Simson v Iglů - Fórum

www.simsonviglu.cz
Právě je 24 duben 2024, 19:17

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


Než budete zakládat nové vlákno, zkuste hledat. Pokud nepomůže, použijte pro pojmenování vlákna nějaký dostatečně výstižný, inteligentní a snadno pochopitelný název. Usnadňujete tak ostatním uživatelům - jak nynějším, tak budoucím - orientaci na fóru. Děkujeme
PS: Příspěvky které toto minimum splňovat nebudou skončí na smetišti. Je nám líto…

Kompletní pravidla k nahléhnutí zde



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 102 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24 říjen 2006, 21:13 
Offline
Uživatel

Registrován: 11 březen 2006, 19:22
Příspěvky: 96
Bydliště: Rokycany
Robinsson píše:
no není to jen aerodynamickým odporem ale taky kolo jede po silnici a to sou kur.a ztráty prostě a jednoduše nemá to takovou sílu aby to uvezlo 70kg a ještě to na 4. točilo 10 000 ot.min. Furt je to 50cm3 nevim co po tom chcete?


Přesně tak, neni to žádná nabušená silnička která dává z 0 - 100 km/h za 4 sekundy. Je to výborný přemísťovadlo, který si za to vezme kolem 3 l/100 km.. :wink:

_________________
Simson S51/1C1-CS, 50ccm, 1990, 16z, 12V, z části předělaný na Enduro, otáčkoměr, STK do 4/2010, svíčka NGK B8HS

Motto : Kdo nemaže s M2T, ten jede..


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24 říjen 2006, 21:19 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 08 květen 2006, 17:19
Příspěvky: 541
Bydliště: Hradec Králové
Věcí, které kladou odpor chudákovi motorovi v jeho snaze posunout moto o kus dopředu je samozřejmě víc. Ale na normální vozovce je aerodynamickej odpor prý nepřítel č. 1 a má na jízdních odporech v podstatě největší podíl.

K tomu kolu... uvěřitelné věci se dají vymyslet, neuvěřitelné se stávají :)
...ale zkoušet to nebudu. Ne, že by moje kolo nebylo stavěný na 200 km/h ale... O:)

Jinak proti tomu, že to není vyhoněná silnice, co valí 100 km/h na jedničku a točí někde kolem 15k, ale super "malý motocykl o obsahu 50 ccm" rozhodně nic nemám :). Pouze jsem se snažil pro zajímavost uvést proč sériový Simson 50 ccm tu stovku v reálu nerozvalí... :wink:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25 říjen 2006, 09:29 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 19 září 2006, 06:03
Příspěvky: 682
Bydliště: Obříství
za tátovým actrosem sem jel 70km/h furt to zrychlovalo od 60 sem už nemusel ani šlapat :D

_________________
Me Bitch - Simson S51 Elektronik předělanej na Enduro, BING 17, zelený a modrý neon, modrá parkovačka


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 říjen 2006, 12:49 
Offline
Sponzor
Uživatelský avatar

Registrován: 01 leden 2006, 13:54
Příspěvky: 81
Bydliště: LhOtA !
.

_________________
Upravený válec, klapka, jiná hlava, bing, výměněná ojnice a vycentrováná klika, jede zvostra, žádný problém stačí se zeptat.


Naposledy upravil FK Racing dne 01 listopad 2008, 15:13, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 říjen 2006, 14:56 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14 září 2006, 10:39
Příspěvky: 249
Bydliště: Pelhřimov
FK Racing píše:
Výfuk jste už provrtali, ale co ten výkres ? Myslim si že ten výkres je nad vaše možnosti chápání, protože tohle je dost složitý. Čtěte velmi pozorně, pomalu a nejlépe několikrát. Zvětšit jeden (pro natvrdlé a stylisty opakuji slovy JEDEN) kanál a uříznout píst je neskutečná fuška :lol: :lol: :lol:

Zas jeden velmi prinosny prispevek od Pana Genia :?
1) nevim jakej vykres myslis, tady na foru jsem zadny nezahlid, a nebo mi neco uteklo. Ze je to slozita vec to je pravda, ale rozhodne ne nepochopitelna. Bohuzel nejak jsem se nedopatral nejakych informaci a tezko to lze vykoumat jen tak, bez alespon zakladnich veci.
2) nevim cos myslel s tim zvetsovanim kanalu a rezanim pistu. Praci to urcite da a musis na to mit hlavne nejaky vybaveni ale v prvni rade to musi bejt aspon trochu promysleny, jinak by se to taky nemuselo vubec rozjet :lol:

