Simson v Iglů - Fórum

www.simsonviglu.cz
Právě je 28 březen 2024, 14:00

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


Než budete zakládat nové vlákno, zkuste hledat. Pokud nepomůže, použijte pro pojmenování vlákna nějaký dostatečně výstižný, inteligentní a snadno pochopitelný název. Usnadňujete tak ostatním uživatelům - jak nynějším, tak budoucím - orientaci na fóru. Děkujeme
PS: Příspěvky které toto minimum splňovat nebudou skončí na smetišti. Je nám líto…

Kompletní pravidla k nahléhnutí zde



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Mz 150 nebo 250
PříspěvekNapsal: 17 květen 2007, 19:49 
Offline
Uživatel

Registrován: 13 květen 2007, 21:55
Příspěvky: 7
Cauvec chlapi hele mam takovej problem chci jit do mz a nevim kterou mam koupit tak poradte pls zohlednete spotrebu jak to jede ,spolehlivost atd.dik moooc a at to jezdi!!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 17 květen 2007, 20:15 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 26 prosinec 2006, 21:42
Příspěvky: 334
Bydliště: Police Nad Metují
rozhodně co největší obsah :lol: 8) když už jedeš tak ať už jedeš

_________________
Komu se můj simson nelíbí, ať mi výfuk políbí!:D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 17 květen 2007, 20:22 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17 září 2006, 11:33
Příspěvky: 1714
Bydliště: vlevo za pravim rohem ale uprostred nahore smerem severojih=PRAHA
presne tak

_________________
flip flop lak, ram cerna perlet 60/4 amal19 sport klika new loziska LED blinkry hikone budiky vlastniho navrhu a vyroby + modre podsviceni :D
kdyz ji milujes neni co resit
Obrázek za nej... simsna 2007 Obrázek za lak
Člen SIMSON CZECH CLUBU


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mz 150 nebo 250
PříspěvekNapsal: 05 červen 2007, 09:19 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 08 květen 2006, 17:19
Příspěvky: 541
Bydliště: Hradec Králové
ladzan51 píše:
Cauvec chlapi hele mam takovej problem chci jit do mz a nevim kterou mam koupit tak poradte pls zohlednete spotrebu jak to jede ,spolehlivost atd.dik moooc a at to jezdi!!


Když jsem měl podobného Dylana jako ty, tak mi většina lidí říkala že 150 je stroj který lítá víc do otáček, na zadní se staví ne jedna dvě, ale už jedna atd...mno většina lidí mi jí doporučovala, pokud si chci na motorce prostě všerůzně zablbnout. Maximálka možná někde kolem 110+ ale rozhodně bych nedoporučoval tak jezdit delší dobu... I když co mi říkal kamarád taky s ní lítá kolem stovky permanentně. Zase se mi přiznal, že je na motor trošku větší ras, nefim no, mě přijde že dlouhodobě to pro něj není není dobrý.

MZ 250 je už přecejen trochu větší a rozvážnější, takže na zadní nejde tak snadno a je spíš na ježdění než na různé drifty a podobné lakýrky před buchtama :). Ale zase to nepochop tak že by to byl nějaký hlemýžď. Koníků má v motoru přece jen trochu víc, takže i maximálku má vyšší, podle stavu a dobrého poštelování někde kolem 110-130+. Akceleraci má taky o trochu lepší než 150. Spotřeba bude stejná jako u 150, možná o trochu menší. Podle mě je to taková klidnější mašina na ježdění na výlety, nemusíš jí tolik točit jako šídlo 150, kteoru přece jen musíš hnát ve vyšších točkách. Ale na druhou stranu neboj se toho, že když se budeš chtět s 250 trochu projet a protáhnout motor víc nahoru neumí ze sebe svůj klid a rozvahu schodit a pořádně to roztočit.

...asi taknějak mi to bylo podáno od starších a zkušenějších mzťáku.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 červen 2007, 21:30 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 16 květen 2007, 05:47
Příspěvky: 458
Bydliště: SVK, VYCHOD, PRESOV
FOR Ritsi: Tak to je perfektna recenzia. To som chcel i ja vediet. Tak ja by bral tu MZ 150 kdyz se to da tak dobre vytacet.

_________________
S51 Enduro. - Pochovana:smoke:
Novy milačik Hondička CR125 40HP :devil:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mz 150 nebo 250
PříspěvekNapsal: 09 duben 2008, 14:34 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10 květen 2006, 20:52
Příspěvky: 77
Bydliště: Dědina Petrovice /UL/
JA jsem měl MZ 251 ETZ,byl to celkem slušnej stroj, tah měla suprovej [když jsem za 3 za ní vzal do kopce na lesní cestě,tak mi začalo šíleně prokluzovat zadní kolo :D ], spotřeba je trošku horší, ale taky záleží na stylu jízdy. Dá se jet za 3,5 litru, ale v pohodě i za 6 litrů :o Fakt je to svezení, není to už nějakej Simson, cejtíš i jak táhne za ruce, když prudce přidáš. Nakopka je taky zlobivá, občas kopne :!: ,ale to k tomu patří.

_________________
Kdo umí, umí - kdo neumí čumí (taky někdy čumim)
Obrázek
ObrázekObrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mz 150 nebo 250
PříspěvekNapsal: 09 duben 2008, 18:36 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 07 červenec 2004, 20:40
Příspěvky: 595
Bydliště: Brno
Bych jen podotkl, že spotřeba je u 150 a 251 (u moto srovnatelného technického stavu) cca 3,5 a 4,5-5l, takže 251 si veme o 1-2l více. Nevýhoda 251 je, že jsou na ni taky o trošičku dražší díly. Ale 150 a 251 je nesrovnatelný svezení, těch pár koníků navíc je hodně znát.

_________________
Yamaha FZS 1000 FAZER.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mz 150 nebo 250
PříspěvekNapsal: 14 červen 2013, 04:11 
Offline
Uživatel

Registrován: 29 květen 2013, 19:36
Příspěvky: 93
Bydliště: Okr. Opava
Na spotřebu určitě 150,taky do města je lepší,taková živější do otáček a kultivovanější mi přišla než 251,ta je taková nepohodová,ten válec s tebou dost cvičí,jak dojíždíš křižovatky nebo z kopce+ubraný plyn nebo takové ty blbé rychlosti do 60km/h apod.
Oproti 251 je to ale takové prdítko :P 251 to je už docela slušný bublák i co do zvuku(origo výfuk) a ten zátah oproti 150 je opravdu o DOST hovadštější,rychlost znatelně vyšší,ve dvojko, proti větru,v kopcích mnohem rychlostně trvanlivější-bez častého podřazování,nicméně při palbě žere jak tank
U 150 prostě pořád řadíš 4,5,zafouká tak za 4 apod.Jak vjedeš do běžného provozu,tak na 150 tě ještě auta stále objíždějí,s 251 už se plnohodnotně zařadíš a udržíš cestovku 90-100km za jakékoliv situace


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.324s | 13 Queries | GZIP : On ]