Simson v Iglů - Fórum

www.simsonviglu.cz
Právě je 15 květen 2024, 12:13

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


Než budete zakládat nové vlákno, zkuste hledat. Pokud nepomůže, použijte pro pojmenování vlákna nějaký dostatečně výstižný, inteligentní a snadno pochopitelný název. Usnadňujete tak ostatním uživatelům - jak nynějším, tak budoucím - orientaci na fóru. Děkujeme
PS: Příspěvky které toto minimum splňovat nebudou skončí na smetišti. Je nám líto…

Kompletní pravidla k nahléhnutí zde



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 leden 2007, 21:39 
Offline
Uživatel

Registrován: 15 červenec 2006, 13:18
Příspěvky: 43
Bydliště: Chrudim
Maty píše:
Suelo píše:
Právě že při stejnosměrnym proudu se nechová cívka stejně jako odpor. Cívka je pro ss proud jako zkrat. Naopak střídavýmu proudu klade cívka odpor - má určitou impedanci (závislá na frekvenci proudu a indukčnosti cívky). Ale to je teď celkem jedno. Chtělo by to vymyslet to zapojení se stabilizátorem.


Abych uvedl na pravou míru - zkus si změřit třeba zapalovací cívku, bude mít něco kolem 550ohmů.. v takovém případě se pro stejnosměrný proud bude chovat úplně stejně jako rezistor, který by měl odpor 550ohmů. Některé cívky jsou kvůli proudu vinuty silnějším drátem, takže mají malý odpor a v některých případech by se pak chovaly jako zkrat


To máš Maty pravdu, ale vypadá to, že si asi nerozumíme. Ty mluvíš o odporu materiálu - mědi, tzn. o ss odporu, tzn. o rezistivitě. Ale pokud na cívku pustíš střídavý napětí, tak ona klade odpor, a vyvolává střídavý magnetický pole. Taky má nějakou impedanci, která je přímo úměrná frekvenci a indukčnosti, jak sem už psal. Takže Z=omega.L=2.pí.f.L a když se f (frekvence)=0, tzn. v případě stejnosměrnýho proudu, tak i impedance Z je nulová. Z toho plyne, že cívka v střídavým obvodu je úplně něco jinýho než rezistor.
Ale dejme tomu, že v stejnosměrnym obvodu se bude cívka chovat naprosto stejně jako třeba drátovej odpor... :D
BTW proč SZ? Dobrá, tohle trochu vybočuje z tématu, už to řešit nebudeme. A jak Maty, nechce se ti vyštrachat to schema? Samotnýho by mě to zajímalo, jak to zapojit... :wink:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 leden 2007, 23:03 
Offline
Uživatel

Registrován: 26 srpen 2004, 20:41
Příspěvky: 463
Bydliště: Hradecko - Pardubicko
Suelo píše:
To máš Maty pravdu, ale vypadá to, že si asi nerozumíme. Ty mluvíš o odporu materiálu - mědi, tzn. o ss odporu, tzn. o rezistivitě. Ale pokud na cívku pustíš střídavý napětí, tak ona klade odpor, a vyvolává střídavý magnetický pole. Taky má nějakou impedanci, která je přímo úměrná frekvenci a indukčnosti, jak sem už psal. Takže Z=omega.L=2.pí.f.L a když se f (frekvence)=0, tzn. v případě stejnosměrnýho proudu, tak i impedance Z je nulová. Z toho plyne, že cívka v střídavým obvodu je úplně něco jinýho než rezistor.
Ale dejme tomu, že v stejnosměrnym obvodu se bude cívka chovat naprosto stejně jako třeba drátovej odpor... :D
BTW proč SZ? Dobrá, tohle trochu vybočuje z tématu, už to řešit nebudeme. A jak Maty, nechce se ti vyštrachat to schema? Samotnýho by mě to zajímalo, jak to zapojit... :wink:


Achjo, proto sem to chtěl řešit přes SZ - v posledním příspěvku jsem se nezmiňoval o stř., pouze o ss a za tím názorem si stojím. U střídavýho je to tak nějak jak trochu zmateně píšeš ty, sice se většinou místo Z používá XL (reaktance cívky), ale budiž, stejně je to v podstatě to samý. Termín impedance platí pouze ve střídavých obvodech, do ss impedanci nezatahuj, tam je prostě odpor. Máte na škole takový ty velký drátový posuvný odpory? Ty co byly vyrobený z dlouhýho navinutýho drátu? Používaj se jako odpory, ale připoj to na střídavinu a uvidíš že se bude chovat jako cívka. Zatim píšu z hlavy, ale nechtěj abych otevřel skripta ;)

