Simson v Iglů - Fórum

www.simsonviglu.cz
Právě je 06 červen 2024, 22:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


Než budete zakládat nové vlákno, zkuste hledat. Pokud nepomůže, použijte pro pojmenování vlákna nějaký dostatečně výstižný, inteligentní a snadno pochopitelný název. Usnadňujete tak ostatním uživatelům - jak nynějším, tak budoucím - orientaci na fóru. Děkujeme
PS: Příspěvky které toto minimum splňovat nebudou skončí na smetišti. Je nám líto…

Kompletní pravidla k nahléhnutí zde



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 29 září 2015, 09:22 
Offline
Uživatel

Registrován: 25 září 2015, 09:37
Příspěvky: 24
Tak hladinu jsem měřil tak, že jsem odšrouboval z karburátoru spodní víčko a změřil šuplerou jak doléhá plovák v krejních polohách, jak píše návod a potom jsem to zkoušel ještě tak, že jsem naplnil plovákovku při smontovaném karburátoru z nádrže, tak jak je na motoru, pak jsem odmontoval víčko a v něm byla hlavina po rysku co tam je naznačená, podobně to má i škoda 1000mb. Tak snad je to takhle dobře. Potom svíčka je tam Brisk Super "něco" 14c. Jak koukám na tu fotku, na motorku se teď nekouknu. Trysky jsem neprohodil, hlavní je 72, ale taky mě to napadlo. Vše jsem vyfoukal kompresorem, všechny trysky i emulzní trubici jsem vyšrouboval a z ní hl. trysku. A to gufero, to asi myslíš to na straně dynama, mezi klikou a dynamem, že by propouštělo a byl tam olej a ten by něco způsoboval v elektrice?
Díky zatím za rady, snad to nějak vyřešíme :) Sice se letos už asi moc nepovozím, ale štve mě to, že to nejede.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 29 září 2015, 16:10 
Offline
Uživatel

Registrován: 16 červen 2014, 12:21
Příspěvky: 130
Olej je izolant pokud nemáš kladívkové zapalko tak nic neovliví.Jde o to že to gufero netěsní a nasává se ti falešný vzduch do spalovacího prostoru .Je to tu x krát řešeno


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 29 září 2015, 16:25 
Offline
Uživatel

Registrován: 25 září 2015, 09:37
Příspěvky: 24
Tak hned jak se k tomu dostanu, tak to rozdělám a kouknu na to. A to gufero je i na druhé straně, nebo tam že je spojka, tak tam není. Jinak zapálko mám elektronické.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 29 září 2015, 16:25 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18 červenec 2013, 18:27
Příspěvky: 2219
Bydliště: Tábor
To by se ti ale projevovalo vysokym volnoběhem a pomalym padáním otáček. Pravý gufero je dobrý, protože svíčka není od oleje.

_________________
Simson Enduro, 12V, 70ccm. V-Max: 70km/h

Baterka je jako pták nemarodí ale hned chcípne.

Hulí modře, jede dobře.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 29 září 2015, 16:42 
Offline
Uživatel

Registrován: 25 září 2015, 09:37
Příspěvky: 24
Volnoběh je pravda, že jsem musel trochu přiškrtit, tak že by opravdu to gufero?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 29 září 2015, 16:51 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18 červenec 2013, 18:27
Příspěvky: 2219
Bydliště: Tábor
Jestli máš stahovák, tak ho můžeš zkusit vyměnit.

_________________
Simson Enduro, 12V, 70ccm. V-Max: 70km/h

Baterka je jako pták nemarodí ale hned chcípne.

Hulí modře, jede dobře.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 29 září 2015, 17:29 
Offline
Uživatel

Registrován: 16 září 2014, 13:08
Příspěvky: 290
Bydliště: Třebíčsko
Určitě to zkus vyměnit. Gufero většinou nejde vyndat, proto vem tenkej vrták, opatrně gufero z jedné strany navrtej...našroubuj tam malej vrut za kterej to pomocí sikovek vytáhneš.

_________________
Simson sr50 1C-CS r.v.1990 12V 80ccm 17z max cca 80km/h


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 29 září 2015, 18:54 
Offline
Uživatel

Registrován: 25 září 2015, 09:37
Příspěvky: 24
Díky za tip, určo to vyměnim a dám vědět. Zkusim když tak ten vrtáček jak radíš. Díky hoši :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 30 září 2015, 08:45 
Offline
Uživatel

Registrován: 04 duben 2015, 08:22
Příspěvky: 331
Bydliště: Mělník
Gufero určitě vyměn , nic stím nezkazíš. Práce do půl hodky a gufírko stojí pár korun. Pak budem řešit dál.

_________________
Simson skůtr SR50/1C r.v.1989 12V Přetuníno na 70ccm, Amal 18, 70km/hod po rovině , 70tkovej primar , 17z


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 03 říjen 2015, 20:33 
Offline
Uživatel

Registrován: 25 září 2015, 09:37
Příspěvky: 24
Tak gufero jsem vyměnil, šlo to v pohodě, akorát příznaky pořád stejné, jediné co se mi povedlo, že je Simson tišší, protože na rotoru byl povolenej jeden magnet a hrozně cvakal, a protože já jsem jiného Simsona nikdy neřídil, tak jsem si myslel , že to je normální, tak je to alespoň tiché. Teda ale co s tím teď dál. Napadá Vás něco ?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 říjen 2015, 08:13 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18 červenec 2013, 18:27
Příspěvky: 2219
Bydliště: Tábor
Zvedni hladinu, vůbec ji neměř a prostě ty plováky víc přihni a jehlu dej na nejnižší zarez

_________________
Simson Enduro, 12V, 70ccm. V-Max: 70km/h

Baterka je jako pták nemarodí ale hned chcípne.

Hulí modře, jede dobře.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 říjen 2015, 10:24 
Offline
Uživatel

Registrován: 25 září 2015, 09:37
Příspěvky: 24
Bohatost jsem už zkoušel přidat a moc to nepomohlo, ale hladinu zvednout můžu, zkusim to. Ale třeba jsem zkoušel zavřít kohout nádrže a jel jsem na to asi kilometr, takže nějaký palivo tam bejt musí. Ale vyzkoušim zvednout hladinu a uvidim, to by bylo abysme na to nepřišli.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 říjen 2015, 14:15 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18 červenec 2013, 18:27
Příspěvky: 2219
Bydliště: Tábor
Tim šroubkem bohatosti nastavíš směs akorát na volnoběh a tak do 1/4 plynu, pak už je to pouze jenom o vejšce hladiny a poloze jehly.

_________________
Simson Enduro, 12V, 70ccm. V-Max: 70km/h

Baterka je jako pták nemarodí ale hned chcípne.

Hulí modře, jede dobře.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05 říjen 2015, 08:51 
Offline
Uživatel

Registrován: 25 září 2015, 09:37
Příspěvky: 24
No tou bohatostí, já jsem myslel jehlu, a ani ta nepomohla, šoupnul jsem jí ne najvětší bohatost, bylo to o kousíček lepší ale jen nepatrně, ale ve vyšších to stejně nechtělo ani o fous. zkusím hladinu.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05 říjen 2015, 18:48 
Offline
Uživatel

Registrován: 25 září 2015, 09:37
Příspěvky: 24
Tak úprava hladiny nepomohla, jdu shánět jinej karbec a vyzkoušim, ať mohu eliminovat. V jednu chvíli už to jde do vysokejch a pak se to grybne a nic. Až zase vyzkoušim další pokus, tak napíšu, zatím díky hoši.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.141s | 11 Queries | GZIP : On ]