Simson v Iglů - Fórum

www.simsonviglu.cz
Právě je 28 květen 2024, 22:04

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


Než budete zakládat nové vlákno, zkuste hledat. Pokud nepomůže, použijte pro pojmenování vlákna nějaký dostatečně výstižný, inteligentní a snadno pochopitelný název. Usnadňujete tak ostatním uživatelům - jak nynějším, tak budoucím - orientaci na fóru. Děkujeme
PS: Příspěvky které toto minimum splňovat nebudou skončí na smetišti. Je nám líto…

Kompletní pravidla k nahléhnutí zde



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 21 červen 2011, 13:42 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 02 listopad 2010, 16:27
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha 6
Příloha:
1.celk.pohled.jpg [273.75 KiB]
Zatím nestaženo
Příloha:
2.detail SPZ držáku.jpg [338.67 KiB]
Zatím nestaženo
Příloha:
3.uchycení na SPZ.jpg [271.31 KiB]
Zatím nestaženo
Příloha:
4.bod u stojanu dole.jpg [306.83 KiB]
Zatím nestaženo
Příloha:
5.detail u stojanu.jpg [292.97 KiB]
Zatím nestaženo

Nevíte, kam se zavazadly? V přílohách fotek předvádím přidání levého bočního nosiče vlastní úpravy pro typy skútrů SR50, SR80. Tento nosič se na levou stranu standardně pro skútry nevyráběl, ostatní typy simsonů na obě strany-zpravidla dodatečná montáž na přání,viz odborná literatura. (Tento problém se řešil v jiném diskuz.foru s výsledkem nulovým)
Použil jsem originál pravý nosič z jiného skútra, jen jsme změnili polohu upevňovacích bodů-původní plechy odřízli a navařili jinam. A hned řešili s kamarádem problémy,jako: 1.Při startování pákou (je jinak než u klasického simsona) jsem nohou kopal o nosič. Tedy umístit co nejvíc dozadu,ale dle vyhlášky nepřesáhnout úroveň SPZ a půdorysný obrys vozidla.
2.Výškově umístit tak,abych se mohl dostat klíčem k zámku prostoru "podsedla"-takže vymyslet polohu upevňovacích bodů a využít stávající. Vymýšlení, výroba a zkouška zabere x hodin času :-( Použili jsme všechny původní díly a ještě jeden přidali.
1.Hlavní bod je v oblasti tlumiče-šroub M8-jako nosič vpravo. 2.bod je šroub M6 pod držákem SPZ-soudruzi z NDR ho udělali masivní jako by ho dělali v SSSR :-) Já, ročník 1977 to pamatuje :-)) (použili jsme ten původní delší plech.držák) 3.bod je v plechu-konstrukce okolo stojanu-původní díra cca 4mm byla zvětšena na šroub M6. Větší průměr nelze kvůli zeslabení materiálu pod únosnou mez-vzhledem k poloze díry. Zde jsme přidali další díl-stačilo vyřazené táhlo,možno i kus pásoviny-co dům dá a Pámbu nadělí:-)) Doporučuji svarem bodovat na motorce,aby vše pasovalo-předem odpojit baterii! Pak sundat a dovařit napevno již mimo stroj. ///Mít zatížení zavazadly jen na jedné straně je hlavně v zatáčkách nepříjemná situace///
Poděkování: Viktor Kreps, pirát Hanspaulky a pilot Suzuki 600 a jeho pan otec-svaření dílů. Inu Golden Tschechische Hand čili zlatý český pazoury :-)))
DODATEK......: Měsíc na to jsem vymyslel jednoduchý držák batohu nebo tašky-prostor mezi nohy. To aby nám bagáž nepadala na pedály. Kdo to má pořád mít na zádech :-) ? Jedná se o 3 gumicuky protažené pod sedlem-otočný pant u nádrže a chycené na "scooter-plechy",kde jsem přidal závěsy. Tzn.očka se závitem M5, díra do plechu, na jedné straně klasická matka, na 2.str.zavřená,z důvodu bezpečnosti-zaoblené hrany. Viz přidané fotky "držák batohu".
Příloha:
6.držák batohu.jpg [195.27 KiB]
Zatím nestaženo
Příloha:
7.jpg [312.57 KiB]
Zatím nestaženo
Příloha:
8.jpg [297.49 KiB]
Zatím nestaženo
Příloha:
9.jpg [310.17 KiB]
Zatím nestaženo


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 17 říjen 2011, 11:30 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 srpen 2009, 19:36
Příspěvky: 351
Bydliště: Levoča
hmm dakujem dal si mi inšpiráciu na bočni kufor na druhu stranu :) lenže to budem musel posuvať obe strany do zadu viac :/ .. no uvidim niečo vymyslim :)

_________________
Simson S51 - 60/4,BVF 19N1-11,16zub,šport lauf,čierna metalíza,chrom. blatníky,...
Simson SR50- 50/2,Bieločervenej farby,pohodlný cestovateľ !!!!
Simson SR50- ROZKLAD


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 17 říjen 2011, 18:29 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 05 září 2010, 20:27
Příspěvky: 551
Bydliště: Karlovy Vary
Jen na ten plast nenakládejte cihly :D možná by se propadly do motoru :wink:

Já bych trošku posunul háčky na ty pavouky víc ke středu, aby přece jenom obepínaly líp předmět.

Jinak pěkná práce :wink:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 18 říjen 2011, 06:28 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 02 listopad 2010, 16:27
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha 6
Pro uživatele Xpress: Poloha "pavouku" vyhovuje. Zavazadla drží ok. Víc na střed to nedávám ze 2 důvodů: 1.abych si tam mohl odkládat helmu 2.abych se dostal k motoru v případě opravy. Ale je to indiv.záležitost, chce to vyzkoušet-co komu vyhovuje.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.145s | 12 Queries | GZIP : On ]