Back to our topic: To schéma dám dokupy, když na to nezapomenu. Možná když se zejtra budu nudit ve škole, tak bych mohl

_________________
Prodáno


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15 duben 2007, 08:31 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 19 září 2006, 06:03
Příspěvky: 682
Bydliště: Obříství
musím nějak to udělat máma má 1rychlostní babetu místo 6v žárovky tam má 12v a světlo má umnělej kryt a svítí jí to jako blázen


a mě to svítí jak lampička na hajzlu :evil:

_________________
Me Bitch - Simson S51 Elektronik předělanej na Enduro, BING 17, zelený a modrý neon, modrá parkovačka


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15 duben 2007, 10:18 
Offline
Uživatel

Registrován: 28 leden 2007, 18:34
Příspěvky: 161
Bydliště: Vrchlabi
mala rada pro 6V rozvod...kouknete se kolik ma zarovka vatu pokud je to 35/35 myslim ze je to takhle...tak jdete do kramu a reknete si o 25W taky dvou vlaknova dava se do babet....mam to vyskousene ale kdyz sem jel z kopce tak se to palilo za cca 4 tydny sem tam mnel tri....mno a pro 12V rozvody...taky se podivejte na to kolik ma watu ....ja tam mnel 55/50W tak sem sel do kramu a koupil sem zarovku ktera ma nazev HS1 ta mam myslima ze 12V a 30/35W a svitilo to jako krava...a kdyz sem jel v noci ze simem proti autu a mnel sem tlumene tak na me blikal... :( ocas jeden.. :D

_________________
Schanim sr50 klidne i v dezolatnim stavu a bez TP...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15 duben 2007, 19:23 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 04 březen 2007, 14:37
Příspěvky: 200
Bydliště: Slovensko - Banská Bystrica
akoze mam 12v Sima.. svietivost jak rit.. nadmieru spokojny.. takze nechapem preco aj ostatne Simsoni slabo svietia.. keby to slabo svietilo,tak to neschvalia STK..

_________________
éS 60ccmKIT Endurko r.90 -
modré neónky,LEDpodsvieť.budíkov,Alarm,FANFÁRY,Stroboskopy,LEDzad.svetlo koplet,LED blinkre,BOSCH Super4,MITAS M06,GIVI 35L,zásuvka12V,LED v kufri,Digitacho,17z,atd.http://motoride.sk/pictures/clenovia/SSuminko-moto.jpg


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 květen 2007, 16:33 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 19 září 2006, 06:03
Příspěvky: 682
Bydliště: Obříství
tak jsem zjistil zajímavou věc :wink:
mám doma 2 zapalování jedno origo ze fabriky druhý fungl nový z obchodu který mám na mým símu,

divil jsem se že to málo svítí kouknul jsem se na to zapalování z fabriky a ono to má světelnou cívku dělanou silnejším drátem zkusil jsem to tu světelnou cívku teda hodit na to fungl nový zapalování a hned to svítí o dost víc
:wink: :? :D

_________________
Me Bitch - Simson S51 Elektronik předělanej na Enduro, BING 17, zelený a modrý neon, modrá parkovačka


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 květen 2007, 20:53 
Offline
Neplatič

Registrován: 03 leden 2007, 17:37
Příspěvky: 459
Bydliště: Jizni morava (Sucha Loz)
hosi co kdyby jsme si vypojil zadni svetlo napajel ho z baterky a vlastne vy slo do predniho vice proudu

_________________
Simson S51 Electronic 12V predelany na enduro + modre podsviceni+stroboskopy+barevne doplnky (kdyz to nejede 200 nech to aspon vypada)

[color=#FF0000]Simson co nevyhraje na rychlosti tak vyhraje na spotrebe!!! :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 květen 2007, 20:56 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 19 září 2006, 06:03
Příspěvky: 682
Bydliště: Obříství
a stačilo by se to dobíjet při normální jízdě?

