude to OK.

_________________
Mám SIMSONA S51 Enduro 12V r.v.1990.Kolečko 16 zubů,Svíčka BERU Isolator,Převrtáno na 60ccm,Přídavné brzdové světlo,Otáčkoměr,Leštěná kliková skříň,Lešťené kanály,Korky v klice 8) . :finger:
!!!KDO BRZDI,PROHRAVA!!!Po kompletní GO motoru v 20675Km.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 květen 2006, 17:48 
Offline
Na desce hanby
Uživatelský avatar

Registrován: 30 duben 2006, 17:38
Příspěvky: 51
A nemohli byste mě,poslat náký ofocený stránky z té příručky,jak seřídit to zapalování.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 květen 2006, 18:11 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 16 duben 2005, 09:08
Příspěvky: 1435
Bydliště: Praha-Malá strana,Krupá u Rakovníka.
Tak tady je něco od Martyho.
http://img98.imageshack.us/my.php?image ... res3tt.gif

_________________
Mám SIMSONA S51 Enduro 12V r.v.1990.Kolečko 16 zubů,Svíčka BERU Isolator,Převrtáno na 60ccm,Přídavné brzdové světlo,Otáčkoměr,Leštěná kliková skříň,Lešťené kanály,Korky v klice 8) . :finger:
!!!KDO BRZDI,PROHRAVA!!!Po kompletní GO motoru v 20675Km.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 262 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.074s | 13 Queries | GZIP : On ]