_________________
Simson S51, nedavno koupeny, zatim opravuju uplne vsechno


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30 říjen 2006, 21:22 
Offline
Uživatel

Registrován: 14 říjen 2004, 09:14
Příspěvky: 41
Tož sem se patal v jedný nejmenovaný tuningový firmě na 70 ccm a bylo mi řečeno , že je pro to nutná úprava karteru a pak je ta cena obrovská tak , že to ani nedělaj (a este tu úpravu nedelali ) hm tak to bude aspon za 15 kkč co ? :twisted: kdo chce výkon tak at necpe prachy do sifona ale koupí sí nejakou silnejsí masinu :wink:

_________________
S51-E r.v. 3.8.2008 čekam až přijdou věci , 70/4 , sport klika , primar ,


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30 říjen 2006, 21:26 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29 duben 2006, 20:26
Příspěvky: 837
Bydliště: U Hořic
V tom ale neni fylosofie tunei simsonu - koupit neco silnejsiho... Proc by lidi upravovali slabsi auta kdyz si za ty prachy muzou koupit neco silnejsiho :idea:

_________________
S70 MEMBRANE Obrázek Vmax over 100km/h

s70 valec, triprefuk, kanal v pistu, klapka, tuning klika, lestena klikovka a kanaly. zavodni oblozeni, sport riditka. Cervena + bila perlet z kolekce YAMAHA R1


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30 říjen 2006, 21:33 
Offline
Uživatel

Registrován: 14 říjen 2004, 09:14
Příspěvky: 41
Notky píše:
V tom ale neni fylosofie tunei simsonu - koupit neco silnejsiho... Proc by lidi upravovali slabsi auta kdyz si za ty prachy muzou koupit neco silnejsiho :idea:

To jo no , dobre tak si koupim 60 cc laďák atd. ale rozhodně do sifona nebudu cpát 20 tis za 90 ccm válec a 6 ti kanálek . . abych pak stejně zjistil že ta motorka na to neni stavěná . . ( myšleno obrazně s tema 90 cc a 20k kč )

_________________
S51-E r.v. 3.8.2008 čekam až přijdou věci , 70/4 , sport klika , primar ,


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30 říjen 2006, 21:35 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29 duben 2006, 20:26
Příspěvky: 837
Bydliště: U Hořic
No jasny ze do golfu nenacpes motor z ferarri... :wink: Kdyz nechces zavodit.. 8)

_________________
S70 MEMBRANE Obrázek Vmax over 100km/h

s70 valec, triprefuk, kanal v pistu, klapka, tuning klika, lestena klikovka a kanaly. zavodni oblozeni, sport riditka. Cervena + bila perlet z kolekce YAMAHA R1


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31 říjen 2006, 09:10 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14 září 2006, 10:39
Příspěvky: 249
Bydliště: Pelhřimov
Dj-Demo píše:
Tož sem se patal v jedný nejmenovaný tuningový firmě na 70 ccm a bylo mi řečeno , že je pro to nutná úprava karteru a pak je ta cena obrovská tak , že to ani nedělaj (a este tu úpravu nedelali ) hm tak to bude aspon za 15 kkč co ? :twisted:

Tak uprava karteru spociva pouze ve zvetseni otvoru kudy zasahuje vlozka do karteru, to neni moc narocna prace a cena bude radove ve stokorunach. Nevim s jakym idiotem jsi mel tu cest, ale na 99% te pekne vodil za nos.

_________________
Simson S51, nedavno koupeny, zatim opravuju uplne vsechno


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31 říjen 2006, 14:33 
Offline
Uživatel

Registrován: 14 říjen 2004, 09:14
Příspěvky: 41
ja nevim jak oni tu úpravu delaj ale kdyz chces 60 cc tak jim das starej valec a za 700 kč ti daj oni svuj novej 60 cc . . tak treba davaj pri 70 cc jiný kartery nebo nejaka uprava jina to ja nevim . . .

_________________
S51-E r.v. 3.8.2008 čekam až přijdou věci , 70/4 , sport klika , primar ,


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31 říjen 2006, 19:23 
Offline
Sponzor
Uživatelský avatar

Registrován: 01 leden 2006, 13:54
Příspěvky: 81
Bydliště: LhOtA !
.

