Simson v Iglů - Fórum

www.simsonviglu.cz
Právě je 28 březen 2024, 21:30

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


Než budete zakládat nové vlákno, zkuste hledat. Pokud nepomůže, použijte pro pojmenování vlákna nějaký dostatečně výstižný, inteligentní a snadno pochopitelný název. Usnadňujete tak ostatním uživatelům - jak nynějším, tak budoucím - orientaci na fóru. Děkujeme
PS: Příspěvky které toto minimum splňovat nebudou skončí na smetišti. Je nám líto…

Kompletní pravidla k nahléhnutí zde



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 16 červenec 2013, 16:44 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 30 březen 2008, 17:03
Příspěvky: 1805
Bydliště: Olomouc
Čuuus chlapii, po dlouhé době jsem zase zavítal za vámi :) :D a hned s problémem.. nejsem nováček, fórum jsem prohledal, pročetl, nicméně odpověď nenašel. Tak, mám dva problémy :D blinkry a dobíjení. Připomeň me si že mám 6V simáka.
Blinkry - ten bimetal bliká jak chce, velký úbytek napětí.
Dobíjení - regulátor 8871.5, který tam mám a který si prošel kdysi povodněmi, nedobíjí.
No, nebudu to natahovat, prostě.. dá se toto http://goo.gl/DuQPK nahradit touto 6V elbou ze skůtra http://goo.gl/Ma3pn ?
Blinkry bych tím snad vyřešil a co se týče dobíjení. Stačilo by to zapojit nějak takto? http://www.a-k-f.de/moser/s50b1_elba.pdf ..ale tak abych se úplně zbavil toho starýho regulátoru..v tom schématu je využita tlumivka nebo co to je pro zadní světlo, to tam nechci.. co kdybych to upravil a na spínačce propojil 59b a 57a ? ...a poslední věc, při tomto zapojení, svítilo by zároveň koncový světlo s brzdovým? Ne jak to je teď že se to přepíná. Asi ne že? když ta cívka má jen 21W.. hoši, tak napojit brzdový na baterku a tu cívku napojit celou na Elbu? Poraďtee :)

_________________
Simson S51 Enduro - 1985, stříbrný, 60/2, otáčkoměr
Obrázek - Zvuk simsona


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 17 červenec 2013, 07:45 
Offline
Uživatel

Registrován: 18 červenec 2009, 12:54
Příspěvky: 874
Bydliště: Hronov
pokud nechceš bimetal dá se koupit elektronickej mam ponětí že teď jeden na aukru je myslím že za 120 kč, dou na to i ledky, co se týče elby, použít by šla, ale máš tam v kastlíku na ní úchyt ? a teda nevim viď já sem měl 2 elby a obě šli na reklamaci, jedna po týdnu a ta druhá vydržela asi půl roku, jednou odešla dobíjecí část podruhý přerušovač, takže potom to je blbý jezdit bez blinkrů a dobíjení zároveň :D co se týče toho zadního světla, nevim máš to nějak podivně zapojený, normální světlo má svítit furt, a brzdoví jenom když brzdíš přední nebo zadní brzdou..
PS: v příloze máš schéma jak elbu zapojit, (ten drát co de do neznáma jde na přepínač blinkrů, a ta dobíjecí cívka musí mít vyvedenej začátek i konec a nesmí bejt spojenej s kostrou ! nevím jak to je právě u toho mechanickýho regulátoru prej tam je jenom 1 dioda na vstupu takže jednocestně usměrněný a konec dobíjecí cívky bude asi na kostru simáka.


Přílohy:
14bb17f21b5833a0.jpg
14bb17f21b5833a0.jpg [ 15.63 KiB | Zobrazeno 2092 krát ]

_________________
S51 Enduro - Setup: Válec od FK 85 - Klapka
Upravená hlava Bing 21 sport. klika 70 S70 koš 17zub Vape
Jezdi jen tak daleko jak dostrkáš
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 17 červenec 2013, 20:07 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 30 březen 2008, 17:03
Příspěvky: 1805
Bydliště: Olomouc
diky diky! no zavada byla nakonec jinde takze dobijeni mi funguje a zustava, elbu prdim, co se tyce blinkru tak zatim mam bimetal kterej nahradim elektronickym od Patta, a to zadni svetlo.. mam to dobre zapojeny..opravdu to tak u 6volta ma byt, podivej se do dilenske prirucky, je to tam napsany ;) nicmene jsem prepojil brzdovy pres spinacku na baterku takze uz sviti obe zaroven..

_________________
Simson S51 Enduro - 1985, stříbrný, 60/2, otáčkoměr
Obrázek - Zvuk simsona


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 17 červenec 2013, 20:34 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 09 říjen 2010, 10:33
Příspěvky: 1698
Bydliště: Most
No tu brzdovku určitě na baterku, nebrzdí se tak často navíc to má zásadní nevýhodu, to že to nedobíjí je celkem vedlejší ale hlavně při brždění se snižuji otáčky motoru - klesá výkon altíku a žárovka se rozsvěcí pomalu, nevýrazně a ještě různě pohasíná, proto baterka = rychlé a viditelné rozsvícení.

A k elbě, určitě jí použít můžeš, jenom jak bylo řečeno, je otázka jestli je to výhra. Elektronický přerušovač (no na žárovky vlastně klidně i bimetal) stojí už pár korun, dobíjení to samé a když by se něco rozbilo, dá se vyměnit jenom konkrétní část nikoli zase celá ELBA :wink:

_________________
S51 Enduro - 70/4/3M FK Racing,5Q,Bing 21
KTM Duke 390 2018


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 17 červenec 2013, 21:53 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 30 březen 2008, 17:03
Příspěvky: 1805
Bydliště: Olomouc
Diky chlapi, ja mam vyreseno, dobijeni zustalo puvodni tlumivkove a prerusovac pujde elektronicky.. :)

_________________
Simson S51 Enduro - 1985, stříbrný, 60/2, otáčkoměr
Obrázek - Zvuk simsona


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.075s | 15 Queries | GZIP : On ]