_________________
Me Bitch - Simson S51 Elektronik předělanej na Enduro, BING 17, zelený a modrý neon, modrá parkovačka


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 květen 2007, 20:56 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18 červenec 2006, 13:54
Příspěvky: 1198
Bydliště: Královéhradecko
*Wolf* píše:
hosi co kdyby jsme si vypojil zadni svetlo napajel ho z baterky a vlastne vy slo do predniho vice proudu


Hmm... zadní obrysovka je napájená z dobíjecí cívky, pokud vím... Jen brzdovka je napájená ze světelný :wink:

_________________
aka P4priX

60/2@41,5mm, AMAL18, Open Filtr, Leo Vince, Vmax=90km/h, Spotřeba ~3L

SRAZ V HK 21.7.2007


Naposledy upravil Patous007 dne 02 květen 2007, 20:57, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 květen 2007, 20:56 
Offline
Neplatič

Registrován: 03 leden 2007, 17:37
Příspěvky: 459
Bydliště: Jizni morava (Sucha Loz)
aha tak nic :oops:

_________________
Simson S51 Electronic 12V predelany na enduro + modre podsviceni+stroboskopy+barevne doplnky (kdyz to nejede 200 nech to aspon vypada)

[color=#FF0000]Simson co nevyhraje na rychlosti tak vyhraje na spotrebe!!! :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 květen 2007, 20:59 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 19 září 2006, 06:03
Příspěvky: 682
Bydliště: Obříství
Patous007 píše:
*Wolf* píše:
hosi co kdyby jsme si vypojil zadni svetlo napajel ho z baterky a vlastne vy slo do predniho vice proudu


Hmm... zadní obrysovka je napájená z dobíjecí cívky, pokud vím... Jen brzdovka je napájená ze světelný :wink:


ale třeba já tam mám dva budíky to taky sice málo ale přeci něco žere to by se mohlo napojit z baterky
a zustalo by ještě trocha štávy do hlavních světel

_________________
Me Bitch - Simson S51 Elektronik předělanej na Enduro, BING 17, zelený a modrý neon, modrá parkovačka


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 květen 2007, 21:10 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29 listopad 2006, 21:30
Příspěvky: 400
Bydliště: České Budějovice
Patous007 píše:
*Wolf* píše:
hosi co kdyby jsme si vypojil zadni svetlo napajel ho z baterky a vlastne vy slo do predniho vice proudu


Hmm... zadní obrysovka je napájená z dobíjecí cívky, pokud vím... Jen brzdovka je napájená ze světelný :wink:

Mě se zdá že je brzdovka z baterky...

_________________
Důležité není,co nás odlišuje,ale zájem který nás spojuje.
:!: Aktualita: PRODÁNO


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 květen 2007, 21:27 
Offline
Uživatel

Registrován: 01 říjen 2006, 13:58
Příspěvky: 1219
Přední i koncový světlo je napájený ze světelný cívky a brzdový světlo je napájeno z dobíjecí cívky. No a je pravda že bude přední svítit víc, o tom žádná, ale většinou se stane že když vyhoří jedna žárovka tak za chvíli i druhá takže si myslím že by ti asi dlouho nevydržela :wink:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 květen 2007, 21:30 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 19 září 2006, 06:03
Příspěvky: 682
Bydliště: Obříství
nemuže se něco stát

když přivinu na tu světelnou cívku ještě tak 20-30 závitů?

nemuže mi to popraskat žárovky nebo nemůže mi to tam vyhořet :?:

_________________
Me Bitch - Simson S51 Elektronik předělanej na Enduro, BING 17, zelený a modrý neon, modrá parkovačka


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 květen 2007, 06:24 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 16 březen 2006, 16:15
Příspěvky: 292
Bydliště: Kroměříž
Mysterio píše:
nemuže se něco stát

když přivinu na tu světelnou cívku ještě tak 20-30 závitů?

nemuže mi to popraskat žárovky nebo nemůže mi to tam vyhořet :?:


kamos ma mustanga a jeden chlap mu privinul na civku par otacek a tedka kupuje zarovku za zarovkou :D

_________________
Simson s51 Enduro(r.v83):předělaný na S70,12V elektrika VAPE,svička NGK B8HS,AMAL19+open filtr,17 z.kolečko,zkrácený koleno,zdvihly zadek...80km/h po rovine


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 56 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.090s | 11 Queries | GZIP : On ]