_________________
Upravený válec, klapka, jiná hlava, bing, výměněná ojnice a vycentrováná klika, jede zvostra, žádný problém stačí se zeptat.


Naposledy upravil FK Racing dne 01 listopad 2008, 15:14, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 listopad 2006, 10:46 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17 květen 2006, 21:02
Příspěvky: 1664
Bydliště: RK
ja osobně bych nohu pístu neřezal ,protože pak bude píst nevyvážený a motor bude víc vybrovat a v extrémním případě hrozí i že se kousne ve válci. Výfukový kánal když rozšířítě do šířky tak by to mělo přidat trochu "spodek" a když do výšky tak by to mělo pomoct vyplachování když je motor ve vrchu.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lepší TUNING! \,,/(O_o)\,,/
PříspěvekNapsal: 08 listopad 2006, 17:26 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 08 listopad 2006, 16:54
Příspěvky: 68
Bydliště: Svinna(SK)
Koudyc píše:
Takže mám tu pár blbůstek třeba ste o nich ani neslišeli tak jako já.. podělim se svama uplně moc bych to bral: :wink:

Viděli ste už moderní sedlo? 105,00€
Obrázek
Nebo Chromovany kryt na řetěz? 13,50€
Obrázek
Chromovaný Blinkr? 6,45€
Obrázek
Zadní stupačky? 10,95€
Obrázek
Válec 75ccm 5 Kanal na S51? 170,00€
Obrázek

Poladění výfuku:
Takže mám tu další vychytávku jde o výkres výfuku asi Serioveho S51 řekl bych tomu domací laďák jde o to že si udělate tak jako je to na obrazku takovy kužel do vyfuku.. tenhle je pro S51 2kanal : má to zvyšit rychlost o 5-10Km/h
P:S:Mám toto osvědčený že to funguje.. Když jsem byl ještě malí kluk. Strejda Mi to dělal do Pionýra a musím opravdu uznat že to moc pomohlo!!
a teď máte možnost si to udělat doma.

Obrázek
ZDROJ:tkm-racing and Germany Forums

P:S klidně sem dejte vaše přízpěvky. KDO MILUJE TJUZING JAKO JA! :onfire:


Zaujelo ma to s tim vyfukom kde je to na tom obrazku je to ten dierovany kuzel vo vyfuku??? Z akeho materialu to ma byt moze to byt aj normalni plech???


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lepší TUNING! \,,/(O_o)\,,/
PříspěvekNapsal: 08 listopad 2006, 17:34 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17 květen 2006, 18:29
Příspěvky: 485
Bydliště: Pardubice
shark píše:
Koudyc píše:
Takže mám tu pár blbůstek třeba ste o nich ani neslišeli tak jako já.. podělim se svama uplně moc bych to bral: :wink:

Viděli ste už moderní sedlo? 105,00€
Obrázek
Nebo Chromovany kryt na řetěz? 13,50€
Obrázek
Chromovaný Blinkr? 6,45€
Obrázek
Zadní stupačky? 10,95€
Obrázek
Válec 75ccm 5 Kanal na S51? 170,00€
Obrázek

Poladění výfuku:
Takže mám tu další vychytávku jde o výkres výfuku asi Serioveho S51 řekl bych tomu domací laďák jde o to že si udělate tak jako je to na obrazku takovy kužel do vyfuku.. tenhle je pro S51 2kanal : má to zvyšit rychlost o 5-10Km/h
P:S:Mám toto osvědčený že to funguje.. Když jsem byl ještě malí kluk. Strejda Mi to dělal do Pionýra a musím opravdu uznat že to moc pomohlo!!
a teď máte možnost si to udělat doma.

Obrázek
ZDROJ:tkm-racing and Germany Forums

P:S klidně sem dejte vaše přízpěvky. KDO MILUJE TJUZING JAKO JA! :onfire:


Zaujelo ma to s tim vyfukom kde je to na tom obrazku je to ten dierovany kuzel vo vyfuku??? Z akeho materialu to ma byt moze to byt aj normalni plech???
tohle je nakres pro s 51 2 kanal ale muze to gbyt s plechu ale ja bych to podle toho neudelal

_________________
:alright:MODEL:S70 70/4,AMAL 19, 14/31V max.90 km/h při 8 000ot.(zajíždím)!po zajetí změna převodů a laď.výfuk HIKONE.V max. ??


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 102 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.081s | 13 Queries | GZIP : On ]